Rentiér: Má volno a jezdí vůbec na dovolenou ?

0
2301

Odpověď je poměrně prostá – nejezdí. Zajímá vás z jakého důvodu? Jednoduše proto, že rentiér se o svoji dovolenou nikoho dovolit nemusí. Zkrátka si ji vezme přesně tehdy, kdy se mu zachce.Tom_Claeren_Blog_Luxury_Fashion_Monte_Carlo_Monaco_lifestyle_yachting_lifestyle_riva_rivarama-2

Klasická dovolená

Každý zaměstnanec má ze zákona právo na dovolenou. Stát se rentiérem znamená nemuset se o dovolenou svého šéfa prosit. Zaměstnanecký vztah má jedinou výhodu v tom, že i za dny, ve které jste si vybrali dovolenou, dostanete zaplaceno.

Stinná stránka ovšem spočívá v nemožnosti si svobodně zvolit přesný termín. Často je třeba přizpůsobit se přání zaměstnavatele či někoho z vedení, a tak jste neustále pod nějakým vlivem.

A čtyři týdny dovolené ročně zní pro člověka se zálibou v cestování jako teror.

Podnikatelé bez dovolené

Každý člověk působící jako OSVČ si musí před každou dovolenou zvážit klady i zápory. Zvládne výpadek příjmů, když odjede pryč?

Navíc, o podnikatelích je známo, že se na dovolené nedokáží pořádně odreagovat. Často se najdou klienti, kteří se domáhají telefonických hovorů a je jim jedno, zda se majitelé opalují u moře nebo lyžují na horách.

Rentiérův život

Na rozdíl od zaměstnance si rentiér může kdykoliv říct a volno si vzít. Nejezdí na dovolenou. Nemusí se totiž o ní dovolovat. Tráví čas přesně tam, kde se mu zrovna zachce.

Stejně jako všichni lidé i rentiér si potřebuje odpočinout a čas od času změnit prostředí. Díky tomu třeba přijde na nové nápady, urovná si myšlenky a vrací se s větší energií.

Více informací o tom, jak se stát rentiérem, se dozvíte na webu www.rentaprozivot.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here