Duševní připravenost: Hlavní klíč úspěchu!

0
2620

Dosáhnout svého cíle, přijít a uchopit svůj sen, být úspěšný a prožít si svou odměnu. Tak snadno mohou tyto věty znít a tak těžce mohou působit nebo ve skutečnosti se zdají být nedosažitelné, nesplnitelné a přesto po nich tolik toužíme.

Dosažení úspěchu, ať už si vyberete jakoukoliv oblast činnosti, ať je vaše výchozí pozice jakákoliv, závisí v prvé řadě na duševní přípravě a právě duševní připravenost je pak klíčem i měřítkem, jak úspěšnými budete. Každý člověk, který v něčem uspěl, který něčeho dosáhl, který si splnil své sny, byl schopný a duševně vyzrálý vymyslet a naplánovat svůj cíl, nastavit správný kurz a vytrvat dostatečně dlouho, dokud nedosáhl, co si předsevzal. Na této trnité cestě pak nesměl ztrácet svou vizi, a rozhodně také neztratit svou motivaci a odhodlání. Zní to stále jednoduše? Ano, teď je to jednoduché, ale až budete o svůj úspěch bojovat, je nutné uvědomovat si tyto nezbytné aspekty a žádný nepodcenit.

Může jít o podstatné pracovní jednání, důležitý životní milník, vlastní projekt nebo přijímací pohovor či zkoušky, přesto by duševní příprava měla být stále stejná, stále precizní a zahrnující co nejvíce všech možností a variant. Být mentálně připravený na nadcházející události je vlastně snazší než se může zdát, nepotřebujete k tomu žádná zvláštní školení a už vůbec žádné prostředky nebo cizí pomoc. Vše jen závisí na vaší schopnosti ovládnout svou mysl, uspořádat si myšlenky, koncentrovat se a v neposlední řadě být pánem vlastních emocí. Každý, kdo se dokáže takto dobře připravit, z toho bude těžit, a jak se říká, štěstí přeje připraveným.

Jedním z nejdůležitějších aspektů dosažení svého vytyčeného cíle je schopnost koncentrace, pokud svou vizi s přibývajícími emocemi nebo překážkami začnete ztrácet, těžko pak uspějete. Pro někoho se může jednat o snadnou záležitost, ale člověk, který není v udržení koncentrace kovaný, případně který hůře zvládá náročné situace nebo mu jednoduše chybí zkušenosti s dosahováním svých cílů a snů, může lehce ztratit kurz své cesty. Celé úsilí pak může být v okamžiku zbytečně ztraceno. Dobrým způsobem, jak se důsledně duševně připravit je vizualizace.

Zapojte svou veškerou energii, nejlépe o samotě v klidném prostředí, pro představení si blížících se situací, představení si svého cíle a cesty, která k němu vede. Zkuste si pomocí způsobu vizualizace v duchu vymodelovat možnosti, jaké mohou nastat, možné překážky, které budete muset překonat, snažte se věnovat patřičnou pozornost každému detailu, nenechte uplynout žádný nápad nebo myšlenku, vše pečlivě zvažte. Čím více vložíte do tvorby svého obrazu, své vizualizace dosažení cíle a úspěchu, tím jednodušší pro vás pak bude udržení koncentrace a správného kurzu při samotném dosahování snu.

Klíčem k úspěchu je právě tato část budování svého snu, modelování a představa o cestě za svým cílem, promyšlení detailů i zvážení možností jak se mohou situace stočit nebo přeměnit v jiné situace. Sami pak uvidíte, jak se vaše budoucnost mění, a ucítíte blížící se pocity z dosaženého úspěchu. Jak moc do detailu a poslední drobnosti promyslíte a představíte si své dosažení úspěchu je na vás a také na odhodlání, které této činnosti věnujete. Samozřejmě je nezbytná i zkušenost, tu však jinak než právě touto činností nezískáte. A pokud se vám vizualizace nedaří, myšlenky se vám ztrácí nebo máte před očima jen tu pro vás nejideálnější cestu, nevěšte hlavu, kdo vytrvá, ten uspěje!

Pokud vám k odvážným činům chybí motivace, zkuste si přečíst některé příběhy z našeho Světa úspěšných. A v neposlední řadě bych doporučil i článek o překonávání překážek, který vám pomůže pochopit, že překážky nejsou nepříjemným činitelem našeho života, ale naopak výzvou a způsobem, jak našeho úspěchu dosáhnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here