Adel a Katarina: Jak si žijí česko-slovenské krásky v L.A.?

0
15667

Kdo by měl dojem, že se Adel a Katarina zaměřují pouze na make-up, zmýlil by se. Tyhle krásky nabízí nejen triky na líčení ve hvězdném stylu, ale také vlogy plné luxusu, přátelství a zajímavostí z Kalifornie, ve které žijí! Ani business témata, úspěch a osobní rozvoj jim nejsou cizí…

adel a katarina

Točíte nejen make-up tutoriály, ale i vlogy a zajímavosti z USA i osobního a business života. Jaký typ videí je váš nejoblíbenější, který nejraději točíte?

V první řadě vám chceme moc poděkovat za tuto příležitost podělit se s vašimi čtenáři o náš příběh. Rády natáčíme beauty videa i vlogy. V beauty se rády dělíme s naší vášní nejen pro tu vnější, ale i pro tu vnitřní krásu. Ve vlozích se zas rády věnujeme našemu dennodennímu životu v Kalifornii a také historii.

Jaká reakce vás od fanouška (v poslední době) nejvíce potěšila?

Těší nás mnoho reakcí, ale jedna z posledních, na kterou si ihned vzpomeneme, je, že jsme obě dostaly ručně psané vánoční přání. V dnešním digitálním světě je to pro nás vzácností.

Říkáte, že každá jste jiná. Přesto (nebo právě proto) spolu vycházíte nejen jako vlogerky, ale především jako kamarádky. Co jste se jedna od druhé naučila?

Adél: Díky Katce jsem se naučila vidět v negativních věcech i to dobré, což je velice důležité. Taky jsem se od ní naučila diplomatickému vyjadřování. (smích)

Katarína: Od Adél som sa naučila to, aby som venovala viac pozornosti blízkym ľuďom a dala im zo seba viac a nielen sa rozdávala svetu.

Právě proto, že jsme každá jiná, tak se navzájem obohacujeme v různých směrech a necítíme potřebu si konkurovat.

Co vás na životě v L.A. nejvíce překvapilo (kladně i záporně)?

Adél: V L.A. mě velmi překvapila lidská ochota, a to kladně i záporně. Lidé tady srší pozitivitou a tím, že každý pomáhá, ale ne vždy se jedná jen o ochotu udělat něco pro druhého. V mnoha případech jsou lidé ochotní jen proto, že v tom vidí něco, z čeho budou nejvíce benefitovat sami.

Katarína: Ja som už v L.A. viac než 20 rokov, takže mňa za tu dobu prekvapilo už veľa vecí (smích). V dobrom ma ale veľmi prekvapila podpora ľudí. Ti ma doslova vytiahli z reštaurácie, kde som robila a postavili ma pred príležitosti, o ktorých som dovtedy len snívala. Z toho negatívneho by som spomenula napríklad to, aký sú tu ľudia nezodpovední.

Co by se podle vás mohli/měli Češi a Slováci naučit od Američanů a co Američani od Čechů?

Adél: Jedna z věcí, co by se podle mě mohli Češi naučit, je milejší jednání, hlavně v restauracích nebo v jakémkoliv zařízeni, kde se nabízí servis. Američani by se mohli naučit samostatnosti od našeho národa.

Katarína: Slováci a Česi by sa mohli od Američanov naučiť vyjadrovať sa slušnejšie a zdvorilejšie. Američania by sa mohli od nás naučiť upratovať. (smích)

O USA se často hovoří jako o zemi nezdravého životního stylu. Podle vašich videí se však zdá, že min. L.A. sportovních vyžití nabízí dostatek, a dokonce má i bohatou nabídku vegetariánských, veganských a dalších fit restaurací. Jak to vnímáte v porovnání s ČR/SR?

Většinou státy ve středu Ameriky ani nevědí, co veganství je. Jí nezdravě fast food a sedí před TV, kdežto ve slunečné Kalifornii jsou lidé motivovaní jíst zdravě a sportovat. Celkově si myslíme, že USA, SR, ČR mají stejné možnosti na zdravý životní styl. Dokonce věříme, že ČR a SK mají mnohem kvalitnější potraviny.

Jaké máte (ranní) rituály pro úspěšný den?

Adél: Tím, že jsou mé dny poslední dobou dost hektické, tak si vše shrnu už večer, co musím na druhý den udělat. Napíšu si všechno na papír, na tohle jsem stará škola (smích), a přes den odškrtávám. Jakmile jsou odškrtnuté všechny priority, už je to velký úspěch. Když je odškrtnuté vše, můj den skončil, a to je většinou okolo 2:00 hod. ráno.

Katarína: Vstávam v 6:00 hod. ráno, meditujem, urobím si kávu. Začínam robiť na mojom biznise zhruba v 7:00 hod. Nikdy neviem, koľko práce ma ráno čaká, keďže pracujem s krajinami v rôznych časových pásmach. Väčšinou robím minimálne do 17:00 hod. Večere si nechávam na strihanie videí pre náš YouTube kanál, rozhovory pre médiá a súkromné záležitosti.

Jaký máte oblíbený citát/krédo?

Adél: „Chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.“ a „Jeden musí být vždy odlišný, aby mohl být nenahraditelný.”

Katarína: „Buď zmenou, ktorú chceš vo svete vidieť.“ a „Čo si tvoja myseľ dokáže predstaviť a čomu uveriť, to vie dosiahnuť.“

A co triky proti špatné náladě nebo toxickým lidem (např. haterům)?

Takovým lidem je potřeba poslat pozitivní energii, protože vevnitř hodně trpí.

Obě jste měly cestu za úspěchem trnitou. V businessu jste začínaly odspodu…  Co vás přimělo se v nejtěžších chvílích nevzdat?

Adél: Neměla jsem to lehké, ale něco zlé je pro něco dobré. Kdyby to bylo jinak, nepotkám muže svých snů, nejsem v USA a hlavně bych neměla svého syna Filípka.

Pracovala jsem 5 let v úspěšných firmách manžela, takže by se dalo říct, že mám informace a vědomosti z první ruky. Řekl mi, že mi dá možnost, abych se vše naučila, a pokud mi to půjde, mohu se vypracovat vyš. „Pokud ne”, pro mě neexistovalo. Začínala jsem jako stážistka a nejen, že jsem nechtěla manžela zklamat, ale když vám dá někdo šanci, musíte se zamyslet a vybrat si: Necháme tu šanci proplynout mezi prsty, nebo se jí chytíme a nepustíme? Pokud chce být člověk úspěšný, musí tvrdě pracovat. Nic není zadarmo, neexistuji zkratky. Člověk musí vzít risk, věřit ve svůj produkt/službu… a hlavně věřit sám v sebe. Když věříte sami v sebe, nikdy se nevzdáte! V nejtěžších chvílích je cílevědomost a touha váš nejlepší přítel.

Katarína: Pre mňa bolo ťažké rozbehnúť biznis v L.A. hlavne preto, lebo ma roky mnohí ľudia poznali ako modelku a herečku, a tak si ma v mysli chceli uchovať. Väčšina modeliek sa neskôr v LA vydá za solventnejšieho chlapa, a potom už nerobí. Nehovorím o super modelkách – celebritách, ale bežných modelkách. Ja som bola vždy vo vzťahu z lásky a nie koly výhodám, takže som musela o to viac makať. Na druhej strane som mala hodne podpory a pomoci od kamarátiek modeliek. Keďže vlastným mediálny biznis, perfektná angličtina je nevyhnutná a moja 100% nikdy nebude. Takže vždy závisím na editoroch, ktorí sú rodení Američania, a to je pre mňa stále dosť frustrujúce.

Vzdať som sa ešte nikdy nechcela, biznis mám už 8 rokov. Väčšina biznisov tu do 3 rokov skrachuje, takže asi moja vytrvalosť a to, že ma to veľmi baví robiť, je výsledkom toho, že stále fungujeme.

Co byste poradily těm, kteří se snaží rozjet kariéru/firmu, aby měli úspěch?

V první řade musí sami v sebe věřit a nevěřit těm, kteří jim říkají, že na to nemají. Za druhé: musí věřit v produkty/služby, které nabízejí. A za třetí: pro úspěšnou kariéru/firmu by si člověk měl najít super parťáka.

Ve videích jste zmínily, že se plánujete vrátit do ČR/SR. Proč se chcete vrátit?

Na to je jednoduchá odpověď: Všude dobře, doma nejlíp. Jednou jsme tam vyrůstaly a v jádru vždy budeme vesničanky z Česko-Slovenska. (smích)

Kde byste v České nebo Slovenské republice chtěly bydlet? Máte nějaký vyhlídnutý kraj, město, nebo dokonce místo?

Adél: Praha! Praha je podle mě jedno z nejkrásnějších měst na světě. Tam bych jednoho dne chtěla žít, a hlavně ukázat svým dětem, jak je Česká republika krásná.

Katarína: Na Zámku Jemniště.

Ani USA se v roce (2020) nevyhnuly těžké časy. Jak byste shrnuly aktuální situaci, která u vás v Kalifornii je?

Tady v Kalifornii je situace velmi špatná a vypadá to dost beznadějně. Školy jsou už rok zavřené a budou zavřené do konce června 2021. Počet bezdomovců tady dennodenně roste a co se bezpečnosti týká, tak se obě začínáme dost bát, jelikož se tady začíná hodně vykrádat, dokonce i střílet.

Máme tu čerstvě nový rok, tak musí padnout otázka: Kdybyste měly 3 přání, co byste si přály?

Adél: Tento rok byl pro nás všechny velmi náročný, hlavně psychicky. Proto bych si moc přála, aby se všichni lidé dokázali znovu postavit na nohy, a aby si zachovali zdravý rozum, protože to je to, co naši populaci může vrátit zpátky do “normálu”. Druhé přání by bylo, aby všichni nemocní měli co nejlehčí průběh a brzy se uzdravili. A mé poslední přání je, abych co nejdříve mohla strávit kvalitní čas s mojí rodinou a blízkými, kteří jsou v České republice.

Katarína:  1) Stráviť čas s mojimi rodičmi. 2) Aby sme všetci boli zdraví. 3) Stabilitu pre všetkých.

Na co se vaši fanoušci kanálu Adel a Katarina mohou těšit?

Naši fanoušci se mohou těšit na více beauty videí a na vlogy o naší současné situaci v Kalifornii. Plánovat se bohužel nic nedá, jelikož NIKDO neví, co bude zítra, za měsíc nebo za rok. Každopádně se mohou těšit na hodiny strávené s námi nejen prostřednictvím videí, ale také livestreamu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se vám ve všech směrech daří! 😊

Moc vám i my ještě jednou děkujeme! 😊

 

Adel a Katarina – stručné info

katarinaKatarína Van Derham: Vlastní firmu na digitální media a kosmetickou značku Glamour Garden. Zahrála si v několika filmech, seriálech, hudebních klipech, reklamách a uplatnila se také jako modelka.¹

Adel

Adél Sadovskiy: Pracovala ve firmě BH Cosmetics jako manažerka sociálních medií a direktorka Fotokampaní. Nyní je na mateřské. Je aktivní partnerkou ve firmě zabývající se prezervovanými květinami.¹

Na svém Youtube Adel a Katarina zveřejnily první video 4. 4. 2019.
Dnes mají na YT kanálu přes 43 tis. odběratelů. Instagram: Adel_a_Katarina

Líbil se vám rozhovor? Podpořit nás můžete například sledováním na Facebooku, Instagramu nebo nás potěšte další návštěvou našeho webu www.dreamlife.cz ♥

Čtěte také: Petra Vančurová propojila vášeň s byznysem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here