5 způsobů, jak se cítit ve svém domě lépe

0
4480

Udělat z domácnosti to nejlepší místo pro život – cíl, který se rozhodně může stát realitou. Stačí poslouchat svou intuici a ideálně dát i na pár tipů, které vám pomohou do domácnosti vnést onu potřebnou příjemnou, útulnou atmosféru a pocit bezpečí. Samozřejmě berte ukázkové způsoby pouze jako inspiraci, každý člověk má jiné pocity a jiné potřeby a ve zútulnění domova za účelem toho, aby se člověk cítil lépe, je nutné poslouchat právě zmiňovanou intuici, a to především.

Všechno začíná u postele

Není tajemstvím, že spánek je tou nejdůležitější částí našeho dne. Trávíme jím až třetinu svého života, a to za účelem několik věcí – předně se nám regeneruje celé tělo, třídí se nám nově nasbírané poznatky a myšlenky, také se veškeré orgány a organismus jako takový připravuje na nadcházející den. Jinými slovy mluvíme o něčem, co se nesmí podceňovat a u čeho bychom se měli snažit o maximální zkvalitnění.

Abyste se však ve svém domově cítili lépe, není to jen o kvalitním spánku, který zajistíte řádnou a kvalitní postelí a stejně tak kvalitní matrací. Je to také o tom, co uděláte hned poté, co z postele vstanete. Je to o tom ustlání, což je krok, který se nevyplácí podceňovat.

Blue knot pillow on wooden bed in modern bedroom interior with patterned armchair. Real photo

Pokud si totiž ustelete postel, zlepší vám to ihned náladu a podpoříte tím jakousi svou sebe-disciplínu. Navíc po příchodu domů z práce nebo z procházky vám pohled na neustlanou postel nebude moct zkazit den.

Obklopte se tím, co máte rádi

Již bylo zmíněno, že při zútulnění svého domova byste měli klást důraz hlavně na intuici jako takovou. Nebojte se být sentimentálními a obklopte se i takovými věcmi, které možná nekorespondují s aktuálními módními trendy, ale za to vás skutečně vystihují. A může to být opravdu cokoliv – může to být abstraktní obraz, jež ve vás udrží toho kreativního ducha, jenž ve vás neustále dřímá.

Stejně tak se můžete obklopit nějakými předměty z dovolené, fotografiemi s přáteli nebo rodinou, případně oblíbenými knihami, věcmi, dekoracemi…

Uklizený dům = půlka spokojenosti

I když se uklízení může jevit jako otrava, ve skutečnosti je to něco, co byste v žádném případě neměli podceňovat. Zatímco uklizený pracovní stůl vám znemožňuje svou pozornost soustředit na tunu jiných věcí, a nakonec ve vás probouzí pocit oné spokojenosti, podobného můžete docílit tím, že budete pravidelně uklízet svou domácnost.

Ten, kdo ponechá uklizený dům, je daleko zdatnější v boji se špatnou náladou. Dokonce bylo prokázáno, že uklízení s negativními myšlenkami skutečně zdatně bojuje také. Navíc dnes už existuje tuna hacků a různých triků, díky kterým uklízením nebudeme muset strávit dlouhé hodiny, ale bude to záležitost pár okamžiků.

Začněte pěstovat živé květiny

I když si mnozí lidé myslí, že pokojové rostliny mají pouze estetickou funkci, není tomu tak. Pěstování živých květin je pozitivní v mnoha dalších ohledech. Například věděli jste, že jsou takovou přirozenou čističkou vzduchu a že dokážou polapit nejednu škodlivinu, která běžně koluje v našich příbytcích? Navíc některé, podle pověr a bájí, přináší člověku kýžené štěstí, jiné zase bohatství a podobně.

Při hledání těch správných pokojovek pořádně zvažte to, kdo se ve vaší rodině nachází. Pakliže jste majiteli psů nebo koček, vyvarujte se druhům, které mohou být pro čtyřnohé společníky jedovaté. Do této kategorie řadíme například tchynin jazyk nebo fíkusy.

Pozor na zahlcení

Sice bylo zmíněno, že byste při zútulnění svého domova měli být trochu sentimentálními, ale nemusíte to přehánět, co se množství dekorací týče. Hlavně ženy mají tendenci se neustále obklopovat nejrůznějšími svíčkami, fotkami a podobnými drobnostmi, nakonec však nic takového není zapotřebí. Míň bývá víc a díky tomu, že se neobklopíte takovou vlnou dekorací, nic nerozptýlí vaši pozornost, stejně tak se nebudete doma cítit stísněně.

Foto: Dovido.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here