Pár tipů na aplikace pro práci z mobilu

0
2838

Jelikož lidé stále častěji využívají výkonné telefony ke kancelářské práci, omrkli jsme několik aplikaci, jež mohou takový způsob práce ulehčit. Samozřejmě, aplikace jako Zoom či MS Teams jsou velmi známé, ovšem i ty se od sebe mírně liší a v tomto článku se zmíníme i o tom, podle čeho si mezi těmito softwary vybrat ten nejvhodnější.

Zoom nebo MS Teams?

Doby, kdy se lidem během hovorů přes internet spokojili se Skypem jsou dávno pryč. Dnes je vyžadováno mnohem více funkcí, a především je stěžejní kvalita hovorů, kterou Skype nikdy pověstný nebyl. Hlavním hráčem na poli aplikaci/programů, jež umožňují online byznys mítinky, je stále Zoom, neboť spoustu funkcí má i verze zdarma, přičemž pro náročnější uživatele je samozřejmě k dispozici bohatší placená verze.

Nicméně právě skutečnost, že videokonference nejdou vést ve zrovna dobré kvalitě zdarma je důvodem, proč někteří sáhnout spíše po Google Meet. Ten nabízí lepší kvalitu obrazu, navíc se uživatelé shodují na tom, že jeho uživatelské rozhraní je přehlednější pro technicky nepříliš zdatné jedince. Na rozdíl od Zoomu také nabízí delší trvání skupinových hovorů, a to 60 minut oproti Zoomu a jeho 40 minutám. Google Meet nyní nabízí i Full HD video, ovšem zatím jen pro webové prohlížeče. V budoucnu se ale snad dočkáme i upgradu mobilní verze.

Jsou to právě tyhle jemné rozdíly, jež by si měl člověk zjistit a dle nich se rozhodnout, kterou aplikaci pro své mítinky zvolí. Co se týče Google Meet, ten má ještě výhodu v tom, že se dá propojit s Google Kalendářem, zatímco MS Teams mají podobnou funkci a přichází v balíčku s dalšími kancelářskými programy, které Microsoft nabízí. Pro skupinové hovory nabízí 60 minut.

Zábava je také důležitá

Přestože práce z mobilu je značně pohodlná a člověk u sebe má jen jeden přístroj, aniž by tahal notebook či složky, může to člověka svádět k tomu, že pracuje neustále. Mobil má pořád po ruce a s ním i práci, tudíž se nedá nic zkazit tím, když má člověk na mobilu i několik her, díky kterým může na chvíli přijít na jiné myšlenky. Pokud je zájem o úplný relax, spousta lidí sáhne po klasice jako Subway Surfers a podobných titulech, nicméně existují typy zábavy, u kterých člověk stále musí přemýšlet.

Kupříkladu online poker začal být značně populární s příchodem dotykových telefonů a díky tomu dnes několik společností nabízí mobilní aplikace, které jsou právě k online hraní určené. Nabídka je solidní, stejně tak existují možnosti hrát za peníze i zdarma, a když si člověk pečlivě aplikaci vybere podle důvěryhodnosti, v podstatě se ani nemůže spálit. V tomto oblíbeném odvětví zábavy je totiž důvěra klíčová a málokdo s ní hazarduje, navíc se u toho dobře cvičí strategické myšlení, a člověk i tak má pocit, že pro sebe něco dělá.

Lepší soustředění

Pokud má člověk dobře vybalancovanou práci a zábavu, pak možná nemá problém se soustředěním, přesto tady máme pár tipů na aplikace, jež slouží k udržení pozornosti. Jelikož neustále připojení k internetu svádí k surfování a prohlížení sociálních sítí, aplikace Freedom nabízí možnost blokace jednotlivých stránek. Samozřejmě jen na určitou dobu, ovšem je to dobré pro ty, kterým myšlenky neustále utíkají k tomu, co asi jejich kamarádi zrovna sdíleli na Facebooku.

Zaujala nás také aplikace Clockify pro freelancery, díky které se příjemně udržuje povědomí o tom, kolik času jsme strávili na jednotlivém projektu, a tudíž třeba za jak dlouho si můžeme udělat přestávku. Ty jsou samy o sobě nesmírně důležité stejně jako kvalitní spánek, bez něhož prostě dobrého pracovního výkonu dlouhodobě dosahovat nemůžeme.

Organizace nade vše

Když má člověk veškeré podklady, kontakty a schůzky uložené v mobilu, je celkem přirozené, že se ve všech datech začne ztrácet. Od toho jsou tady ale aplikace, které pomáhají si udržovat pořádek, takže třeba ProofHub. Díky němu si lze pracovní život snadno zorganizovat, obohatit jednotlivé položky barvami pro lepší přehlednost, přičemž ve hře je i možnost sledování úspěšnosti projektů. Podobných aplikací je celá spousta, nicméně právě ProofHub patří mezi ty nejpopulárnější a nejlépe hodnocené, i když třeba Trello dokáže něco podobného. To je vhodné i pro skupinové projekty, neboť k jedné nástěnce s úkoly může mít přístup vícero zainteresovaných lidí.

Pokud někomu stačí aplikace na způsob to-do-listu, tedy seznamu položek, jež je třeba do termínu splnit, můžeme doporučit tematicky nazvanou aplikaci Todolist či nTask. Zatímco první je opravdu jednoduchá a přehledná, druhá se svými funkcemi blíží Trellu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here