3 možnosti posílení sebedůvěry

0
2721

Nikdy nedovolte, abyste o sobě smýšleli špatně, negativně nebo opovrženíhodným způsobem. Nikdy se nepovažujte za méněcenné, nevýkonné či neúspěšné, ale dívejte se na sebe jako na výjimečné bytosti, které jsou předurčené k úspěchu. Dáme vám tři tipy, jak překonat poraženeckou náladu a posílit vaší sebedůvěru.

open

Přijměte sami sebe
Většinu času vidíme své slabiny místo pozitivních věcí, jenže takový pohled nadělá víc škod než užitku. Musíte pomoci sami sobě a vlastně i druhým soustředit se především na to dobré. Přijmout sám sebe. Soustředit se na své silné stránky a pozitivní charakterové rysy, čili na všechno, co nás činí tím, kým jsme. Pokud se soustředíte právě na tyto kvality a ano opravdu je máte, posílíte tím svou sebedůvěru a uvidíte sami sebe v pozitivním světle. Tudíž, přijměte sami sebe, jako tu nejúžasnější a nejsilnější osobu ve vašem životě! Stále máte nedostatek sebedůvěry? Pojďme dále.

“Sebedůvěra je prvním tajemstvím úspěchu.” Emerson

Soustřeďte se na své dosavadní úspěchy
Je velmi snadné stále dokola myslet na minulé a někdy i velice staré neúspěchy. Hoďte je už za hlavu a poučte se z nich, nic víc, už je nezměníte. Začněte přemýšlet o svých úspěších. Když strávíte hodně času přemýšlením o úspěchu, kterého jste kdy v životě dosáhli, začne se měnit i váš pohled na budoucnost. Vytvořte si knihu “moje úspěchy”, zapisujte si do ni vše, čeho jste dosáhli. Klidně i slova chvály, kdy vám někdy někdo řekl něco povzbudivého. Čím víc toho budete připisovat, tím víc vaše sebevědomí poroste. A když se zase někdy objeví špatná nálada, vezměte si knihu a pročítejte si v ní. Nejen že si znovu připomenete úspěchy, ale znovu je “prožijete” a tím se zase správně naladíte.

Povzbuzujte se slově
Když se nějakému týmu nedaří, trenér si promluví s hráči. Buďte sami sobě takovým trenérem. Vytvoře si motivační řeč. Díky tomu můžete dostat pod kontrolu jedinou věc, kterou můžete ovládat za všech okolností, totiž své myšlení. Jinak řečeno, musíte se psychicky obrnit a znovu “nahodit” motory svého sebevědomí. Promluvte sami k sobě naproti zrcadlu. Nesmějte se i toto vám může pomoci.

“Každý velký čin se zdá být z počátku nemožný.” Carlyle

Vyzkoušejte výše zmíněné tipy a uvidíte, že vaše sebevědomí poroste. Sebevědomí se dá jednoduše získat, když na tom budete pracovat. Je důležité, abyste si začali vážit sami sebe za všech okolností. A nekompromisně začít prosazovat myšlenku, že na tomto světě máte své místo a vaším úkolem je toto místo zaujmout. Procvičujte se v očekávání, že dosáhnete v životě velkých věcí. Pokud budete nacvičovat a neustále žít pozitivně vyladěný život, který přináší skvělé myšlenky, pak toto mentální vyladění jednoho dne přinese své výsledky a stane se to, co si přejete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here