Odpověď je poměrně prostá – nejezdí. Zajímá vás z jakého důvodu? Jednoduše proto, že rentiér se o svoji dovolenou nikoho dovolit nemusí. Zkrátka si ji vezme přesně tehdy, kdy se mu zachce.
Klasická dovolená
Každý zaměstnanec má ze zákona právo na dovolenou. Stát se rentiérem znamená nemuset se o dovolenou svého šéfa prosit. Zaměstnanecký vztah má jedinou výhodu v tom, že i za dny, ve které jste si vybrali dovolenou, dostanete zaplaceno.
Stinná stránka ovšem spočívá v nemožnosti si svobodně zvolit přesný termín. Často je třeba přizpůsobit se přání zaměstnavatele či někoho z vedení, a tak jste neustále pod nějakým vlivem.
A čtyři týdny dovolené ročně zní pro člověka se zálibou v cestování jako teror.
Podnikatelé bez dovolené
Každý člověk působící jako OSVČ si musí před každou dovolenou zvážit klady i zápory. Zvládne výpadek příjmů, když odjede pryč?
Navíc, o podnikatelích je známo, že se na dovolené nedokáží pořádně odreagovat. Často se najdou klienti, kteří se domáhají telefonických hovorů a je jim jedno, zda se majitelé opalují u moře nebo lyžují na horách.
Rentiérův život
Na rozdíl od zaměstnance si rentiér může kdykoliv říct a volno si vzít. Nejezdí na dovolenou. Nemusí se totiž o ní dovolovat. Tráví čas přesně tam, kde se mu zrovna zachce.
Stejně jako všichni lidé i rentiér si potřebuje odpočinout a čas od času změnit prostředí. Díky tomu třeba přijde na nové nápady, urovná si myšlenky a vrací se s větší energií.
Více informací o tom, jak se stát rentiérem, se dozvíte na webu www.rentaprozivot.cz.