Těšíte se na důchod? A jste na něj připraveni?

0
2108

Spoléháte plně na státní důchod, kterého se ve stáří dočkáte? Pak vězte, že to není nejlepší nápad. S největší pravděpodobností se vám totiž v takovém případě rapidně sníží životní úroveň. Není lepší si měsíčně odkládat finance na spokojené stáří?

Průzkum měsíčního spoření

Pokud netušíte, od jaké částky se pro spoření na důchod odrazit, můžete se inspirovat jedním z průzkumů trhu. Podle toho 37 % respondentů měsíčně odkládá více než 600 Kč. Jen minimum z této skupiny osob však skutečně ví, kolik spořit potřebují. Většina výslednou částku pouze odhaduje podle svých vlastních možností. Varovný je ovšem i fakt, že 19 % z dotázaných si na svůj důchod nespoří vůbec a spoléhají na stát. Je to však správné?

Chcete si jednoduše spočítat, jaký obnos tedy měsíčně spořit? Není na tom zdaleka nic těžkého. Jednoduše od sebe odečtěte vaši současnou čistou mzdu a průměrnou měsíční výši důchodu. Rozdíl mezi těmito částkami je právě ten, o který ve stáří přijdete.

Praktický příklad na výpočet spoření

Pro lepší představu si ukažme spoření na příkladu. Představte si, že pracující člověk má hrubou mzdu ve výši 25 000 korun. Po všech povinných odvodech bude jeho čistá mzda činit přibližně 19 000 korun.

Průměrný státní důchod je v současné době ve výši 11 000 Kč. Tuto částku tedy odečteme od čisté mzdy 19 000 korun a získáme výsledek 8 000 korun. A právě tento finanční obnos by nám ve stáří chyběl a je třeba jej spořit. Pokud byste tak neučinili, musíte počítat s rapidním propadem životní úrovně, a to až o 42 %. Opravdu to zvládnete s ohledem na potřebnou zdravotní péči ve stáří?

Věnujte se již nyní investicím a připravte se na stáří. Zjistěte více o tom, jak investovat a o projektu Renta pro život.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here