Lázeňské špičky: Výjimečnost světových jedniček

0
1991
Náš oblíbený žebříček magazínu Travel + Leisure jsme tentokrát pojali poněkud jiným způsobem. Dnes si představíme vítězné lázně šesti žebříčků podle oblastí, které se letos vyhodnocovaly. Čeká nás šest lázeňských špiček po celém světě. Oslní svou péčí a speciálními kúrami přenesou do jiné dimenze. Nahlédněme tedy do těch nejkrásnějších oáz klidu a relaxace. V dnešní uspěchané době si to všichni zasloužíme.
 Začněme jedničkami oblastí, kterým vévodí jediný hotelový řetězec. Na nejvyšších příčkách lázní Evropy, Havajských ostrovů, společné oblasti USA a Kanady a Asie, Afriky i Blízkého východu se totiž umístily lázně hotelů Four Seasons. Tento hotelový gigant se 74 hotely posbíral čtyři nejvyšší lázeňské ocenění a na své originální výtvory může být patřičně hrdý.
 Letošní nejúžasnější lázně Evropy nesou jméno Four Seasons Hotel George V Paris. Pár kroků od Champs-Elyseés (náš článek zde) s výhledem na Eiffelovu věž se třpytí prostorné pokoje v historické osmipatrové budově. V hotelových lázních dozajista zapomenete na veškerý stres. Antistresová speciální masáž nesoucí jméno hotelu vás vzácnými oleji naprosto očaruje a vaši pleť i smysly rozmazlí voňavý zábal ze švýcarské čokolády a karamelu. Vysoce kvalifikovaný personál pak nabízí mnohem více. V noblesním prostředí se nachází sauna, bazén i VIP prostory, kde se v parní lázni můžete oddávat relaxu v soukromí. A k tomu výběr z více než padesáti masáží a kúr.
 Jednička oblasti Asie, Afriky a Blízkého východu dělá řetězci Four Seasons čest v podobě lázeňského resortu v Chiang Mai v Thajsku. Tyto lázně představují sedm obrovských apartmánů pro absolutní soukromí s vlastním lázeňským vybavením. Co to zahrnuje? Například privátní parní bylinkovou lázeň nebo venkovní sprchy a vanu. Celé lázně se nesou v duchu starodávných thajských rituálů, takže zvláštní aromaterapie a léčivé bylinky není třeba dlouze rozebírat. V těchto dokonalých relaxačních útrobách totiž začnete s regenerací hned po prvním vkročení. Vůně nesoucí se celými prostory vás okamžitě nadzvedne do hladiny pohody a věřte tomu, že po zdejší návštěvě vaše tělo i duše projde výjimečným ozdravením.
 Four Seasons resorty, havajský Hualalai a Jackson Hole v americkém Wyomingu, mají jednu věc společnou – originální organické masáže a kúry z domácích plodů. Hualalai jsou sportovnější verzí lázní, kde si kromě stoprocentní péče může člověk zdokonalit své tělo na nejmodernějších fitness vybaveních a kde tropické prostředí dotváří pocit plnohodnotně strávené dovolené. Jackson Hole určitě dojme drsností horské přírody, kde můžete zkombinovat lyžovaní se špičkovým saunováním v tradičně zařízeném hotelu. Večer u krbu vám pak přinese zaručený odpočinek. Nelákalo by vás na takovém místě strávit vánoce? Více o hotelích a lázních Four Seasons naleznete na www.fourseasons.com
 Na americkém kontinentě ještě zůstaneme. Vítězem lázní Latinské Ameriky je letos mexický resort Esperanza v Cabo San Lucas. Magické prostředí lázní dotváří vnitřní parní jeskyně s vodopády a venkovní bazény a zahrady. Kromě rozmanitého výběru hýčkání, posilňování a wellness ošetření jsou zde například kardiovaskulární stroje nebo spinningová kola. To vše v resortu, který svou krásou a uspořádáním tají dech. Ceny a detaily můžete zjistit na www.esperanzaresort.com.
 Lázeňskou třešinku Karibiku, Bermud a Baham jsme si nechali na závěr. Proč? Jamajské Couples Negril jsou něčím zvláštní a zajímavé. Byly stvořeny pro zamilované páry, aby je mohly s vynikajícím personálem rozmazlovat, opečovávat a luxusně ujišťovat o jejich lásce. Perfektní tip na oslavu výročí vztahu! Elegantní prostory, aktivity od rána do večera, vlastní jacuzzi v apartmánech a bar na bazéně jsou jen malým výčtem lákadel, které Couples Negril právem postavilo jako novinku v lázeňském žebříčku hned na první místo. Velký výběr masáží a vaxing i pro muže pyšně doplňují slavné jméno, které se zasněně nese po všech okolních ostrovech. Naladit se můžete na www.couples.com.
 Lázně už dávno nejsou pouhým vyběhaným doporučením u doktora. Jsou zde proto, aby v dnešní době plné nároků a časové vytíženosti dokázaly ozdravit duši i tělo. Do životního shonu nás vrátí zpět zregenerované, silnější a odpočatější. Takže proč se neinspirovat ke strávení volného času těmi nejlepšími?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here