Rady, jak ušetřit a vydělat na cestování! + tipy kam ve Skotku

0
3390

Skotsko – země dalekých lánů, ostrých skal, studeného vichru a tajemných vod s Lochneskou… Chcete tenhle kouzelný kraj poznat? Vypravte se na cestu a objevte nádhernou zemi a sami sebe. My vám k tomu ještě poradíme, jak ušetřit a vydělat na cestování po Skotsku.

ušetřit a vydělat na cestování

Konečně splněný cíl

Lidé často řeší způsoby, jak si ušetřit a vydělat na cestování. S radami, které vám dnes předáme, budete mít dostatek inspirace. Nám se osvědčila bible cestování – Travel Bible. Díky následujícím bodům, které vás dovedou k prostředkům za cestováním, si konečně splníte své sny a cíle – poznáte sami sebe a svou vysněnou zemi plnou kostkovaných sukní, veselé hudby a drsné krajiny.

Jak mít na Skotsko dostatek financí?

Možná je máte u sebe, ani o tom nevíte. Nejprve si spočítejte, co vše budete na svou cestu potřebovat, udělejte si rozpočet a pak si podrobně sepište, jaké máte měsíční příjmy a výdaje. Své příjmy můžete zkusit navýšit podle tipů z knížky Travel Jobs, od stejných autorů, jako kniha Travel Bible.

Když budete mít rozpočty na očích, uvidíte, kde všude zbytečně utrácíte a co vše by se mohlo proměnit v naplněné prasátko, které vám poslouží na cesty.

Pokud si chcete užít alespoň týden ve své vysněné zemi, kde není zrovna levně, omezte:

 • vysedávání v českých kavárnách,
 • páteční srazy v hospůdkách,
 • každodenní obědy v restauracích,
 • pravidelné návštěvy kina,
 • drahé vstupy do posilovny,
 • výdaje za zbytečnosti.

Možná si teď říkáte, jak máte elegantně fungovat a šetřit zároveň. Je to jednoduché:

 • choďte na kávu jen tehdy, když nemůžete své přátele pohostit doma,
 • začněte s přáteli trávit čas i jinde, třeba v přírodě,
 • vařte si doma a hospodařte s jídlem,
 • knížka je také dobrý přítel,
 • cvičit a makat na sobě se dá v pohodlí domova,
 • radost z porcelánových figurek, nových šatů a sedaček do auta můžete mít i za rok.

Radost z poznávání

Víte, proč se vzdát maličkostí? Protože cestování vás obohatí mnohem víc. Dálky a nové kultury ve vás zanechají takových zkušeností a zážitků, že pro vás bude další spoření na cesty hračkou.

Cestování je ideální příležitost, jak se poznat do hloubky. Získáte totiž spoustu skvělých myšlenek a vlastností. Budete mít důvěru v sebe sama, pocit, že zvládnete úplně všechno, otrkáte se a získáte odvahu. To je super, že? A není to všechno, v našem článku se dozvíte i detaily.  

ušetřit a vydělat na cestování

Rovnováha osobnosti k nezaplacení

Láká vás vycestovat na vlastní pěst? Tak rozhodně neváhejte, protože díky této zkušenosti najdete osobní rovnováhu a poznáte se z úplně jiné stránky než teď. Více se o tom dočtete v našem článku, který vás nadchne pro cestování na vlastní zodpovědnost.

Ta správná inspirace pro cestování

Kam vyrazit ve Skotsku? Začtěte se do té správné inspirace, která vás požene po křivolakých cestách severní Anglie.

Toužíte po skalnatých krajinách a jste spíš sportovní typ? Vydejte se na ostrov Skye a Outer Hebrides, kde na vás dýchne pravá skotská atmosféra – osamělé hory, útesy, temná rašeliniště a studený vítr.

Jste spíš melancholický typ a máte rádi stará města a jejich kouzlo? Zajeďte si do New Townu, georgiánského města, které na vás čeká se svou pravou skotskou architekturou. Uvidíte město, které vypadá skoro jako před 200 lety.

Kdo jede do Skotska, nesmí vynechat Edinburgh. A hlavně jeho hrad, který se tyčí nad celým městem. Od něj budete mít výhled na romantické uličky, kavárny a náměstí.

ušetřit a vydělat na cestování

Je mezi vámi milovník umění a literatury? A tuhle zálibu si užívá hlavně v přírodě? Pak nepohrdnete procházkou v kraji, kde působil národní básník Robert Burns. Psal o tamějších potocích, lesích a kdejakém kamenném mostě a domě.

Skotských měst a přírodních krás je spousta a rozhodně neuděláte chybu, když se do této země vrátíte a vydáte se do míst, které vám unikly.  Ušetřit a vydělat na cestování se dá mnoha způsoby, jaký zvolíte je na vás. Více vychytávek na cestování naleznete na fyft.cz/cestování

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here