Jsme daleko od sebe aneb jak udržet vztah na dálku?

0
1121

“Jsme spolu, ale každý trošku jinde. Je to náročné, ale věřím, že to zvládneme!” Ano, pokud budete chtít, zvládnete. Pokud vás dělí desítky, stovky až tisíce kilometrů, díky moderní době si můžete být blíž, než byste vůbec tušili. Ač vás vztah na dálku bude stát spoustu stýskání a náročných chvil, není nemožný a zamilovanost a láska může vyhrát. Pokud víte, že spolu chcete být, plánujte, jak v budoucnu vzdálenostní propast překonáte, mezitím se však zaměřte na opečovávání vztahu a zpříjemněte si soužití na dálku co nejvíc to jen půjde.vztah na dálku

Písmena, slova, věty

Komunikace. Otevřená, upřímná, společná. Jeden z pilířů zdravého vztahu, který je při ztrátě fyzické blízkosti ještě daleko podstatnější. Zvolte takovou platformu, která bude pro oba pohodlná, jednoduchá, ideálně i bezplatná, budete na ní totiž trávit velké množství času. Určete si také, zda preferujete textové zprávy, hlasové zprávy, hovory, videochaty, posílání obrázků nebo kombinaci všeho uvedeného, a také to, jak často chcete být v kontaktu. Některé páry potřebují téměř celý den pozornosti, jiným stačí pár zpráv za den.

Nevyhýbejte se ani nepříjemným tématům, mluvte o tom, jak se ve vztahu cítíte, co očekáváte a potřebujete. Nastavte si hranice, ve společné komunikaci i času mimo obrazovku, mluvte o svých plánech, o lidech, které vídáte, sdílejte radosti i starosti, hlavně buďte upřímní a pomozte partnerovi ve čtení emocí – to, že jste naštvaní, smutní, rozhození, často prozradí hlavně řeč těla, která je ve vaší komunikaci nedostupná. Pokud pochybujete, sdílejte své pochyby, domluvte se na exkluzivitě nebo otevřenosti vztahu, jeho mezích. Nezapomínejte ani na slovní projevy lásky, pečujte o vztah na dálku ze stejným zápalem, jako o každý jiný.

Naplánujte si další reálnou schůzku

Vzdálenost, volný čas a prostředky, to jsou hlavní faktory ovlivňující opětovné shledání. Přemýšlejte a plánujete, ideálně ještě před odloučením – máte se tak na co těšit a alespoň tím zmírníte stesk a smutek, který s každým loučením přichází. Neplánujete si však moc aktivit, nejedete přece na výlet nebo poznávací zájezd, ale za někým, koho máte rádi, a v takovém případě často stačí pouhá přítomnost. Nebudete pak na sebe naštvaní, že jste během dní se vzdáleným partnerem neopustili postel nebo gauč.

Můžu tě vzít na rande?

I přes to, že vaší drahou polovičkou nemůžete jen tak pozvat na kávu, večeři nebo do divadla, nemusíte na randění zanevřít a vztah na dálku si okořenit. Díky moderním technologiím jsou lidé propojenější a dostupnější než kdy předtím, a to vám opravdu hraje do karet.

Chcete, aby váš partner zažil opravdu romantické rande? Oblečte se do společenského oblečení a natočte video jako pozvánku na vámi zvolené rande. Domluvte se s lidmi z partnerova okolí, kteří pomohou přichystat romantickou večeři o svíčkách, pošlete dobré víno a malý dárek, který bude čekat na stole pozvaného a zavolejte, zkrátka si dopřejte okamžik jen pro vás. Chcete randit, ale máte na mysli spíše pohodovou chvilku v teplácích? Můžete společně číst, sledovat filmy a seriály, malovat, vytvářet, dokonce si i virtuálně zahrát deskovou hru. Záleží jen na tom, na co zrovna máte chuť.

Běžný život spolu

Kromě randících aktivit nezapomínejte i na ty běžné, každodenní, při kterých si můžete dělat společnost. Místo televize k žehlení zavolejte a povídejte si, pište si, zatímco se v troubě peče buchta. Máte-li problém se spotřebičem, potřebujete recept na nejlepší marinádu na maso nebo tip na knihu vhodnou k darování babičce, nebojte si napsat o pomoc.

Drobnosti, kterými vykouzlíte úsměv

Víte, že má vaše láska náročný den? Viděli jste ve výloze drobnost, která by se vašemu partnerovi mohla líbit? Nebo jste si jen tak vzpomněli a chcete někomu zlepšit den? Pošlete dárek. Stačí úplná drobnost, upomínkový předmět, přihodit můžete i nějakou sladkost, balíček provonět voňavkou, přidat ručně psaný vzkaz a poslat. Vhodná je i květina, kterou můžete objednat přímo v bydlišti partnera, úspěch očekávejte i u dovozu jídla.

Nemusí to však být jen o dárcích. Pokud umíte na hudební nástroj, nahrajte speciální píseň a pošlete ji, přečtěte část vaší oblíbené knihy, zaznamenejte nějakou vzpomínku a vytáhněte ji, když si na ni vzpomenete. Jdete kolem místa, kde jste se poprvé políbili? Vyfoťte ho a s krátkým vzkazem pošlete. Probudíte vzpomínky a partnera jistě potěší, že na něho myslíte. Zkrátka a jednoduše, fantazii a vynalézavosti se meze nekladou.

Co rozhodně nedělat

Nezanedbávejte svůj osobní život. Místo upnutí na telefon a hypnotizování displeje, jestli náhodou necinkne zpráva, vyjděte ven, na procházku, na kávu nebo drink, s přáteli či za rodinou. Tak, jako byste odešli na pár hodin ze společného domova, hoďte se na pár hodin offline a užívejte si momenty “teď a tady”. Pokud kontakt udržujete přes celý den, nezapomeňte tuto skutečnost oznámit, možná tak ušetříte obav a nervů, zda se něco nestalo.

Kromě zanedbávání vašeho života neopomínejte také váš společný intimní život. Nemožnost fyzického kontaktu může být frustrující, ale i díky technologiím tento problém můžete vyřešit. Napište příběh, vyfoťte atraktivní fotografie, nebojte se ani sextingu a společným chvilkám. Rozvíjejte své fantazie, mluvte o tom, které z nich se můžou stát i skutečností, popisujete, co zrovna děláte. Tužte, milujte, těšte se a nebojte se, pokud budete chtít, zvládnete opravdu všechno, a v budoucnu si můžete užívat přítomnost
a blízkost dosyta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here