Tajemství motivace: Nejlepší motivace historie

0
2381

Všem lidem kolem nás neustále visí v hlavách zdánlivě nevyjasnitelné otazníky. Některým menší (Kde zase soused sebral na nové auto?), jiným větší (Co užitečného dnes udělám?), některým ohromné (Jaký je vlastně smysl mého života, tohoto světa, a vesmíru?). Jaké otázky řešíte vy? A uvědomte si, jak často se oddáváte myšlenkám nejhlubším. Neboť od velikosti otázek se odvíjí velikost odpovědí, jež formují váš život.

Varování: Upozorňujeme, že tento článek není určen úplným začátečníkům v osobním rozvoji. Jde o silný nástroj, proto jej nečtěte, pokud začínáte, jste pod psychickým vypětím či v depresi!

Nyní využijte své imaginace, přestavte si obrovský sál, jehož prostředí je prodchnuto zvláštně laděným tichem. Již při prvních krocích na vlastní kůži hluboce pociťujete, jak z okolních stěn sálá chlad. Kráčíte dále uličkou mezi spoustou lavic, a koho zde nerozpoznáte – vidíte zde sedět celou svou rodinu, všechny své nejbližší kamarády a známé. I ty ze školy a školky, které jste opravdu dlouho neviděli. Avšak ani oni nevypadají nijak povzbudivě naladěni, právě naopak.

Mezi spoustou otázek, jež se vám nyní ženou myslí, si povšimnete i obrovské černé rakve, která vpředu vévodí tomuto sálu. Přibližujete se k ní. A teprve nyní se vypořádáváte s pořádnou hromadou zmatených myšlenek a pocitů. Díváte se totiž přes okraj… a spatřujete zde sami sebe. Ano, je to váš pohřeb. Všichni lidé jsou tu pouze kvůli vám, přišli se s vámi naposledy rozloučit.

Hned vedle masivní rakve, v níž spočívá vaše tělo, je malý pult, ke kterému se nyní zarmouceně trousí první, nejsilnější ze všech – váš sourozenec či životní partner. Stěží udrží své oči suché, jeho chůzi vinou žalu vůbec nepoznáváte. Nyní má promluvit. Sebere veškerou odvahu, nadechne a řekne…

Co si přejete, aby o vás řekl? A co z celého srdce toužíte, aby slovy vyjádřil? O co byste rádi, aby se s přítomnými podělil váš životní partner/partnerka? Co si přejete, aby řekl váš bratr/sestra? A nejbližší přítel z mládí? Zapřemýšlejte a sepište do detailu vše.

“Jakmile si uvědomíš, že ani ty tu nebudeš věčně, budeš dělat věci jinak.”

Jestliže jste někdy marně spekulovali sami se sebou nad smyslem vašeho života, zde jej máte na zlatém podnose. Všechno důležité ve vašem životě se odvíjí od toho, jak pevné vztahy s druhými vybudujete, co váš život a vaše počínání přinese všem známým i neznámým lidem, jaký odkaz zde zanecháte pro příští generace.

Smrt není žádné tabu

Ač západní civilizace smrt rezolutně odmítá, tak smrt není žádné zapovězené téma. To je prostě zákon života – co se narodí, musí zemřít. A nic s tím neuděláme, ani přehlížení tohoto faktu k ničemu nepovede. Uvědomte si, že ani vy nejste nesmrtelní. Ať už je člověk bílý nebo černý, žlutý nebo rudý, tak či tak to čeká každého z nás. A čím dříve si to uvědomíme, tím dříve získáme vše potřebné, abychom ze sebe dokázali vyždímat naprosté maximum. To je to palivo, jež nás je schopno vynést ke hvězdám. To je jméno toho nejlepšího motivátora na světě.

Nyní je ok se na chvíli zavřít do své ulity. Je to v pořádku nechat všeho a po několik dní pouze hloubat, nevzít jediný telefon, neopovědět ani na jediný email. Je v naprostém pořádku uronit hromadu slz, ale nikoli těch poraženeckých a chudinkovských, nýbrž slz, jimiž svlažíte semínka vlastního uvědomění. Ta poté začnou klíčit a bujaře růst.

“Není trýznivějšího pocitu než vědomí, že jsi měl šanci, ale nevyužil ji. A to tehdy, když už je pozdě…”

Tohle je nejsilnější zdroj vnitřní motivace, pro níž neexistují žádné hranice. To je to, co vás dovede ke štěstí, co vás dovede k naplnění a úspěšnému životu. Co proto “úspěšně” den po dni odkládáte s tím, že to uděláte později? Komu se chcete “jednou” ozvat, ale již několik let vám to nevyšlo? Pamatujte na slova tohoto článku, zamyslete se sami nad sebou, nad svým životem, a otevřete bránu k úspěchu, dokud ještě můžete!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here