Zažijte snový víkend v kouzelných Benátkách

0
1432

Město na laguně

Benátky leží ve stejnojmenné italské oblasti. Mají strategickou polohu, kterou využívali již staří Římané pro obchod s Orientem po Jaderském moři. Benátky jsou jedinečné tím, že celé leží na laguně, která se skládá ze 118 menších ostrůvků. Asi 15 000 domů tu proto stojí na speciálních kůlech přímo ve vodě. Dopravu pro turisty pak zajišťují romantické gondoly, kterých je k dispozici ve dne v noci až na pět stovek.

Ubytování zvolte v centru

Chcete-li zažít opravdu pohodlný pobyt bez čekání na přívoz pro každý sebemenší přesun, vybírejte určitě hotely situované přímo do centra města. Hlavní část Benátek je totiž celá průchozí pěšky a leží tu i velmi luxusní hotely s veškerým komfortem a zázemím. Zajímavé akce se někdy objevují také v nabídkách slevového portálu Pepa.cz.

Kam vedou benátské mosty?

Říká se, že v Benátkách máme možnost zažít minulost, přítomnost i budoucnost. A to nejen díky architektuře, ale také všudypřítomné vodě. Celé město je protkané sítí kanálů, z nichž největší je 4 km dlouhý Canal Grande (Velký kanál). Přes kanály tu vede 400 kamenných mostů.

Nejznámějším mostem je Ponte di Rialto. Jde o 48 metrů dlouhý mramorový oblouk, který spojuje obě části Benátek. Jedná se o místo s výjimečnou atmosférou, kde si mnoho párů slibuje lásku až za hrob. Možná právě toto místo je oním pověstným „mostem přes minulost“…

Další zajímavá místa

Na návštěvu Benátek je škoda nechat si jen 2 dny. Můžete využít některou ze slev na pobyty a svůj víkendový pobyt si prodloužit. Určitě se vyplatí věnovat alespoň půlden na návštěvu náměstí svatého Marka s místní bazilikou, kde lze dokonce spatřit pozůstatky byzantské architektury. Doporučujeme i návštěvu Dóžecího paláce, který vznikal po 3 staletí. Říká se mu „budova plná protikladů“ a expozice skutečně dokáže nadchnout i sebeznavenějšího turistu.

Až budete mít prohlídek města dost, můžete se přestěhovat někam k moři a po všech prohlídkách si řádně odpočinout. Možná najdete nějakou zajímavou akci v nabídce slev na wellness pobyty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here