5 důvodů, proč zkusit meditovat aneb pár rad k lepším zítřkům!

0
2818

Zlepší vám imunitní systém, zklidní myšlenkové pochody a sníží zdravotní problémy. O čem je řeč? Dnešní článek bude o meditaci a o důvodech, proč byste ji měli zahrnout do svého denního rozvrhu. Stres a pracovní shon vám při meditaci můžou vlézt na záda. Věnujte si alespoň pět minut denně a oddejte se chvílím klidu a štěstí. Probuďte v sobě nadšence meditování a probudíte štěstí, se kterým naleznete vlastní Já. meditovat

Proč bychom měli meditovat?

Lidé věnující se každý den meditaci nemusí být nutně sluníčkáři…jen vědí, co je pro jejich mysl a tělo dobré. Meditace vám přinese pocity štěstí, protože stejně jako namáhavé cvičení i meditace přináší pozitivní emoce a zmírňuje stres a napětí. Vedle už tak velkého počtu přínosných bodů se budeme díky meditaci lépe soustředit a koncentrovat na práci. V neposlední řadě nám pomůže poznat naši osobnost.

Jak je možné, že nám meditace pomůže s poznáním svého vnitřního já? Je to jednoduché. Během meditace se dostává lidské tělo do naprostého uvolnění a postupně se osvobozuje od myšlenek a pocitů, nechává je pouze proudit a soustředí se na spojení sebe, země a přírody. Pomalu začínáte ovládat své tělo, zakořeňujete do místa, kde se nacházíte a postupně ovládáte i své myšlenky a pocity. Když budete relaxovat, nebo chcete-li meditovat, naučíte se korigovat své myšlenky a emoce i během záchvatů a ve chvílích, kdy se projev nepatřičných emocí vůbec nehodí.

Ne nadarmo se meditaci říká duševní hygiena. Během odpočinku z těla odháníte všechny negativní představy, emoce a strach. Pěstujeme lepší a kvalitnější myšlenky, pozitivnější pocity a koupeme své tělo v klidné přírodě nebo v místě, kde je klid a my v něm nalezneme to správné rozpoložení a útěchu.

Jak často si dopřávat meditaci?

Tak, jako jste zvyklí se denně sprchovat a někdo vícekrát, tak byste neměli zapomínat na očistu duše a mysli. Kdykoliv máte čas a potřebu se odtáhnout od shonu a stresu, zaujměte pohodlnou pozici a věnujte pár minutek meditaci.

Meditovat nemusíte jen na jógové podložce

Stačí si najít klidné a příjemné místo, ze kterého pro sebe vytvoříte posvátný kout. Právě zde můžete uklidnit mysl a dostat tělo do pohody. Časem vám půjde meditovat i na rušnějších místech. Zkoušejte různé a nové způsoby meditací a zjišťujte sami, co vám vyhovuje nejvíce. Někdo odpočívá pohybem, někdo musí být v klidu, potichu a druzí meditují při poslechu hudby. Proč u toho nekreslit a nevyjadřovat emoce pomocí barvy? Čtete? Tančíte? Meditujte u činností, které vás činí šťastnějšími. Meditovat se dá i ve spánku, ano, právě dostatečný, správný a klidný spánek vede ke spokojenému životu. Abyste měli kvalitní spánek, měli byste si ho navodit předcházející krátkou meditací a rituály. Udělejte si to správné přítmí, vyvětrejte si, zavřete oči a nechte odplout všechny zážitky, povinnosti a dialogy, které jste ten den zaslechly. Myslete jen na sebe, na záda, na kterých ležíte, na ruce, které tlačíte do postele a na oči, které vám těžknou.

Kdo medituje, žije lépe

Kdo by nechtěl kvalitnější a zdravější způsob života. Meditace vám k němu dopomůže. Nikdo učený z nebe nespadl a nemusíte se řídit přesnými pravidly. Pravidla nejsou! Meditujte podle sebe a nalezněte ten vlastní prostor, kde naleznete spokojenější já.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here