Najděte rovnováhu, vycestujte na vlastní pěst!

0
3609

Někdy život nabere takové otáčky, až se nestačíte divit. Během chvíle se ocitnete v koloběhu práce a dalších událostí, který vás semele, a pokud neuděláte radikální změnu, může vás to stát zdraví. Tou změnou může být jednoduše se sbalit a odjet pryč. V čem vám sólo cestování pomůže a jak se na něj připravit?

Začnete zase od začátku

Tím, že se budete najednou starat o základní věci, jako o jídlo, dopravu a dorozumění se, vám najednou budou vaše každodenní starosti připadat malicherné a naučíte se na ně dívat jinak. Vrátíte se na pomyslný začátek a budete mít spoustu času zase získat prostor k přemýšlení a pravděpodobně získáte úplně novou perspektivu.

Sbalte si efektivně a minimalisticky

Sbalte si toho co nejméně. Jestliže jedete na dobu delší než měsíc, nezáleží pak už na tom, jestli je to půl roku nebo rok. Potřebovat určitě budete jen základní oblečení na 10 dní, mezitím jej vždycky někde vyperete.  Vybavte se na různé přírodní podmínky, vybírejte pokud možno oblečení z lehkých a prodyšných materiálů. Přibalte dobře vybavenou lékárničku pro případ nouze, naopak kosmetiku můžete minimalizovat. Nakonec nezapomeňte sbalit si opravdu pohodlnou obuv, kterou si předtím otestujete.

Neplánujte

Můžete si udělat volný plán kam pojedete a kudy, neplánujte však podrobně. Dáte tak prostor improvizaci a náhodným setkáním, která vás obohatí, a dostanete se na místa, na která byste se možná jinak nepodívali. Tím, že se nebudete úzkostlivě držet plánu, vás žádná změna nerozhodí a zbavíte se stresu.

Nechte elektroniku za sebou

Nastavte si v e-mailu automatickou odpověď na dobu své nepřítomnosti a zvažte, jestli s sebou potřebujete vláčet notebook či tablet. Velká část našeho střesu a pocitu informačního přehlcení pochází z neustálých impulsů, které nám počítače poskytují. Pokud minimalizujete zařízení, která si s sebou vezmete, naučíte se být bez nich a uvolníte tím prostor pro nové věci a nápady. Při cestování vám bohatě postačí chytrý telefon, ve kterém budete mít mapy a důležité kontakty.

Pojistěte se

Před cestou si nezapomeňte sjednat adekvátní pojištění. Pravděpodobně zjistíte, že to, které jste používali doposud, není pro takovou cestu úplně vhodné. Zkuste například ERV Evropskou pojišťovnu, která se na cestovní pojištění specializuje, a nabízí jak personalizované balíčky cestovního pojištění, tak jednorázové nebo celoroční pojištění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here