Nejlepší lázeňská města pro odpočinek těla i duše

0
1632

Slavný průvodce cestováním TripAdvisor.com, stránka, na níž se může podělit každý z nás o zážitky z cest a ohodnotit jak navštívené restaurace, tak i lázně, hotely a města, tentokrát přichází s žebříčkem nejoblíbenějších lázeňských resortů 2011. Prvním místům sice stále kralují exotické kraje, ale do nejlepší desítky se dostala i blízká Budapešť a nejslavnější české lázně Karlovy Vary obsadily 29. místo! Ale ať už nenapínáme, tady je pár tipů…

Phuket, Thajsko

Pro většinu z nás je Thajsko ztělesněným rájem na světě, který nabízí mnohé příležitosti k vodním sportům, výletům na moři, k ochutnání jedinečných thajských pokrmů i pravé thajské masáže téměř za hubičku. Pohostinnost místních se všudypřítomným úsměvem na tváři náš zážitek jen umocňují. Město Phuket se navíc může chlubit množstvím lázeňských vil a resortů, včetně fenomenální “vesnice” Cheraim Spa Village, jež je obklopena tropickou zahradou a jezírkem pro potěšení duše. O tělo se zase postarají lázeňské procedury včetně masáží, kosmetických ošetření a zábalů. 

Istanbul, Turecko

Říká se, že v Instanbulu najdeme celý svět. Možná proto se Turci nudí i na dovolené v Londýně či New Yorku. Za dveřmi ruchu a nikdy nekončících dní se však skrývá tradiční turecký duch, turecký čaj a úžasné parní turecké lázně – tedy největší lákadlo pro turisty. Veřejné i soukromé parní lázně přitom naleznete v každém wellness hotelu.

Tulum, Mexiko

Pokud vás přeci jen láká i nějaké to dobrodružství a objevování něčeho nového, tajemné město Tulum v Mexiku si nemůžete nechat ujít. Rezervujte si pokoj v hotelu Dreams Tulum Resorts and Spas, kde na vás čeká neomezený luxus spojený s tou nejlepší gastronomií a pokoji s výhledem na nejkrásnější pláže Karibiku. Nechte se tu hýčkat perličkovými lázněmi, vířivkami, saunami, aromaterapií a pak zajděte k májským pyramidám či na velké nákupy do obřích nákupních center, které jsou ovšem od starobylé části města kousek stranou. I to někdy může být úžasná relaxace od každodenních problémů.

Kdybyste raději zůstali v Evropě, zajet můžete na týden do anglického městečka Bath, jejhož kouzlu podlehnete, milujete-li eleganci staré Anglie a chcete-li zažít účinky termálních pramenů na své zdraví. Další variantou je kouzelná Budapešť s mnohými architektonickými skvosty a rovnou 118 horkými prameny. Příjemné ceny přitom připomínají český standard.

Stačí jenom odeslat poslední email, vypnout mobil, sbalit plavky a vydat se za nevšedními zážitky. Přejeme vám krásnou dovolenou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here