Zdravý životní styl: Sexy téma dnešní doby. Žijete ho taky?!

0
4796

Nepotřebujete vyhrávat, nepotřebujete závodit, stačí být spokojený a šťastný sám se sebou. Nemusíte mít ty nejlepší výsledky. Pro váš život je nejdůležitější zdraví, až pak to ostatní. Inspirujte se naším článkem a žijte svůj zdravý životní styl. Stačí k němu málo.

Zdravý životní styl

Slýcháte to ze všech stran

Poslední dobou se roztrhl pytel s radami a přístupy, jak na zdravý životní styl. Slyšíte tohle spojení tří slov v různých tónech a důležitosti, ale zamysleli jste se, co to ve skutečnosti znamená?

Téma se řeší od dávných věků a například celá renesance byla směrem, který mohutně prosazoval nejen zdravého uměleckého ducha, ale také zdravé tělo.

V zásadě se zdravý životní styl skládá z pár věcí, které je třeba dodržovat a které se nemění. Mezi ně patří:

  • dostatek kvalitního spánku,
  • vyhýbání se cigaretám,
  • střídmé pití alkoholu,
  • omezení nevhodných potravin,
  • zařazení těch správných jídel,
  • pravidelný pohyb.

Proč žít zdravě?

Mnozí z vás si myslí, že je to jen moderní styl života. Během, kterého postnete pár vyladěných fotek na Instagram, který se vám hemží botaskami Reebook, Acai Bowls s exotickou parádou navrchu a horskými túrami. Co na tom, že zdravou snídani zapijete hrnkem oslazeného kakaa, botasky po vyfocení zase hodíte do kouta a na horách se zastavíte na „jedno“ v každé hospodě.

Ano, zdravý životní styl je o tom, jak vypadáte, jak se prezentujete, ale není to jediný benefit, který z toho plyne.

„Zdraví a veselá mysl jsou zdrojem krásy.“ – Miguel de Cervantes 1616

Zdravý životní styl vás především ochrání proti civilizační chorobám. Jasně, mnoho z vás si zase řekne, že se bude snažit a pak ho něco překvapí a ve finále si nic neužije. Děláte to ale nejen pro svůj dobrý pocit, čisté svědomí, že jste pro zdraví udělali vše, ale také proto, abyste se každý den cítili skvěle.

Nemusíte vše dodržovat na 100 %, jedna pizza s vámi ještě nic neudělá. Zrovna tak, jako jeden salát nespasí obézní lidi.

Bohatě stačí, když budete zdravý životní styl žít proto, abyste měli správné zažívání, měli energii a radost z každého dne. Věřte nám, souvisí to spolu hodně.

Nemusíte vyhrávat, stačí si užívat

Užívejte si zdravě a mějte z toho dobrý pocit. Nepotřebujete proběhnout cílovou rovinkou jako první, stačí, když si každý den uděláte krátkou procházku a rozhýbete si při kardio cvičení spalování. Podle Institutu Klinické a Experimentální Medicíny stačí 30 minut denně, během kterých se zahřejete a zpevníte svalstvo. Pak můžete postupně navyšovat své cíle.

Nemusíte vyhrávat každý sparring v boxu, stačí, když budete mít radost z úhybu a snahy mířit na cíl.

Vždyť je to pořád sport, díky kterému budete mít lepší pocit sami ze sebe, budete mít radost a zlepšíte si celkovou kondici. Navíc si zajistíte pohyblivost do vyššího věku a odbouráte nahromaděný stres.

Kdo chce víc, hurá do toho. Stylů a směrů ve zdravém životním stylu je mnoho. Co je například takový bio životní styl? Mrkněte na náš článek, který vám prozradí jeho taje.

Pro všechny příznivce alternativní medicíny a přírodní síly tu máme motivační citát, který si přeberte podle svého uvážení.

„Lékař je člověk, kterého platíme, aby vyprávěl hlouposti v pokoji nemocného, než ho příroda vyléčí, nebo než ho léky zabijí.“ – Molière

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here