6 nápadů, jak vnést do kuchyně více barev

0
3052

6 nápadů, jak vnést do kuchyně více barev

Říká se, že kuchyně je srdcem domova. Začínáme tady svůj den šálkem dobré kávy, brečíme nad krájením cibule a máme radost z povedené večeře nebo cateringu. Recept na dokonalé místo pro vaření možná neexistuje, ale tyhle tipy, jak do kuchyně vnést více barev a originality, zaručeně fungují.

 

Kuchyně může být dokonalým barevným plátnem. Výrazné odstíny a neotřelé vzory by ještě před několika lety většinu lidí ani ve snu nenapadlo použít na kuchyňské skříňky, ale to už dávno neplatí. Letos je to jeden z nejlepších interiérových trendů, který si zamilovali designéři po celém světě. Barvy navíc mají obrovský vliv na to, jak se doma cítíme. A protože kuchyň je místnost, kterou neobměňujeme tak často, vybírejte takové odstíny, které patří k vašim nejoblíbenějším bez ohledu na trendy.

1. Kombinujte barvy s výraznými vzory

Proč si vybírat jen jednu barvu kuchyňských skříněk, když můžete mít dvě, tři nebo dokonce čtyři? Kombinace vzorované tapety a barevných skříněk vnese do vašeho vaření dynamiku. Pokud máte obavy, aby kuchyně nepůsobila přeplácaně, držte se při výběru barev neutrálních tónů, se kterými nikdy nešlápnete vedle. Osvědčenou klasikou jsou odstíny hnědé, béžové a šedé. A protože při vaření vzniká spousta nepořádku, je důležité, aby tapeta za kuchyňskou linkou byla umyvatelná.

2. Vytvořte působivý kontrast

Nepodceňujte vliv, který může mít jedna barva. V této kuchyni se barevný nádech objevuje díky tapetám v oranžové se zlatavým nádechem, které kontrastují s bílými skříňkami. Vše pak umocňují červený lustr a židle, které sem vnáší další barevný rozměr. Při výběru barev se držte vždy osvědčených kombinací anebo použijte praktický generátor barevných palet, které jsou dostupné na internetu.

3. Vybarvěte detaily

Nechcete se pouštět do zdlouhavé rekonstrukce kuchyně, ale přesto toužíte po tom, aby měla barevnější ráz? Zdaleka nejjednodušší cestou je pořídit si pár pestrobarevných pomocníků. Utěrky, kuchyňské chňapky, zástěry, držák na nože nebo rychlovarná konvice nebo ubrusy. Kvalitní materiály spolu se stylovým provedením vdechnou vaší kuchyni nový život.

5. Neotřelý a monochromatický

Pokud jste si vybrali barvu pro svou kuchyni, proč do toho nejít naplno a nepoužít ji na pracovní desky, stěny a skříňky pro maximální efekt? V této dokonale sladěné kuchyni hrají prim černá a odstíny zlatohnědé, která prostoru propůjčuje nádech luxusu. Vše je dokonale sladěné. Kachličky, lustr a podlaha spolu krásně ladí tón v tónu, zatímco černá lesklá linka kuchyni dodává dynamický rozměr.

6. Jděte na to od podlahy

Podlaha v kuchyni, na kterou se často zapomíná, nabízí mnoho příležitostí, jak ji obohatit o výrazné barvy nebo vzory. Tato kuchyně v ryze skandinávském duchu je sice vyvedená v neutrálních barvách, ale vzorovaný koberec tady funguje jako nápaditý prvek, který celý prostor krásně oživil a zároveň sjednotil. Při výběru se dívejte na to, zda je vyroben z polyamidových vláken, díky kterým je látka charakteristická vysokou pevností a odolností.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here