Životní restart – je těžké se odhodlat, výsledek však stojí za to

0
1153

Jste šťastní? Naplňuje vás váš život, práce, těšíte se na každý den? Nebo se cítíte na životní restart? Pohodu fyzickou i mentální si přejeme všichni, ale je opravdu velká spousta lidí, kterým do života přišla zlá sestra nepohoda. “Je mi fajn, jsem v pohodě, jen na mě padá únava nebo na mě něco leze” jako výmluva nebo zástěrka daleko většího problému, ztráty chuti do života i běžných aktivit, starostí nebo strachu. Co když potřebujete restart?životní restart

Odhodlejte se

Víte vůbec, jak takový restart může vypadat? Co přesně chcete měnit, jak změny sledovat, jak vytrvat? Nejhorší a největší je vždy první krok, ten ale vždy nemusí být vidět. Základem pro restart je plánování. Změně musíte věřit a stát si za ní, protože všechno z toho, co budete dělat, děláte jen pro sebe, své štěstí a svou spokojenost. Zapomeňte na bývalé neúspěchy, ať už jsou to třeba ty z nedodržených cvičících výzev nebo novoročních předsevzetí, zasaďte si do hlavy podporující myšlenky a nepouštějte je. Než si člověk utvoří zvyk, chvilku to trvá, nejčastěji mezi 21 a 66 dny, někteří si na něho musí počkat i 254 dní a jiným stačí dní pouze 18. Proto vytrvejte, výsledek bude stát za to.

Na začátku si jasně definuje, jak by mohl takový váš osobní restart vypadat. Myšlenky si sepisujte a vyčleňte si čas pro jejich utříbení, přesnou definici a plán jejich realizace. Naplánujte si přesný cíl a kroky k jeho dosažení, nejlépe zařazené v časové lince. Při nastavování cílů myslete i na možnost pozvolného nástupu, při takové proměně lépe uvidíte váš posun a navíc se neutavíte během několika málo dní. To vše pak přeneste na papír nebo do dokumentu či tabulek, ideálně tak, abyste svůj plán alespoň jednou za den viděli a vzpomněli si. To vám dodá i odhodlání a energii. Myslete i na kontrolu, pokud si stanovíte denní cíle, kontrolovat je můžete opravdu pořád, u dlouhodobějších, týdenních nebo měsíčních plánech, zkuste vždy v polovině udělat rychlý náhled do toho, jak si vedete. A nezapomínejte, že i drobné změny jsou ty, které vás mohou udělat šťastnějšími.

Začátek? Sem s ním!

Ať už jsou vaše cíle nastavené v pravidelném cvičení, brzkém vstávání, vaření, omezení neřestí, seberozvoji nebo jakékoli jiné kombinaci či aktivitě, na začátek je důležité si uvědomit, že neběžíte šedesátku, ale maraton. Buďte trpěliví sami se sebou i s progresem, který zpočátku může být opravdu neznatelný. Zvolte si konkrétní den, psychicky se připravte a opravdu začněte. Že vám zrovna není dobře, prší nebo vás bolí nohy? Vaši psychiku jistě podpoří fakt, že jste i přes tyto “velké” nepříznivé podmínky začali pracovat na sobě a svém štěstí.

Nemusíte na to být sami

Každá změna potřebuje podporu a oporu, a ani životní restart není výjimkou. Nezáleží, jestli váš parťák bude vaše životní obrození sledovat z vpovzdálí nebo se ke změně přidá a bude ji s vámi také podstupovat. Prostě a jednoduše, to nejdůležitější bude, že tu bude pro vás, pomůže vám ve slabé chvíli, motivuje nebo poradí skvělé triky a vychytávky, které si sám zažil.

Parťáka můžete hledat i mezi odborníky. Pomohou vám vidět věci i z jiného úhlu pohledu, můžete je požádat o pomoc v plánování i dodržování. Když je vám nejhůř a všechno ještě víc nevychází, odborník přesně bude vědět, jak vás dostat na správnou vlnu. Navíc může pomoct i ve zpětném získání sebelásky, která je při restartu klíčová.

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here