Naučte se řešit své problémy

2
3069

Určitě podobnou situaci také znáte. Víte, že byste měli něco udělat, ale místo nějakého kroku se sami utvrzujete v tom, že to nejde. Ve vaší mysli tak prolétají věty typu „To nejde.“ Nebo „Nemůžu.“ a podobně. Není na čase tento postoj změnit?

bolest

Nedělejte ze sebe oběť

Čím více budete výše zmíněné věty používat, tím více ze sebe budete dělat oběť. Získáte tak pomyslné důvody k tomu, proč daná záležitost zkrátka nejde vykonat. Rovněž se nám líbí, když o nás lidé mluví s určitým soucitem pramenícím z toho, že nás lidé litují. Nejrůznější věty ve stylu „Ty to máš ale v práci těžké.“ jsou pro nás zkrátka příjemné. Důležité ale je se zaměřovat na řešení. S tím vám může pomoci jednodenní kurz Základy koučinku.

Jestliže se budeme soustředit pouze na to, co nám nejde, tak přesně tyto nefungující prvky ještě více posílíme. Ukažme si to na příkladu ženy, která by chtěla zhubnout. V hlavě se jí neustále honí myšlenky na to, co všechno je kalorické a čemu by se měla vyhnout. Rovněž si sama sobě stěžuje na nespravedlnost vyplývající z toho, že kamarádka hubnout nepotřebuje, i když sní, co si umane.

S takovým postojem k žádné změně na jejím těle nedojde. A funguje to tak se vším. Místo hubnutí si dosaďte třeba peníze nebo hádky s partnerem. Naše kreativita vymýšlející řešení tak často bývá příliš zaměstnána těmito omezujícími přesvědčeními.

Vyhýbejte se stresu

Člověk nacházející se v příliš velkém stresu se nedokáže patřičně soustředit na nacházení určitého řešení. Proto je dobré snažit se stresu co nejvíce vyhýbat, i když to samozřejmě není vždy možné.

Představte si na malou chvíli, že svůj problém zavřete do mrazničky. Stále existuje, ale pro tuto chvíli je daleko. Nyní se zkuste zamyslet, jaké postupy by vás mohly posunout k úspěchu. Možná vás napadne něco, co jste díky přítomnému problému nedokázali spatřit.

obecny-600x190

2 KOMENTÁŘE

    • Tomáši, tak čtivé, že vám to přijde jako jedna věta? Jsme potěšeni, bohužel je toto ale placený PR článek, který má odkazovat na práci paní Hamerlové a u ní na webu se dočtete více. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here