Fascinace týdne: Letadlo z Hudson River jde do aukce!

0
1176

Stroj byl vytažen z řeky Hudson a i když rozhodně není ve stavu „připraven ke vzlétnutí“, očekává se zájem zejména ze strany sběratelů a leteckých nadšenců. Křídla jsou oddělena od trupu a na několika místech lze vidět pozůstatky nehody, stejně jako poškození vodou. Motory vcelku pochopitelně nejsou součástí nabídky. Aukce proběhne 27. března tohoto roku a jistě přiláká celosvětovou pozornost. Šťastný výherce si však bude muset poradit s velmi rychlým přesunem letounu. Letadlo musí být odvezeno do 10. dubna, jinak majitel bude muset zaplatit za jeho uskladnění.

Pod pomyslné aukční kladívko míří také další výjimečný dopravní prostředek. Konkrétněji se jedná o luxusní Chrysler 300C, který zdobí podpisy více než 300 celebrit, které se zúčastnily předávání Zlatých glóbů. Na majestátní vůz se podepsali například Samuel L. Jackson, Sandra Bullock, Morgan Freeman nebo Sigourney Weaver. Automobil věnoval výkonný ředitel společnosti Olivier Francois a celý výtěžek z aukce poputuje na pomoc zemětřesením zpustošeného Haiti.

Dalším projektem, který má pomoci obětem zemětřesení, bude vydražení slavnostních rób, jež si slavné osobnosti oblékly na udílení 67. Zlatých glóbů. Meryl Streep, Gerard Butler, Amy Poehler  a další nabídnou své šaty v aukci prostřednictvím eBay. Tenisová hvězda Serena Williams si zase vytyčila cíl vydělat 92 000 dolarů během 92 dní tím, že bude dražit své oblečení a osobní věci. Najdete mezi nimi tenisové outfity, boty i bundu basketbalového týmu Phoenix Suns podepsanou slavným basketbalistou Stevem Nashem. Aukce budou od pondělí probíhat taktéž na eBay a výtěžek je opět určen na obnovu Haiti.

Výtěžek poslední aukce sice zřejmě nemá tak šlechetné cíle, ale i tak jistě stojí za naši pozornost. Jedno z nejvýznamnějších londýnských starožitnictví, Sampson and Horne Antiques, ukončuje svou činnost a plánuje rozsáhlou akci svých předmětů v Bonhams, 28. dubna. Starožitnictví zavírá, protože zakladatel Jonathan Horne je vážně nemocný. Aukční síň Bonhams se specializuje na anglické starožitnosti 17. a 18. století se zaměřením na venkovský nábytek, keramiku a další dekorativní předměty. Výtěžek se podle odhadů vyšplhá minimálně na milion liber.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here