Udělejte jednoduše tu správnou věc!

4
1218

Rozhodnujete se, zda si jít zaběhat či do posilovny nebo to raději nechat to na jindy a zůstat doma u televize s lahví piva/vína a chipsy!? Nakonec ale jdete a cítíte se po cvičení skvěle – to je ujištění, že jste udělali tu správnou věc.

Cítíte se, že vám vaše starosti a rozhodnutí přelézají přes hlavu? Zastavte se a zkrátka udělejte tu správnou věc! Každý z nás ve svém jádru víme, jaká je ta správná věc v daný moment. Možná namítnete, že vybrat z jedné negativní a jedné pozitivní varianty je velice jednoduché. Jak se ale rozhodnout v situaci – zůstat v práci déle a pracovat usilovněji, neboť povýšení je na dohled, nebo strávit raději čas se svou rodinou, vždyť i to, že zůstáváte v práci déle, je vlastně k dobru celé vaší rodiny, a to z finančního hlediska, neboť povýšení znamená také vyšší finanční ohodnocení? Zkrátka udělejte tu další správnou věc! V 99% všichni víme, jaká ta správná věc je.

Před více než 2 lety jsem se v Portugalsku seznámila s velice zajímavým mužem. Již od začátku jsme si rozuměli, jako bychom se znali celý život. Jaká je ale perspektiva vztahu, kdy jeden z partnerů žije v Praze a druhý na severu Holandska? Po společně strávených dnech v Praze, Maastrichtu a 14denním pobytu v Mexiku jsem stála před rozhodnutím – nechat své slušně placené práce a odjet do země za někým, koho znám 3 měsíce? Odjet někam, kde nikoho neznám a ani neumím místní jazyk? Mnozí moji přátelé mne přesvědčovali, ať neblázním a zůstanu nohama na zemi. Věděla jsem, jaká je ta správná věc? Ano, věděla. Měla jsem pochybnosti? Ano, měla. Ale přesto jsem udělala tu správnou věc a příští měsíc oslavíme 2leté výročí společného láskyplného soužití , a to v Miami Beach, kde v současné době trávíme již druhý měsíc poté, co jsme “dovolenkovali” 2 měsíce v exotickém Thajsku.  Zkrátka dělám, co jsem vždycky chtěla – cestuji po celém světě – žiju si můj Dreamlife.

Ok, možná namítnete, krásná love-story ještě neznamená, že vše ve mém životě půjde lehce!? Ano, neznamená! Ale každé rozhodnutí a na jeho základě podniknutá akce má svůj výsledek, který může být výsledkem: 1) po kterém jsme toužili a pak nastává euforie a nebo 2) nás naše rozhodnuti vede k výsledku, po kterém jsme sice netoužili, ale který nám přináší nejedno ponaučeni.

Cítíte se jako ve vězení a nevíte, jak z něho ven? Nevěšte hlavu, nejste jediní! Mnozí z nás se cítí, že by chtěli změnit vše od základu, ale nevědí, kde začít. Stačí udělat ten první krok!  Začněte zkrátka tam, kde můžete – to, co se dá změnit a vy chcete změnit, změnte! Ono stačí položit jednu nohu před druhou a malými krůčky (někdy téměř neviditelnými) se můžete dostat tam, kam toužíte.

Nemusíte být dokonalí, abyste začali. Musíte začít, abyste se stali dokonalými!

Možná vám právě proběhlo hlavou, že jste příliš staří, nekvalifikovaní, nemáte tolik odvahy, podpory, dobrých přátel, abyste změnili svůj život, ale tato zmíněná “slova” jsou pouze vašimi přesvědčeními. Je vám 50 a myslíte si, že změna ve vašem životě není možná, tak není…a to do chvíle, dokud nezměníte svá přesvědčení, že nehledě na věk, majetek, vzdělání,  vše je možné! Zkrátka udělejte tu další správnou věc. Myslíte, že vás nová podniknutá akce dovede k vytouženému cíli? Možná ano, já osobně bych si přála, aby to pro vás bylo tak jednoduché, ale ono někdy nestačí změnit jednu věc jedenkrát, někdy je třeba pokračovat i přes první “neuspěchy” a vytrvat. Nedávno jsem vyslechla příběh, jak Thomas Alva Edison objevil žárovku – vyzkoušel 10 tisíc různých kombinací než se dobral k výsledku, po kterém toužil. Dokážete si představit, že byste osobně vyzkoušeli 9999 různých přístupu, než byste se dobrali vytouženého cíle?

Vždycky věřím, že nejlepší, co můžeme udělat, je začít být upřímní, a to nejen k ostatním, ale hlavně sami k sobě. Odpovězte si po pravdě, kolik různých přístupů jste zkusili, abyste vyřešili svůj “problém” – 1, 2, 10? Dle mých zkušeností musím konstatovat, že většina lidi zkusí jednu či 2 věci a nakonec rezignuje, že změna není možná. Můžete s opravdu čistým svědomím říct, že jste zkusili všechno?!

4 KOMENTÁŘE

  1. Souhlasim s celym clankem. A napadlo me jeste- zijme svuj zivot a ne zivot nekoho jineho, delejme rozhodnuti za sebe a ne pro ocekavani nekoho jineho…
    Diiiiky a pekny den vsem!!! 🙂

  2. Tenhle článek byl bohužel hodně slabý. Zrovna 2 první příklady bych za správné nikdy nepovažoval. A tudíž odpověď na otázku co je to správně, jsem nedostal. Článek s nulovou vypovídací hodnotou.

  3. To asi došlo k menšímu nepochopení. Článek neradí, abychom si šli raději zaběhat, než pustit televizi. Článek radí, abychom vždy dělali to, co považujeme v danou chvíli za správné, což může být klidně pravý opak toho, co by udělala autorka.

    Spousta lidí raději jde proti svému přesvědčení, než proti tomu, co se od nich očekává.

  4. Tento server mi nedávno ukázal jeden můj kamarád. Život se mi za poslední půlrok obrátil vzhůru nohama a tak zde hledám inspiraci. Ono se to lehce řekne udělat správnou věc a rozhodnout se podle sebe, ale někdy je to pěkně zapeklitá věc. Jediná 100% pravda je, že to rozhodnutí za vás nikdo neudělá. Jinak dreamlife.cz je super a jsem šťastná, že tu je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here