Fascinace Speciál: Dubajské šílenství II. část

6
1807

Jumeirah Park
Rodinná megačtvrť je vybudována kolem velkých ekoparků plných zeleně a vodních ploch. Je ideálním bydlištěm pro rodiny s dětmi. Když bylo v roce 2006 oznámeno zahájení výstavby Jumeirah Parku, trvalo pouhých 24 hodin, aby se prodalo všech 1 000 domů plánovaných do konce roku 2009. 350 hektarů plochy je kromě domů osázeno také 2764 stromy. 

Jumeirah Village
Jak již název napovídá, bude se jednat o rodinnou oblast, která v sobě bude mísit evropské a arabské architektonické motivy. Na plánu je stavba celkem 2 186 budov, z čehož 2 000 budou luxusním domovem pro rodiny. Projekt byl s masivním úspěchem oznámen na začátku roku 2004 a všechny plánované vily se prodaly za jediný den. 

Jumeirah Islands
Poslední dílek ze skládačky obytných komplexů Jumeirah je tato megalomanská ostrovní čtvrť. Na 50 ostrovech se bude nacházet celkem 736 luxusních vil. U každé vily je 4 x 6 metrů velký bazén a pro každý ostrov je zajištěna bezpečnostní 24h služba. Jumeirah Islands jsou v sousedství nákupního centra Ibn Battuta a Palmy Jumeirah. 

The World
Jeden z nejšílenějších projektů, jaké lidská mysl dokázala vyplodit. U břehů Dubaje bylo ze dna oceánu pozvednuto 300 nových rozlehlých ostrovů, které Nakheel na přání majitele přestaví na safari, luxusní residenci, hotel, vilu, prales, prostě cokoli dokáže zákazníka napadnout. Byly převezeny desítky milionů tun kamene a písku, aby Svět spatřil světlo světa. Nejbohatší lidé planety se nyní sjíždí k The World, aby si koupil některý z ostrovů –  Schumacher, Branson, Hu a desítky dalších. Není tajemstvím, že na některých z ostrovů The World budou rozmanité hotelové komplexy, přístavy a nebo i nákupní centra. 

The Palm Jumeirah
Je jedním z největších ostrovů, které kdy člověk stvořil. Na vytvoření Palmy o rozloze 600 fotbalových hřišť bylo zapotřebí 7 milionů metrů krychlových skály a 94 milionů kubíků písku, což je pro představu tolik materiálu, že byste z něj postavili dva metry vysokou a půl metru širokou zeď obíhající třikrát zeměkouli. Všechny plánované pozemky pro nemovitosti byly skoupeny během 72 hodin. Nejenže na Palmě bude více než třicet pětihvězdičkových hotelů, ale korunovat jim bude Atlantis. Palm Atlantis bude patřit k největším hotelům na světě a ve svých nekonečných akváriích bude domovem pro 65 000 různých druhů ryb. V trupu palmy bude nákupní zóna nazvaná Zlatá míle a v jejím středu vysoko k nebi čnít supermoderní mrakodrap Trump Tower. Pro masivní ohlas na Palmu naplánoval šejk Al Maktoum její pokračování, a rovnou hned dvě, obě větší než ta první. 

The Palm Jebel Ali
Bude součástí megaprojektu Waterfront, o kterém jsme psali v první části Fascinace, a bude domovem pro celkem čtvrt milionu lidí. Je umístěna 22 kilometrů jižně od The Palm Jumeirah a její paprsky přidají více než 70 kilometrů pláží k pobřeží Dubaje. Pro stavbu The Palm Jebel Ali bylo spotřebováno dokonce 230 milionů metrů krychlových písku. Součástí palmy bude i 528 bungalovů postavených na vodě. Ta největší palma nás ovšem čeká. 

The Palm Deira
Na závěr této Fascinace Speciál pro vás máme opravdovou lahůdku, ten největší projekt ze všech. The Palm Deira bude mít rozlohu 7,5krát větší než The Palm Jumeirah, to je více než má Paříž! Bude domovem pro jeden milion lidí a na její zdvižení ze dna oceánu se spotřebuje více než jeden tisíc milionů metrů krychlových písku. Palma bude mít na délku 12,5 km a na šířku 7,5 km. Bude tak největším lidstvem postaveným ostrovem vůbec. Její stavba začala v roce 2003 a The Palm Deira bude připravena přivítat své obyvatele v roce 2013. V blízké době vám přiblížíme celé pozadí stavby trilogie The Palm v Dubaji a věřte nám, že to bude jízda, o jaké jste dlouho neslyšeli.

První část Fascinace Speciál: Dubajské šílenství si můžete přečíst zde

6 KOMENTÁŘE

  1. Šejk Mo intenzivně pracuje na novém Dubaji právě z důvodů blížícího se vyčerpání ropných polí v jeho zemi. Chce vytvořit prosperitu svému národu z cestovního ruchu. Jen pro zamyšlení, kolik peněz jej asi stavba Gardens stála, pokud prodal všechny domy za 24h po nabídnutí a to tři roky před jejich dostavením?

  2. taky me to napadlo uz kdyz jsem to cetl… ale stejne je to pro me naprosto nepredstavitelny, jak se buduje takovej ostrov??? jestli nekolik tydnu vozej na tankerech kameni a furt neni nci videt? celkove jak tohle probiha… respekt

  3. 2-4 roky se studuje mořské dno, pak jsou obrovskými tankery s jeřáby navezeny miliony tun skal a nechají se sednout. Pak se natáhne obrovký vysavač písku z pouště a chrlí se desítky milionů tun písku do požadovaného tvaru dle GPS. Jakmile se začne ukazovat pevnina, vytvoří se na ní obrovské bucharové konstrukce, kterými se ostrov navrtá. Spuštěním stovek bucharů po celé ploše se zpevňují a usazují základy. Pak se opět naváží miliony tun písku a opět spouští buchary. Poté se ostrov trvale provrtá ocelovými konstrukcemi a výsledkem je tuhost větší než má samotná pevnina Dubaje. Na zapuštěné ocelové konstrukce se poté staví budovy.

  4. Na to vlastne navazuje dalsi dotaz:-) kde berete tyto informace? vy ste asi velky snilek Petre… a zaroven velky byznysovy vzor… jen ta disciplina mi chybi;)

  5. Děkuji za vzkaz. -Říkejte mi snílku a já Vám budu děkovat- D.R.Yager Na jedné straně jsou lidé, které tyto informace velmi zajímají. Na druhé straně je místo, kde tyto informace leží. A uprostřed je Dreamlife, který tato dvě místa umě spojuje. Přeji mnoho úspěchů. Petr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here