Pouze přát si nestačí je třeba jít i do akce!

Často slýcháme motivační  proslovy od lidí, kteří zní jako prodavači zahradních sekaček z teleshoppingu: „Přej si a bude Ti dáno! Vše co chceš, se Ti splní! Stačí na to myslet a síla myšlenky zrealizuje, co přikážeš.“ Je tomu ale opravdu tak?

blowing-a-dandelion-600

Poslechněte si audio nahrávku tohoto článku.

Pouze přát si nestačí

Pozitivní energie se šíří. Hezké myšlenky nám přináší lepší pohled na svět a mohou zasáhnout i okolí kolem nás. Úzkou souvislost s dobrou náladou má i pevné zdraví, elán a krása.

Myšlenka je prvotním impulzem k vykonání činu. Nutno tedy uznat, že to co máme v mysli, ovlivňuje náš život. Vize nám udává směr, jakým chceme jít. Sny a touhy dávají našemu životu smysl a pomáhají utvářet náš charakter.

ALE

I negativní energie se šíří. Nemusí vzejít z nás. Může být jen pevně uvedena v programu a my se s ní musíme nevyhnutelně střetnout. Někdy můžeme situaci zlepšit – když se jedná pouze o tmavý kout, ale pokud se jedná o černou díru, tak i když budeme zářit jako Supernova, tak černou díru nerozsvítíme. Nikoli proto, že bychom málo zářili, ale protože zkrátka není v naší kompetenci ji eliminovat – má svůj systém a při jeho narušení můžeme ztratit svou zář sami.

Lidé, ale i okolnosti a události mají svou vlastní energii, kterou nelze jen tak sabotovat. Tedy pouhá myšlenka nemůže přinést něco, na čem se podílí i vlivy externí, pokud všechny okolnosti nejdou přesně naším vysněným směrem. Ať už chceme, či nikoli, jsme ovlivňováni a nevadí to, pokud nejsme ovlivnitelní. Adaptovat se, vnímat okolí a umět si přitom zachovat svou hlavu a řídit se svým srdcem je mnohem cennější a užitečnější než čekání. Mnoho proměnných může způsobit, co se stane – naše mysl není všemocná. Uff! A díky za to! Při představě, že by se všem splnilo vše, na co důkladně myslí, se zatřese i Yeti.

Kde můžeme být pasivní a přání považovat za JEDINOU hybnou sílu?
Tam, kde nejsou žádné další síly.

Síla činu by byla ESEM v balíčku karet, zatímco myšlenka královnou/ králem. Hra se ani bez jedněch neobejde, ale ESA jsou výše. Mnozí si rádi osvojí pouze teorie egoisticky motivačních knih a zapomenou na to, že mezi každým startem a cílem leží kus cesty, který je potřeba zdolat. Ale vždyť i tu loterii vyhrávají ti, kteří si jdou vsadit a ne ti, kteří si jenom opakují modlitby na lehce nabytý poklad (situace, kdy peníze padají z nebe, jsou minimální). Proto lenost a pohodlí stranou. Není to JEN v hlavě, ale především v činech.

Je šokující, kolik lidí chce plavat v moři, ale nechce se přitom namočit.

Tvořme si krásný svět v našem nitru pro náš klid, energii a radost. Pro krásný reálný svět transformujme to krásné i VEN činy. Myšlenka tvoří základ, ale samotná má moc srovnatelnou s náhodou. Nutno ji tedy doprovodit snahou, vytrvalostí a někdy i riskovat.

 „Nikdy Ti není dáno přání, aniž by Ti současně nebyla dána síla jej splnit.
Možná však pro to budeš muset těžce pracovat.“
Richard Bach


 

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

O autorovi: Iva Preislerová

 

 

Další články v kategorii Myšlení

 

Buď první a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

 
 
 
 
 

Už také na Instagramu!

 
 

Doporučujeme