Starosti? Obavy? Problémy? Zatočte s nimi!

Máte obavy z toho, co vám přinese budoucnost? Bojíte se nemoci, stáří, nedostatku peněz, opuštění? Obáváte se, že případná ztráta zaměstnaní vás položí na lopatky? Máte noční můry z toho, jak se vyvíjí vaše podnikání? V případě, že vás opustí partner, bojíte se, že nemáte pro koho žít? Máte strach ze smrti?

Pamatujte, že dnes je zítřek, kterého jste se včera obávali. Zeptejte se sami sebe – Jak mohu vědět, že se věci, kterých se obávám, skutečně stanou?

Každý  z nás se ve svém životě setkal a rozhodně ještě setká s událostmi, které by se také daly označit jako výzvy stát se lepším člověkem. Většina lidi řeší tyto události „útěkem“, a to jak k depresím, vzteku, pocitu bezmoci, alkoholu, zklamání, stresu, frustracím a nakonec  to vše může u některých vyústit v syndrom vyhoření. Jiní problémům čelí. Do jaké skupiny patříte vy?

To, jak přistupujeme k překážkám, ovlivňuje nás život víc než cokoli jiného. Úspěšní lidé obvykle pokládají problémy za přechodné záležitosti. (Soustředíte 10% pozornosti na problém a 90% pozornosti na řešení problému, nebo to děláte právě naopak?). Mnoho lidí se upne na jednu z následujících představ a dále si připadají bezmocní.

 1. Problém má trvalý charakter. (Je to pravda? Nemůže být spíše dočasný? )
 2. Problém je všude, kam se podíváme. ( Netýká se pouze jedné oblasti? )
 3. Problém je osobní, což dokazuje, že vina je na naší straně. (Nemůže být spíše  příležitostí dozvědět se něco nového? )

Nereprezentují zmíněné představy spíše  naučenou bezmocnost?

„Překážky se stavějí do cesty obyčejným lidem proto, aby z nich stali lidé neobyčejní.“ Paul Jeffers

Tipy, jak čelit obavám, překážkám a starostem:

 • Co by se stalo, kdybyste se místo přemýšlením nad starostmi něčím zaměstnali? Myslíte, že by se vám podařilo ztratit v činnosti sami sebe a vaše obavy?
 • Co se stane, když se přestanete zaobírat se maličkostmi? Není život krátký na to, abychom se zatěžovali „prkotinami“?
 • Zamyslete se z pohledu pravděpodobnosti, jakou opravdu máte šanci, že se vaše obava naplní?
 • Jak byste se cítili, kdybyste situaci dokázali přijmout takovou, jaká je a nedělali ji horší? Poté, co situaci zcela přijmete, jak bude jednat? Jak se budete cítit?
 • Co by se stalo, kdybyste si příště ve chvíli, kdy se cítite „zaseknuti“ ve starostech, řekli: „Klídek, je to jenom hra!“? Jak byste se mohli cítit?
 • Jak byste se cítili, kdybyste mysleli a jednali s nadějí?
 • Co by se stalo, kdybyste se přestali v myšlenkách zabývat lidmi, které nemáte rádi? Jak byste se cítili?
 • Co by se stalo, kdybyste příště pocítili radost z dávání a neočekávali vděčnost? Jak by to změnilo, jak se budete cítit?
 • Jak byste se cítili, kdybyste místo problémů začali počítat vaše požehnání?
 • Zajímáte se o druhé? Víte, jak vykouzlit úsměv na tváři druhého člověka?
 • Víte, že nespravedlivá kritika je často převlečený kompliment? Jak vám to může pomoci cítit se lépe?
 • Děláte to nejlepší, co můžete? Co musíte udělat, aby tomu tak bylo? Změnilo by to vaše pocity, přístup k práci, lidem?
 • Zkusili jste se zeptat na něčí názor? Každý přece děláme chyby, ale dokážeme se z nich poučit?
 • Neberte se příliš vážně? Dokážete se svým problémům zasmát? Kdybyste to udělali, jak by to změnilo vaše pocity?

Máte strach ze smrti? Pravdou je, ze nemůžeme odejít ze života živi!


 

Tags: , , , , , , , ,

O autorovi: Magazín Dreamlife

 

 

Další články v kategorii Myšlení

 

4 komentáře

 • Čtenářům bych doporučil knihu Myšlením k bohatství a hlavně, co se tohohle týče tak kapitolu o strachu na konci knihy. 🙂

 • Petr Frolka

  Obě dvě rady fungují ( vyzkoušeno osobně), ale jen pro ty co hledají. Já osobně patřím mezi osoby, jichž sedotklo propouštění během TZV.: Světové hospodářské krize, a během 30 dnů jsem podal dvě výpovědi jen proto abych se dostalblíže k situaci, pro kterou jsem se rozhodnul a kterou jsem si pomocí tajemství a pozitivního myšlení přitáhnul. Díky těmto zkušenostem jsem důkaz že pozitivní myšlení, vizualizace a plánování vyřeší každou situaci. (úmyslně nepoužívám slovo problém, protože vzbuzuje negaci která brání mozku v hledání řešení.

 • Martin K.

  V minulosti jsem četl 2 z knih od Dalea Carnegieho: Jak se zbavit starostí a začít žít a Jak získávat přátele a působit na lidi. V souvislosti s článkem tyto knihy mohu vřele doporučit.

 • Tichý Lukáš

  Vážení, tak pokud si chcete počíst tak si sežeňte cokoli od pána Johna C. Maxwela 🙂 . Měl bych stovky tipů na poučky, ale tento pán opravdu ví. Doporučuji

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

 
 
 
 
 

Už také na Instagramu!

 
 

Doporučujeme