Aby sen nezůstal jen snem!

Jak již určitě všichni víte, vše začíná v hlavě, kde rodí naše sny, vize budoucnosti. A v takovýchto snech máme každý své jedinečné představy, můžeme být čímkoliv jen chceme, bohatí, slavní nebo jen skutečně šťastní. Většina lidí takové sny o vlastní budoucnosti mívá, ale v mnoha případech jejich sen zůstane pouhým snem. Jak to tedy udělat, aby se právě váš sen stal skutečností?girl-162474_1280

Je důležité, abyste se odhodlali k činům a uskutečnili všechny možné kroky, které váš k vašemu snu dovedou. Váhavci obvykle zůstávají stranou v tomto závodě, kterému říkáme život. Pouze lidé s železnou vůlí a s přesvědčením, že je nic nemůže zadržet, si jsou jistí, že když budou vytrvalí a odhodlaní, musejí uspět. Sny se mění v cíle a cíle se mění v úspěchy u těch lidí, kteří o ně dostatečně usilují a tvrdě na nich pracují.

Když přeměníte své sny v cíle, přestávají být pouhými fantaziemi, ale stávají se konkrétními objekty, které můžeme umístit na mapu vedoucí k úspěchu. Musíte uchopit své sny  a odhodlat se udělat všechno pro to, aby se změnily v realitu.

„Nejkrásnější život je ten, který si vytvoříme sami.“ N.C. Barneyová

Jestliže budete vytrvale formulovat to, čeho chcete v životě dosáhnout, pak ani velké věci nebudou nedosažitelné. Když si budete stále pokoušet definovat vlastní ideály a zhmotníte je do té nejživější a nejjasnější představy, stačí se ji ze všech sil snažit dosáhnout, pak je více než pravděpodobně, že se vám to v životě podaří.

A může jít o cokoli, o skvělou kariéru, milujícího partnera nebo pevné zdraví. Jedině, když vaše touha přeroste doslova v řešení, pak můžete mluvit o efektivitě. Jde o to, abyste svá přání podpořili silným odhodláním, protože jedině tak v sobě probudíte tvořivé síly. Z toto jasně vyplývá, že touha, kombinovaná s úsilím produkuje výsledky.

„Věřit znamená spolehnout se na to, v co doufáme, a být si jisti tím, co nevidíme.“ R. W. Emerson

Nebojte se doslova „upsat“ svým cílům a každý den na nich pracovali. Protože jen takové rozhodnutí je velmi silné a dovede vás k nim. Mám na mysli silný, vytrvalý a neústupný záměr, který odstraní z cesty překážky a zavede vás přímo k cíli, bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat nebo jaké oběti bude třeba přinést.

Věřte, že všichni v sobě máme možnosti, o kterých nemáme ani tušení. Můžeme dokázat věci, o jakých se nám ani nesnilo. Jsme zrozeni k výhře, překonání překážek a spokojenému životu. Taková je pravda. Ale jestli svého potenciálu využijete nebo ne, záleží stejně jen a jen na vás. Je to vaše rozhodnutí, váš život. Ale není přece jen lepší prožít ho jako vítězové ve všech směrech?


 

Tags: , , , , , ,

O autorovi: Elena Olivarez

 

Elena Olivarez je spisovatelka, autorka knížky Co mě naučil Mňaukísek a autorka projektu Rozhovory s nečekateli, inspirované hlavní myšlenkou knížky.

Website: http://www.elenaolivarez.cz

 

Další články v kategorii Osobní rozvoj

 

Buď první a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

 
 
 
 
 

Už také na Instagramu!

 
 

Doporučujeme