3 důvody, proč nedělat práci, která vás nebaví

2
11508

Někteří svou prací obohacují a rozradostňují okolí, někteří své okolí za svou práci trestají, neboť je nebaví. Věnovat se dlouhodobě tomu, pro co nemáte vášeň, je trestem nejen pro vás… Ta pravá práce – pravá pro vás – baví!

práce

Koho práce nebaví:

  • je pro něj (dlouhodobě a nepřetržitě) dřinou (nebo opruzem),
  • je příliš upnut na peníze,
  • nemá velké šance excelovat.

K tomu se pojí stres, podrážděnost, nadřazenost a arogance nebo naopak nízké sebevědomí. A že člověk nešťastný v práci trestá jen sám sebe? Omyl! Trpí všichni, kdo s ním přijdou do kontaktu. V drtivé většině nepomůže ani přetvářka s kamionem hereckých predispozic, protože když něco smrdí, je to cítit, i když se přes to namaluje smajlík.  

Obzvláště ve službách jde snadno poznat, když něco není v pořádku… Může to být jen chvilková odchylka, spodní prádlo o 2 čísla menší, polobotky o 2 čísla větší, ale také to může být prostý fakt, že ten člověk pro svou činnost nemá vášeň.

 Prokažte sobě i svému okolí laskavost
a dělejte to, co vás baví,
co dokážete dělat vždy od srdce.

Pozn.: Samozřejmě s maximálním ohledem vůči životům druhých!

Co získáte, budete-li se věnovat tomu, co vás baví?

Práce nebude prací

Je pro vás těžké představit si, že budete pracovat, aniž byste si to uvědomovali? Že se dostanete během “pracovní doby” do stavu, kdy pro vás čas nebude hrát žádnou roli, protože budete do činnosti naplno ponořeni a mít pocit, že byste ji zvládli dělat bez přestávky? Pokud najdete práci, pro kterou budete mít vášeň/vlohy/talent, nebude pro vás “prací”. I náročné situace zvládnete s radostí a jakousi lehkostí v duši (avšak bude k tomu potřeba i vůle + vytrvalost).

Pracovali byste i zadarmo

V dnešní době nelze opomíjet potřebu finančního zajištění, proto je potřeba mírné úpravy… Představte si, že jste zdědili tak velký obnos, že vám i vaší rodině vystačí do 130 let. Pracovali byste, i kdybyste nepotřebovali peníze? Jaká práce by to byla?

V tom, co vás baví, budete úspěšní

Když se věnujete něčemu, pro co nemáte talent/dar, co vás netěší a nebaví, pravděpodobně v tom nebudete excelovat. I při maximálním (sebe)zapření ze sebe nevymáčknete víc než průměr. Budete-li se ale věnovat tomu, co vás baví, máte velkou šanci dosahovat zářných úspěchů, být velmi dobří! Především vůči sami sobě, ale velmi často i vůči okolí, které si toho všimne a věřte, že to (dříve nebo později) ocení.

„Pracuj, jako bys nepotřeboval peníze. Tanči, jako by se nikdo nedíval.
A miluj, jako bys nikdy nebyl zraněn.“

Mark Twain

Nacházíte se v situaci, v níž se nemůžete naplno věnovat tomu, co vás baví? Pojměte to (prozatím) jako hobby. Vybalancujete situaci, budete se “ve špatné práci” těšit na “dobrý koníček” a až přijde váš čas, budete připraveni.

Jakou práci byste dělali i zadarmo?

Čtěte také: Optimismus v 5 krocích

2 KOMENTÁŘE

    • Něco vás nejspíš ale přeci jen baví.Tak to dělejte a šiřte i mezi ostatní. Jestli to má nějakou hodnotu, dříve či později Vám za to někdo zaplatí. Pak je to práce. Může to být zábava a práce se tomu může říkat jen proto, že to nese i finanční užitek. Co vy na to?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here