Pasivní příjem: Co to vlastně je?

Vybudovat si pasivní příjem dnes můžete hned několika způsoby. Nejčastější a možná i nejméně „rizikovou“ alternativou je dnes stále oblíbený nákup nemovitostí. Nenechte se zmást, není nákup nemovitosti jako nákup nemovitosti. Mnoho lidí se i v dnešní době domnívá, že ve chvíli, kdy se stanou vlastníky nemovitosti, dosáhli pasivního příjmu. To ovšem není pravda do chvíle, dokud není tato nemovitost pronajata a z tohoto pronájmu neplyne majiteli určitý finanční profit.pasivní příjem

Převážná část populace dostala „brouka do hlavy“ a s tím i zájem vybudovat si takovýto pasivní příjem díky Robertu Kyiosakimu a jeho knihám Bohatý táta, chudý táta nebo Cashflow kvadrant.

Často však nejde prioritně pouze o nevyčerpatelný zůstatek na bankovním kontě, ale o svobodu v životě. Představte si pondělní ráno a místo vstávání do práce byste se mohli připravovat na vyjížďku na kole, chystat v klidu snídani dětem nebo se jen tak válet v posteli s partnerkou/partnerem. Pro některé denní chleba, ale většina je otrokem peněz/času. Aby měli peníze na další měsíc, musejí propůjčovat v hodinových intervalech svůj čas tzv. „chlebodárci“. Takto rozhodně budování pasivního příjmu nevypadá. K čemu to vede si demontrujeme na krátkém vtípku: „Dnes do práce přijel šéf v novém Ferrari, tak jsem mu říkal, že je to moc pěkné auto, že se mi moc líbí a on mi na to odpověděl, že když budu pilně pracovat, budu dělat i o svátcích a víkendech, budu dělat přesčasy, tak že si za rok koupí ještě lepší auto.“

Jeden můj známý se živí tvorbou webových stránek a při jedné debatě mi sdělil, že si vytvoří pasivní příjem díky paušální platbě, protože jeho klienti mimo počáteční platby platí i nízký měsíční paušální poplatek, díky němuž mají jistotu, že jakékoliv úpravy na jejich stránkách budou provedeny bez dodatečných plateb. Tady si zmíněný známý neuvědomuje opět smysl pasivního příjmu, protože aby se jeho myšlenka ztotožňovala s pojmem pasivní příjem, nesměl by pro tyto peníze už nikdy pracovat, v jeho případě však pro tyto peníze občas určitě pracovat bude.

Další typy pasivních příjmů mimo výše zmíněný pronájem nemovitostí patří například zisky z podniku, ve kterém není vyžadována Vaše přítomnost, zisky z dividend a investičních fondů, z reklamy na webových stránkách nebo zisky z poskytování licencí nebo patentů nebo v dnešní době snadná cesta, často s minimálními startovními náklady jsou multilevel-marketingové firmy. V ČR si můžete vybrat z bohaté nabídky (od pojišťovnictví, přes prodej drogeristických produktů až po  pronájem volného místa na svém PC).

Tématem pasivního příjmu se zabýváme již dlouhou dobu. Sami máme ve vlastním portfoliu některé z výše uvedených možností a díky tomu, že nás baví hledat nové cesty a způsoby, které nás přibližují k našemu cíli nebo také k možnosti žít svůj vlastní „dreamlife“, bychom se s vámi chtěli podělit o zajímavou příležitost, na kterou jsme narazili začátkem tohoto roku.

Jedná se o příležitost, kterou považujeme za velice odlišnou od klasických zažitých způsobů. Někomu by mohla ze začátku dokonce připomínat, tak jako i nám, fantasy. A tak prvně následovalo důkladné hledání a porovnávání dostupných informací. Po získání vlastní zkušenosti a vyhodnocení všech pro a proti argumentů, jsme usoudili, že se jedná o příležitost, která si zaslouží nejen naši pozornost.
Zajímá-li vás, která příležitost nás zaujala ve srovnání s běžnými možnostmi jak si vytvořit pasivní příjem, navštivte web www.nicprotebe.cz, který sice provokativní, ale také zábavnou formou popisuje a vysvětluje danou problematiku.


 

Tags: , , , , , ,

O autorovi: Martin Olejník

 

 

Další články v kategorii Osobní rozvoj

 

3 komentáře

 • Venca

  Dnes jsem si přečetl článek a jelikož mě zajimaji způsoby a možnosti pasivního prijmu,tak jsem o té moznosti chtěl neco zjistit,ovšem neni možno stranky otevřít.Mohl byste mi v tom pomocí a objasnit co a jak?Děkuji.S pozdravem Hacker (pocitacovy pirát nejsem)

  • Martin Olejník

   Zdravím Vás, bohužel stránky již byly zrušené,takže odkaz bude stažen, děkujeme za povšimnutí, chybičku napravíme. A zároveň sepíšeme mnohem delší a obsáhlejší článek o pasivních příjmech, kde se dozvíte mnohem více. Děkujeme za přízeň přejeme krásné Vánoce.

  • Darina Skříčková

   Hezký den, Venco,
   pokud Vás pasivní příjmy stále zajímají, nějaké info dát můžu. Kdyžtak se ozvěte. Zdravím

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

 

 
 

Přihlašte se k newsletteru


poskytuje MailChimp!
 
 
 
 
 

Už také na Instagramu!

 
 

Doporučujeme