Fascinace: Nový rozměr studia na Skema Business School v Číně

0
1460

V blízké budoucnosti může být čínská velmoc především velmocí módy, nových trendů, luxusu ve všech směrech a hlavně kvalitního a originálního zboží. V září tohoto roku se totiž v čínském městě Suzhou otevře francouzská univerzita Skema Business School se svým magisterským programem “Master of Science in Luxury and Fashion Management” neboli program zabývající se luxusem, módou a především jejich uplatněním na podnikatelském poli.

Skema Business School je mezinárodní škola působící v Evropě, USA i v Asii. Vize nově otevřeného programu je kombinovat francouzské manažerské know how s tradicí Číny, jemného zpracování módy i cenných materiálů jako hedvábí a porcelánu. Celá výuka bude probíhat v angličtině, nicméně intenzivní kurzy čínštiny jsou pro všechny studenty rovněž povinné. Nenechte se však mýlit, nejde o žádnou školu designu pro návrháře, jde především o integraci luxusní módy do běžného života pomocí marketingových nástrojů. Pokud byste se například zajímali o pozici kreativce u Gucciho, zde se dozvíte všechno o využití reklam, výzkumech trhu, poradenství pro firmy, plánování, investování i o spolupráci s dalšími nadnárodními kooperacemi.

A abyste si neodnesli jen teoretické znalosti, povinná je rovněž stáž v oboru. Studenti pracují na plný úvazek v módních institucích (ve Francii například s partnerskými společnostmi BETC Design, Dassault, Baume & Mercier, RSW, Jitrois, Gucci, Neemrana Hotels, Global Luxuria, Jaypee Group…), kde ti nejlepší studenti a čerství absolventi mají možnost získat exkluzivní smlouvy. Navíc celou dobu studia spolupracujete v multi-kulturních skupinkách profesorů a studentů, abyste si vytvořili celosvětovou síť přátel a pracovních kontaktů.

Mezi vaše ročníkové práce nebude patřit navrhnutí vlastní kolekce, nýbrž projekty a studie o řízení francouzského módního průmyslu, finanční výzkumy a prognózy luxusního jachtingu či letecké dopravy v souvislosti s životním prostředím, statistiky cestovního ruchu a luxusních rezidencí, hotelů apod.

Městu Suzhou se přezdívá také Benátky Východu, neboť je tvořeno desítkami kanálů, krásným přírodním prostředím s tradičními zahradami a parky. Je to jedno z nejmodernějších center této země, sídlí zde 118 z 500 top společností světa. Skema Business School se nachází v nejlepší destinaci pro zahraniční investory, takže si svůj sen o kariéře v módním průmyslu můžete splnit ihned po škole. Skema Business School, jejíž další pobočky najdete ve Francii i v Severní Karolíně totiž nabízí bakalářské, magisterské i doktorské manažerské programy, které studenty nutí využívat svůj potenciál, kreativitu i asertivitu na maximum.

Zapomeňte na Francii či Itálii. Město, které bude ještě hodněkrát spojováno s módou a luxusem zní Suzhou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here