8 zvyků, díky kterým dosáhnete svého snu

0
4877

Mnoho lidí by si přálo mít na účtě hodně peněz, dopřávat si pravidelně několikrát do roka dovolenou nebo mít takovou práci, od které si dovolenou brát ani nemusí a spousty dalšího. Celkově se tato situace dá nazvat jako finanční svoboda, kdy se nemusíte příliš starat o tok svých peněz a spíš si je jen užívat. Jenže za vším tím je spousta dřiny, práce a odříkání. Vybudovat si pasivní příjem a zajistit finanční svobodu nevychází z pasivity. Člověk se musí hodně snažit, aby toho dosáhl ale výsledkem je pak opravdu sladká odměna. Chtěli byste taktéž dosáhnout tohoto bodu? Pojďme začít třeba se zvyky, které oddělují úspěšné od neúspěšných.

zvyk

Spousta lidí se ptá, kde přišel k takovému jmění, jakto, že je tak úspěšný, co dělal pro to, aby byl tak úspěšný? Můžeme se shodnout na tom, že za to mohou zvyky, které si dotyčný osvojil. Představme si tedy pár zvyků, které vás mohou posunout vpřed.

1) Tvoření cílů

Vytvořit cíl se zdá být jednoduché, jenže je k tomu potřeba přistupovat komplexněji a pravidelně. Na začátku je jeden velký cíl, kterého chcete v životě dosáhnout a na něj navazuje spousta dalších malých cílů, kterých je potřeba průběžně dosahovat a přibližovat se tak k našemu hlavnímu cíli. Každý den byste si měli vytvořit cíl, čeho chcete dosáhnout, ať je to v horizontu dnů, týdnů či měsíců. Protože postupné dosahování menších cílů vás bude motivovat k dosažení těch největších.

„Pokud o něčem dokážete snít, dokážete to i udělat.“ – W. Disney

2) Plánování

Na tvorbu cílů navazuje plánování jejich dosažení. Je hezké mít úžasné cíle, ale pokud nevíte, jak k nim dojít, vaše cesta bude poněkud komplikovaná. Úspěšní lidé přesně vědí a plánují, jak dosáhnout svého cíle. Své největší cíle si naplánují a rozkouskují do menších. Rozdělují si úkoly tak, aby každý den zvládli menší části, které jim dohromady vybudují jejich primární cíl.

3) Vedení deníku

Velká většina úspěšných si píše svůj deník. Proč deník? Poznamenávají si v něm své myšlenky nápady a lekce, které během dne prožili. Díky psaní, si všechny události daleko lépe zapamatují a dokáží se z nich rychleji poučit. Zároveň tak mohou třídit všechny své myšlenky, které je během dne napadnou. Z deníku se lze také dobře motivovat pokud vám dochází dech. Není přeci motivující si přečíst, jakého úspěchu jste dosáhli před pár týdny?

„Vše, co stojí za to mít, stojí za tu námahu toho dosáhnout.“ – W. Disney

4) Vzdělávání se

Zřejmě nejdůležitější zvyk úspěšných lidí. Každý den se dozví či naučí něco nového. Neměli byste vynechat ani jeden den bez učení se. A je jedno, co a jak se učíte. Na světě je tolik knih, že dohromady dokáží odpovědět na jakoukoliv otázku, kterou si zrovna kladete. Není to však jen o knihách, něco nového se lze naučit i z videí na internetu, dokumentů, ale i čtení článků. Informace a vědění je všude kolem nás.

5) Budování kontaktů

Zůstat ve spojení je pro podnikání velice důležité. Bohatí lidé k tomu přistupují agresivním způsobem, není to však žádné násilí, nýbrž aktivní vyhledávání a tvorba kontaktů. Jak si takové kontakty vytvořit? Nečekejte ale jednejte, každý den pošlete alespoň 5-10 mailů, zpráv či telefonních hovorů ohledně spolupráce, konexí nebo obchodu. Tento zvyk vám pomůže zůstat aktivní a v kontaktu. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit někoho znát.

6) Cvičení

Ve zdravém těle zdravá mysl. Chcete-li být bohatí a úspěšný vaše tělo a mysl musí podávat ty nejlepší výkony. Není nic lepšího než pravidelně cvičit a zdravě se stravovat. Nejenže budete sami se sebou spokojenější, ale budete zároveň plni energie a vaše denní produktivita bude na maximálních hodnotách. Cvičením se zároveň v těle vyplavují hormony štěstí, které způsobují příjemný pocit po cvičení.

Čtěte také: Workout jóga, proč ji vyzkoušet?

7) Relaxace

Ke cvičení samozřejmě patří relaxace, ale ne jenom k němu. Ve stresových dnech a vysokých náporech na psychiku je potřeba vypnout, ale úplně! Přestat myslet na všechny věci kolem a soustředit se pouze na relaxaci své mysli a těla. Pomůže vám to pak podat opět ty nejlepší výkony, které ve vás jsou. Relaxace pomáhá uniknout před nátlakem a stresem.

8) Teamleader

Každý velice úspěšný je lídr svého týmu, který si cestou vybudoval. Je totiž přirozené, že všechno nedokáže zvládnout jeden člověk sám. Bohatí lidé kolem sebe staví týmy a lidi, kteří jim pomáhají dosáhnout úspěchu. Dobrým leaderem se člověk nestane přes noc, ale o tom jsme již psali minule.

Čtěte také: Jaké vlastnosti má mít správný leader?

+) Disciplína

Chcete-li být úspěšní a bohatí je třeba být disciplinovaný a držet se postupů a plánů, které si stanovíte. Nikdo ničeho nedosáhl bez určité dávky disciplíny. Být disciplinovaný není jednoduché, ale přináší to nemalé potěšení v podobě odměn a úspěchů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here