Pouze přát si nestačí, je třeba jít i do akce!

0
3470

Často slýcháme motivační proslovy od lidí, kteří zní jako prodavači zahradních sekaček z teleshoppingu: „Přej si a bude Ti dáno! Vše co chceš, se Ti splní! Stačí na to myslet a síla myšlenky zrealizuje, co přikážeš.“ Je tomu ale opravdu tak?

blowing-a-dandelion-600

Poslechněte si audio nahrávku tohoto článku ZDE.

Pouze přát si nestačí

Pozitivní energie se šíří. Hezké myšlenky nám přináší lepší pohled na svět a mohou zasáhnout i okolí kolem nás. Úzkou souvislost s dobrou náladou má i pevné zdraví, elán a krása.

Myšlenka je prvotním impulzem k vykonání činu. Nutno tedy uznat, že to co máme v mysli, ovlivňuje náš život. Vize nám udává směr, jakým chceme jít. Sny a touhy dávají našemu životu smysl a pomáhají utvářet náš charakter.

ALE

I negativní energie se šíří. Nemusí vzejít z nás. Může být jen pevně uvedena v programu a my se s ní musíme nevyhnutelně střetnout. Někdy můžeme situaci zlepšit – když se jedná pouze o tmavý kout, ale pokud se jedná o černou díru, tak i když budeme zářit jako Supernova, tak černou díru nerozsvítíme. Nikoli proto, že bychom málo zářili, ale protože zkrátka není v naší kompetenci ji eliminovat – má svůj systém a při jeho narušení můžeme ztratit svou zář sami.

Lidé, ale i okolnosti a události mají svou vlastní energii, kterou nelze jen tak sabotovat. Tedy pouhá myšlenka nemůže přinést něco, na čem se podílí i vlivy externí, pokud všechny okolnosti nejdou přesně naším vysněným směrem. Ať už chceme, či nikoli, jsme ovlivňováni a nevadí to, pokud nejsme ovlivnitelní.

Adaptovat se, vnímat okolí a umět si přitom zachovat svou hlavu a řídit se svým srdcem je mnohem cennější a užitečnější než čekání. Mnoho proměnných může způsobit, co se stane – naše mysl není všemocná. Uff! A díky za to! Při představě, že by se všem splnilo vše, na co důkladně myslí, se zatřese i Yeti.

Kde můžeme být pasivní a přání považovat za JEDINOU hybnou sílu?
Tam, kde nejsou žádné další síly.

Síla činu by byla ESEM v balíčku karet, zatímco myšlenka královnou/ králem. Hra se ani bez jedněch neobejde, ale ESA jsou výše. Mnozí si rádi osvojí pouze teorie egoisticky motivačních knih a zapomenou na to, že mezi každým startem a cílem leží kus cesty, který je potřeba zdolat. Ale vždyť i tu loterii vyhrávají ti, kteří si jdou vsadit a ne ti, kteří si jenom opakují modlitby na lehce nabytý poklad (situace, kdy peníze padají z nebe, jsou minimální). Proto lenost a pohodlí stranou. Není to JEN v hlavě, ale především v činech.

Je šokující, kolik lidí chce plavat v moři, ale nechce se přitom namočit.

Tvořme si krásný svět v našem nitru pro náš klid, energii a radost. Pro krásný reálný svět transformujme to krásné i VEN činy. Myšlenka tvoří základ, ale samotná má moc srovnatelnou s náhodou. Nutno ji tedy doprovodit snahou, vytrvalostí a někdy i riskovat.

 „Nikdy Ti není dáno přání, aniž by Ti současně nebyla dána síla jej splnit.
Možná však pro to budeš muset těžce pracovat.“
Richard Bach

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here