Slast pro uši! Znáte ASMR?

0
5566

Proti stresu, na meditaci, pro klidný spánek… nebo třeba jen jako kulisa pro lepší soustředění při práci či studiu. ASMR stimuluje smysly, navozuje pocity uvolnění, klidu, často i mravenčení, které začíná na temeni, postupuje po páteři a může končit až u malíčku na noze. To vše prostřednictvím sluchu!

ASMR

Dokážete ocenit krásu zvuků?

Kapky deště bubnující do plechových střech, zvuk hřebenu ve vlasech, šeptání, ťukání do klávesnice… Nuda? Nikoli! I v těch nejobyčejnějších tichých zvucích můžeme objevit novou dimenzi prostřednictvím ASMR.
ASMR lze rozdělit do základních 2 skupin:
  • Kontaktní – reálná masáž, kosmetika, stříhání apod., kde jsou použity relaxační tiché zvuky
  • Na dálku – bezkontaktní proces, pouze prostřednictvím sluchu

V dnešním článku se budeme věnovat dálkovému ASMR, jelikož je snadno přístupné.

Co potřebujeme?
  • Mobilní telefon, počítač či jinou elektroniku s připojením na internet a sluchátky
  • Místo k pohodlnému usazení nebo ulehnutí
  • Vybrat si sympatického ASMRka/ASMRku

Za nás je nejideálnější zaujmout polohu vleže na zádech. V této poloze se totiž nejsnadněji navozuje pocit reálné masáže. Po zaujmutí pohodlné polohy, s mobilem, laptopem apod. v dosahu a se sluchátky v uších může kouzlo ASMR začít. Doporučujeme zavřít oči a věnovat se pouze zvukům, které ve sluchátkách slyšíme… Představovat si, co dané zvuky znamenají (např. slyšíme-li jemné klepání prsty na levé ucho, představujme si, jak nám někdo na levé ucho klepe).

TIP: Chytáte v práci nebo při studiu “nerva”? I s tím si ASMR poradí! Zvuky dokáží skvěle mysl uklidnit… Skvělé jsou na to například zvuky deště, lesa nebo “masáž uší”.

Kteří ASMRci rozhodně stojí za poslech?

YouTube nabízí pestrou škálu umělců, z kterých si, z pohodlní domova a zdarma, můžeme vybrat. Ti nejlepší mají kvalitní mikrofon, cit, příjemný hlas (šepot) a hromadu nápadů. Zde jsou 3, s kterými je slast – často označovaná za “orgasmus pro uši” – samozřejmostí:

Asmr Zeitgeist

Sympaťák, původem z Německa (ve většině videích šeptá anglicky) si dává záležet nejen na sluchovém prožitku, ale jako grafik dbá i o potěšení zraku. Zde se vyplatí občas očkem mrknout, co dělá. Jeho hlas působí velice příjemně, videa dosahují dokonalosti a jeho nápady, jak se postarat o mravenčení (husí kůži) a zklidnění mysli, jsou fantastické! Jeho nejsledovanější video má přes 12 milionů zhlédnutí.

Tingting ASMR

Roztomilá, mladá žena s citem a pracovitostí (publikuje 3x týdně) si získala srdce mnohých diváků/posluchačů. Její šepot patří k těm nejtišším, což je, zejména před usnutím, velice příjemné. Její nejsledovanější video má přes 4,5 milionů zhlédnutí.

FredsVoice ASMR

Bratranec Thora (jedná se o nepotvrzenou informaci, ale kdo by, po zhlédnutí potřeboval potvrzení – doporučujeme navštívit jeho Instagram a podívat se na fotografii, kde je v kostýmu Thora – jasný bratranec) ve svém nejsledovanějším videu zaujal přes 11 milionů lidí. S jeho hlubokým hlasem a zajímavými nápady se není čemu divit!

ASMRMagic

Rhianna, britská ASMRka, nasbírala na svém nejpopulárnějším videu přes 83 milionů zhlédnutí. Nabízí klasické ASMR zvuky v příjemném provedení, nejčastěji v délce 1 – 2 hodiny.

I český rybníček nabízí ASMR. Několik kousků má například NoTSoFunnyAny, která tuto disciplínu pojala tradičně po svém, s humorem. Její nejlepší ASMR video vidělo/slyšelo prozatím přes 1,2 milionů lidí.

Zkusili jste už ASMR?

 

Čtěte také: 7 tipů pro relaxaci

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here