Prožijte vnitřní naplnění aneb buďte lepším člověkem

0
2370

Často vás přepadá myšlenka, že se cítíte vnitřně prázdní. Obsah vaší práce vás nenaplňuje a myšlenky vám říkají, že byste rádi tvořili. Činili něco, co po vás zůstane. Jak se tedy dopídit ke dnům, kdy si budete říkat, že jste za ten den spokojení. Že jste naplněni a víte, že po vás něco zůstalo. Zkuste dělat dobré skutky a staňte se lepším člověkem. Staňte se sami sebou a buďte se svým novým já spokojeni. dobré skutky

Nemusí se hned jednat o hmotné věci, jež po vás budou vidět. Mnohdy vás naplní právě dobré skutky, které v očích ostatních vyvolají radost a na tváři úsměv. Právě tyto okamžiky vás naplní a udělají váš den lepší a osobnost šťastnější. Jak se takové věci dělají? Někdo je dělá běžně a vůbec si je neuvědomuje. Necítí potřebu dělat je zištně. Zkrátka někomu pomůže a nečeká, že se mu to vrátí. Právě takový přístup vás bude dělat šťastnějšími. Budete vědět o nabídnuté pomocné ruce, o radách, činech, které někomu pomohly.

,,Čiň dobré skutky, ale bez otázek.“ – Perské přísloví

Nezištnost je jedna věc, ale měli byste vědět, že vás nikdo nesmí využívat. Stanovte si jasné mantinely, za které nepůjdete a pomáhejte tam, kde to má smysl.

Vězte, že i nezištné konání dobra je namáhavé a stojí nějaké ty síly. Zvlášť v začátcích, kdy se budete rozhlížet po okolí, které jste předtím ignorovali. Když se přestanete zabývat jen sami sebou, otevřete se okolí, zjistíte, kolik je toho třeba. V dnešním světě, kde se každý musíme postarat o sebe a své zájmy, je těžké se ohlížet na ostatní. Sebeprosazování, cílevědomost a tvrdý boj a konkurence…s tím vším bojujeme každý den. Jak si v takovém prostředí a ovzduší najít vůbec místo na skutky ostatním. Ano, bude to vyžadovat nějakou námahu, sílu a energii. Přesto je dobré vytrvat.

,,Konat zlo není snazší než konat dobro. Vyžaduje to stejnou energii.“ – Jean Gwenaël Dutourd

Udělejte si den krásnější

Jistě jste zažili ten pocit, kdy jste mohli pro svého blízkého vykonat nějaké dobro. Pocítili jste jeho radost, viděli to v jeho očích a na rtech. Jak jste se při tom cítili? Není takový pocit naplnění a zásluhy skvělý? Proč si takových chvilek neudělat víc? Pokud v dobrém skutku vidíte smysl, neváhejte a jděte do toho! Nedělejte bezhlavě věci, které vám připadají zbytečné, směřujte svoji energii do míst, kde jí je potřeba. Tam budete užiteční. Tam pomůžete.

,,Krása bez dobra je jako nezralý ořech. Jen venku je pěkný.“ – Estonské přísloví

V pomoci najdete zalíbení

Znáte to, nevíte, do jakých vod vstupujete. Nikdy jste nic podobného nevyhledávali a najednou byste to měli dělat? Za prvé se vám nemusí chtít a za druhé, pokud v něčem nevidíte vyloženou odměnu, nebo vás daná aktivita nebaví, je těžké se k ní přemluvit. Ale vytvořením si určitého rituálu a zvyku, k dobrosrdečnosti najdete cestu, v jejímž průběhu se začnete cítit šťastní. Nakonec se vám to zalíbí a budete cítit potřebu dělat pro ostatní dobré skutky

,,Dlouhý styk se zlem stejně jako s dobrem vede k tomu, že v něm člověk nalezne zalíbení.“ – Lucius Annaeus Seneca

Nejen, že se budete cítit lépe a budete si připadat užiteční, potřební a platní. Uvidíte svět jinýma očima. Přehodnotíte své priority a vytvoříte si lepší svět. Vytvoříte ho druhým a budete se zaměřovat na pozitivní okolnosti. Proč ve všem vidět to špatné. Když budete myslet na dobré věci, budou skutečně dobré. Proč hledat jen zlé. Najděte v sobě rozumnější já a najdete dobro.

,,Čím je člověk rozumnější a lepší, tím více dobra v lidech pozoruje.“ – Blaise Pascal

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here