Fascinace týdne: Máte nápad? Dostanete milion!

0
1128
Příležitost, na kterou mnozí čekali nebo která mnohým možná chyběla, máte skvělé nápady, chtěli byste podnikat a něco dokázat? Chcete se stát úspěšnými byznysmeny a chybí vám vstupní kapitál nebo nemáte dost odvahy? Nevadí, i kdyby vám chyběly podnikatelské zkušenosti, nemusíte se bát! Stačí váš nápad a ostatní podstatné věci jako vstupní kapitál, zkušenosti významných investorů a další vám zajistí jiní! Nemusíte si zoufat, že nemáte jako Kiyosaki ve své knize „bohatého tátu“ (více zde) za rádce a inspiraci, nemusíte zkoumat předražené bankovní úvěry, nemusíte studovat všechny oblasti podnikání, stačí se zaměřit pouze na to nejlepší, co se ve vás skrývá a s čím dokážete být lepší než ostatní! Zpracujte vlastní podnikatelský záměr a staňte se úspěšnými!
Podnikatelské centrum Profi-kancelář ve spolupráci s Podnikatelským inkubátorem při Vysoké škole ekonomické v Praze a Hospodářskou komorou hlavního města Prahy totiž připravily za podpory významných investorů, firem a médií unikátní soutěž poskytující rovnou příležitost naprosto pro každého. „Nápady za miliony“ je svým způsobem i neuvěřitelně svobodná soutěž, můžete se svým nápadem jen soutěžit nebo na něm už můžete pracovat, nemusíte se držet striktních formulářů a nařízení, navíc je tato soutěž otevřená mnoha variantám tvorby nápadů. Mohou se zapojit jak jednotlivci, tak i týmy s podnikavým duchem a dobrými nápady. Přihlásit je možné libovolný podnikatelský záměr, nápad na rozšíření firmy či projekt pro investory, který dosud nebyl realizován nebo je již méně jak rok na trhu. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 15. listopadu 2007 a další podrobnosti naleznete na adrese www.soutezomilion.cz. Hodně štěstí, přejeme vám úspěch i výdrž s realizací vlastních snů!
Hledáte-li inspiraci, pročtěte si naši sekci Svět úspěšných a nepřehlédněte Fascinaci týdne: Proč bohatí budou ještě bohatší.
Zajímavé dění na trhu s drahokamy, modrý diamant za 155 miliónů
Jeden z nejneobvyklejších diamantů s modrou barvou zasazený v platinovém prstenu a dekorovaný navíc dvěma smaragdy byl vydražen za neuvěřitelných 7,98 milionu dolarů, v přepočtu za 155 miliónů korun. Je to neuvěřitelná cena, diamant má totiž pouze 6,04 karátů! Pro představu 7karátový bílý diamant z dolu Blue Nile, barvou G a průzračností IF je oceněn na pouhých 387 tisíc dolarů, jaký nepoměr 155 milionů korun vůči 7,5 milionu za tento diamant. Je tak pochopitelné, že modrý diamant stanovil nový rekord v ceně za karát a pokořil tak cenou 1,32 mil. dolarů za karát známý diamant Hancock Red, který v roce 1987 trumfoval cenou 900 tisíc dolarů na karát.
Pokud si brousíte také zuby na nějaký diamantový skvost, určitě by nerada unikla vaší pozornosti ženevská aukce v podstatě dokonalého 84,37karátového bílého diamantu, ta se koná 14. listopadu. Cena skvostu se odhaduje předběžně na 12 až 16 milionů dolarů (230 – 310 mil. Kč) a vzhledem ke kvalitě drahokamu je pochopitelná, nejenže se jedná o největší aukční diamant světa, jeho kvalita je také naprosto prvotřídní – barva D a nejvyšší rating GIA.
Umělé ostrovy komplexu The World mizí u nových vlastníků a developerů
Málokdo asi čekal tak rychlý a obrovský úspěch, zájem z celého světa o projekt umělých ostrovů The World (článek zde) je ohromující. Poslední významnou akvizicí je koupě ostrova Shanghai čínským byznysmenem Bin Hu za výrazně více než půl miliardy českých korun ($28 mil.), který se v médiích objevil na fotografii z ostrova s čínskou vlajkou podobně jako již dříve Sir Richard Branson s britskou (článek zde), který si koupil již loni ostrov Velká Británie. Jak se postupně ostrovy noří z vody, zájem roste, zpravodaj The Gulf News zmiňuje, že jen letos bylo prodáno na 35 pozemků a již okolo 45% všech ploch je skoupeno. I další významné ostrovy jako Řecko ($15.5 mil.) a Tokyo ($45 mil.) byly prodány…

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here