Originální ubytování: Pronajměte si hrad!

0
1610

V současné době se do popředí zájmu ve Velké Británii a Irsku dostává pronajímání hradů a rodinných sídel. Tento jev je přirozený vzhledem k vysokému počtu staveb možných k tomuto využití. Zájem o ně v poslední době velmi stoupá a do jisté míry začíná nahrazovat i klasické ubytování v hotelech, pokud jde o vícedenní pobyt – mnoho z těchto sídel má totiž určen minimální počet dní, po který je možno si je pronajmout. Ostatně jediný den vám stejně většinou nestačí na prohlídku celého objektu a využití všech lákavých služeb, které jsou s pobytem spojeny. Natož pak přilehlého okolí a parků…

Vzhledem k velikosti objektů jsou mnohé z nich přestavěny na luxusní hotely, avšak některé si můžete pronajmout jako celek sami pro sebe i s přilehlými pozemky. Jedním z nejlepších je Humewood Castle v irském pohoří Wicklow Mountains (přibližně sedmdesát kilometrů jižně od Dublinu). Jedná se o novogotické sídlo navržené renomovaným architektem Williamem Whitem, vystavěné v roce 1867 a obklopené pozemky čítajícími 500 akrů. Jeho majitelé si vždy zakádali na luxusním vybavení a eleganci, kterou si toto místo udrželo dodnes a stalo se tak i oblíbeným místem setkání mnoha slavných osobností. Humewood Castle je nejen vyhledávaným cílem cestovatelů, ale také byl několikrát využit při natáčení filmů. Vznikaly zde snímky, jako Zákon přitažlivosti, Zakletá Ella nebo Herci.

Od prvního okamžiku, kdy přijedete, bude o vás naprosto perfektně postaráno. K dispozici vám je osobní komorník i hospodyně. Výčet místností, které zde můžete nálézt je takřka nekonečný: přijímací salon, rozsáhlá knihovna, herna, několikero kuchyní, jídelna, taneční sál využitelný i ke slavnostním večeřím či večírkům pro více než osmdesát lidí, a mnoho dalších pokojů. Rozhodnete-li se strávit zde více nocí, můžete si pro každou z nich vybrat jednu ze čtrnácti ložnic, z nichž dvanáct má i svou vlastní koupelnu. Každá z ložnic je zařízena originálně ve svém vlastním stylu, odrážejícím především italské, francouzské a čínské prvky. Pokud si budete přát, snídaně vám může být dopravena takřka až do postele. K večeři a obědu jsou zde podávána typická irská jídla, ale dáváte-li přednost něčemu jinému, není žádný problém zajistit jídlo dle vašeho výběru. Jako doplněk může posloužit archivní víno z místního vinného sklepa.

Na tomto místě se můžete věnovat tradičním druhům zábavy anglické smetánky minulého století i poněkud modernějším koníčkům. K typickým kratochvílím patří střelba na hliněné holuby a crocquet, které můžete proložit jízdou na koni a tradičním lovem na lišky či kachny. Originální zábavou je sokolnictví, kterému se zde můžete rovněž věnovat. K dispozici vám bude i posilovna, tenisový kurt, golfové hřiště a speciální kulečníková místnost s krbem a zásobou irské whisky připravené pro dlouhé chladné večery.

Cena za ubytování na jeden den se pohybuje kolem 9 000 Euro. Cena za týdenní pobyt je pak v rozmezí od 50 000 do 75 500 Euro, což v v přepočtu v průměru činí 1 500 000 Kč. Co tato suma ale znamená v protiváze k ochutnání aristratického postavení hradního pána, v tomto případě je Humewood Castle dokonalou investicí! A vyměnit tuto sumu peněz za neobyčejné požitky středověkého chrakteru rozhodně stojí za to. Krom uhrančivého pocitu panského vladaře toto místo nabízí zejména naprosté soukromí, vynikající služby a netradiční zážitky, zajisté na svůj pobyt budete dlouho vzpomínat…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here