Rozdělení společnosti funguje od nepaměti a po celou dobu se lidé, kteří objevili neměnné principy úspěchu, snaží ve společnosti propagovat správné mentální návyky. Ne každý uspěje v globálním měřítku, ale ve světě existuje několik významných mužů, jejichž díla se dotkla miliónů lidí a měla větší vliv na bohatství lidstva než jakékoliv ostatní. Tento příběh je o Napoleonu Hillovi a jeho cestě za neobyčejným poznáním…
Napoleon Hill se narodil roku 1883 v jednopokojovém srubu v americkém státě Virginia. Ve věku 10 let mu zemřela matka a když se o dva roky později jeho otec znovu oženil, z Napoleona se stal mladistvý rebel. Přesto již ve svých třinácti letech začal psát první články do místních novin coby „reportér z hor“ a vydělané peníze posléze použil pro financování studia na právnické škole. Tu sice nedokončil, ale nebýt tohoto neúspěchu, svět by možná přišel o jednu z nejvýraznějších osobností průmyslu osobního růstu.
Životní zlom v Napoleonově životě
Životní zlom v jeho kariéře nastává, když dostal za úkol napsat do novin sérii článků o nejúspěšnějších lidech tehdejší doby. Osobně je navštěvuje a pořádá interview. A pak náhle jedno setkání zcela změnilo průběh dalších dvaceti let jeho života. Osudovým člověkem byl Andrew Carnegie, průmyslový magnát, který s Napoleonem vedl debatu o existenci univerzálního vzorce pro skutečný a dlouhodobý úspěch.
Tento rozhovor byl pro něj natolik inspirující, že pověřil Napoleona, aby osobně provedl rozhovor s více jak pěti sty dolarovými milionáři, kteří své bohatství vybudovali od píky. Smysl těchto rozhovorů byl jediný – odhalit vzorec, který jako recept na dort může použít průměrný člověk a dosáhnout nadprůměrných výsledků.
Za tuto práci neměl Napoleon žádný příjem, přesto se jí věnoval celé dvě následující desetiletí, během nichž vytvořil silné osobní vztahy s lidmi jako byli Thomas Edison, Alexander Graham Bell, Henry Ford, Charles M. Schwab, Theodore Roosevelt nebo John D. Rockefeller. Dokonce se v průběhu své práce stal poradcem samotného zadavatele tohoto náročného úkolu, Andrewa Carnegieho.
V roce 1928 společně s Carnegiem publikují knižní dílo s názvem The Law of Success (Zákon úspěchu) a pokládají základy k výrazné změně myšlení lidí v Americe a později v celém světě. Zanedlouho poté se na světě objevuje další kniha s názvem Myšlením k bohatství, v originálním znění Think and Grow Rich, která si po celém světě vysloužila nálepku jedné z nejprodávanějších a nejznámějších knih na téma bohatnutí.
Existuje nepřeberné množství lidí, kteří tuto knihu mají na speciálním místě ve své knihovně a jistě si na ní všimnete značné opotřebovanosti – černé hřbety stránek od neustálého listování, poznámky na bocích stránek, podtrhané věty a odstavce, zvýrazněné klíčové myšlenky…
Po dlouhých letech je k mání Myšlením k bohatství film!
Samotný filme najdete zde: shlédnout film
Nebo si oněm prvně přečtěte v našem článku:
Z knihy Myšlením k bohatství se zrodil film! Neváhejte ho zhlédnout!
Není náhodou, že národ, který dnes má mezi 10 nejbohatšími lidmi světa své 4 zástupce, považuje dílo pana Hilla za natolik zásadní, že je k dostání i na vesnických tržištích a pouličních stáncích. Co myslíte, jak se změní váš život poté, co si přečtete návod na úspěch kondenzovaný z moudrostí největších velikánů 20. století…?
Zrovna to čtu, tak uvidíme. 🙂
Musíš jasně vědět, co od života chceš. Hlavně neříkej – uvidíme. Pokud si řekneš – dokážu to, dokážeš to. Pokud si řekneš – nedokážu to, máš pravdu!
Kniha je fantastická, myslím že jedna z nejlepších co jsem v poslední době četl. Momentálně čtu dílo od Dale Carnegieho, ale jakmihle ho dočtu, tak se ke knize N.Hilla určitě vrátím. Jednou si ji přečíst nestačí :), člověk pokaždé najde něco nového … vřele doporučuji a s tou ošunětlostí této knihy mohu jedině souhlasit …
Já jsem psal uvidíme především z toho důvodu, že už mám přečteno obrovské množství podobných knih od různých autorů. Tak spíš čekám, jestli v ní bude pro mě něco nového nebo ne. Já s psychologií úspěchu nemám vůbec problém. Přesně vím co od života chci. Co chci, to dokážu. 🙂
Velmi motivující a zajímavá odpověď, a také osobitá, mohl byste se mi prosím ozvat na redakční email tomas.novotny(zav)dreamlife.cz? Díky, těším se. S pozdravem Tomáš Novotný, šéfredaktor
Včera jsem si tuto knihu zakoupil na podnět jednoho člověka kterého si moc vážím,který ná p.Hilla jako vzor.
Knihu jsem jen tak večer otevřel ,že si přečtu jednu kapitolu , ta kniha mě vtáhla do dějů a kupodivu jsem ji zavřel až nad ránem (celou jsem ji přečetl na jeden záteh)přiznám se je to moje první kniha,kterou jsem opravdu musel přečíst jedním dechem .Určitě a to vim už teť ji budu číst několikrát.S pozdravem jarek