Začněte den s úsměvem

0
2870

Kdy naposledy jste se nahlas a skutečně od srdce pořádně zasmáli? Smáli se tak moc až vám vytryskly slzy z očí a ještě dlouho po tom vás bolelo břicho od svalové “kocoviny”? Zavzpomínejte. Že si nemůžete nic vybavit? To je ale špatně!smile

Říkáte, že to je již několik dní? Možná týdnů? Vlastně dokonce měsíců? Co jste dospělí, si vlastně  už ani nepamatujete, kdy jste byli tak uvolnění a odvázaní? A že ve vašem životě neexistují žádné podněty a důvody pro spontánní radost? Jste si opravdu jisti?

V tomto případě byste měli zvážit, zda netrpíte typickou nemocí vážnosti. Neberete svůj život příliš vážně? Vždyť důvodu k úsměvu dokonce i k pořádnému smíchu pořádně od srdce, je víc než dost, každý den. Takže, ať už jste kdekoli, v Čechách, v Evropě, v Americe, je to jedno. Čerpejte po dávkách veselost, srdečnost a uvolněnou radost. A myslete na jednu větu: “Směj se víc než ostatní!”

“Směj se víc než ostatní!” autor neznámý

Když ráno otevřete oči první, co je potřeba udělat, od ucha k uchu se doširoka usmějte na celý svět. Mnoho z nás to tak již děláš a je nám všem vždy mnohem líp. Jednoduše vstávejte s úsměvem na tváři, den hned začíná lépe. Smích na začátku dne je, jak neurobiologové zjistili, něco co dokáže ovlivnit vlastně celý náš den. Navíc při umělém šklebení se aktivuje obličejové svalstvo stejně jako při přirozeném smíchu a mozek tudíž díky příslušným zpětným vazbám uvolňuje zrovna tolik endorfinů a jiných náladových hormonů.

Takže proto si naordinujte každé ráno, jakmile vstanete široký úsměv a pak zajděte do koupelny a dopřejte si několikaminutový usměvavý monolog sami se sebou před zrcadlem. Zřejmě vám to ze začátku bude připadat nepřirozené možná až trapné. To však není důvod pro to nezkusit, stačí jen vydržet. Ze začátku si dejte chvilky a dodržujte je každý den aspoň dva týdny. Uvidíte, co to s vaším dnem možná i celým životem udělá. A pak se sami rozhodněte, zda u nového způsobu, jak začít den, chcete zůstat.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here