Pár tipů, kam na super večeři v Praze?

1
4787

Máme tu druhý díl s tipy na super večeři v restauracích. Minule jsme zavítali na Moravu. Tentokrát se podíváme na to, kde se skvěle najíst v pražských uličkách. Zajděte si na romantickou procházku po zasněžených cestách, osvětlených starými lampami a lemovaných masivním zábradlím okolo řeky Vltavy. Zachumlejte se do šál, přitiskněte se ke své drahé polovičce a těšte se společně na kulinářské zážitky, které vás tu čekají. super

Milujete ty dny, kdy se můžete procházet po nábřeží Vltavy, pozorovat plující labutě, držet za ruku partnera či partnerku a pomalu kráčet na příjemnou večeři do předem vybrané restaurace? Venku je ticho, vy jste příjemně naladění a máte chuť si dát vynikající jídlo v luxusní restauraci. Procházku si vyberte podle vašeho gusta, a zkuste po ní pokračovat do námi vybraných restaurací.

První zastávku si uděláme v netradiční restauraci, která tu na seznamu ještě nebyla. Nesmíme zapomínat na vegany a ty, kteří milují zdravou a pestrou stravu. Úchvatná veganská restaurace Vegan’s Prague sídlí v srdci Prahy a to přímo na Malé Straně. Nad ní se vyjímá Pražský hrad, na který můžete vidět z kouzelné terasy. Interiér restaurace je velmi příjemný. Dominantou prostoru je masivní dřevěný strop, zdobený barevnými květy, pod kterými je vše sladěné do čistého dřeva, stěny zdobí obrázky Prahy a na stolech se vyjímají čerstvé a voňavé květiny. Posadit se můžete nejen do spodní části restaurace, rezervaci si můžete zvolit i do příjemného podkroví, vyloženého trámy nebo na zmíněnou romantickou terasu. Uvnitř si přijdete jistě na své. Kuchaři tu nabízí jídla z kvalitních surovin. Po zážitku si musíte říct, že krédem zdejšího personálu je čerstvost a preciznost.

Mezi originálními recepty si vyberete bezlepkové a raw pokrmy. Žádné jídlo zde neobsahuje glutamáty a není geneticky modifikované. Můžeme doporučit například skvělé guacamole s raw krekry. Co se týče sytějšího jídla, je zde vynikající nabídka světové kuchyně, ze které můžeme jmenovat například Kokosové kari. Po hlavním chodu je skoro hřích neochutnat veganské raw dezerty. Budete mít zcela jiný zážitek než po klasických krémových těžkých dezertech. Ucítíte čerstvé ovoce nebo oříšky. Mnoho chutí tvořících dohromady bohatý gurmánský zážitek.

Pokud nevyhledáváte veganská jídla, můžete si udělat zastávku v restauraci s názvem St.Martin. Počeštěně U Svatého Martina. Vedle rustikálního interiéru se nyní podíváme do jednoduše laděného, řekli bychom skandinávského stylu. Vše je laděno do čisté bílé barvy, kterou doplňují strakaté a černé dekorativní polštářky a lampy. Restaurace je taktéž na Malé Straně a vybrat si můžete z tradiční české kuchyně i světových specialit a vegetariánského jídla. Servírují se zde skvosty, které nejenže skvěle chutnají, ale i jejich prezentace lahodí oku. Proč dělat radost jen po chuťových buňkám. Majitelé a personál si zakládají na svérázném stylu, eleganci a profesionalitě. Obsluha tu nese úsměv z kuchyně až k zákazníkům. Jídlo je báječné a vybírat můžete z kvalitního hovězího masa, kachny nebo bůčku. Najdete tu i zvěřinu a ke všemu lahodná a výběrová vína.

Pokrm můžete završit sladkou třešničkou v podobě domácího sorbetu nebo zmrzliny. Pochutnáte si tu i na kvalitní kávě, na kterou můžete přijít po náročné práci. Barové židličky jsou více než pohodlné a budete mít krásný výhled do ulice. Vše se tu náhle zpomalí a vy si můžete vychutnávat nabízené jídlo i nápoje v péči profesionálů. Vše jen podtrhne hudební doprovod, který zvolna zní během večera. Do takových restaurací se člověk vrací s radostí.

Zaujali jsme vás těmito tipy? Věřte, že jich máme v zásobě mnohem více a příště se můžete těšit na vybrané tipy ze západních Čech.

© Barbora Mikysková

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here