Zákon akce a reakce: Ovládejte svoji budoucnost

1
4144

Celý vesmír, galaxie, vše živé i neživé na naší Zemi, každá buňka, molekula i atom jsou pod vlivem mocného zákona, který je ve fyzice nazýván Zákonem akce a reakce. Veškeré dění v minulosti, přítomnosti i budoucnosti, vždy bylo, je a navždy bude určováno pouze akcí a reakcí, neboli jedním slovem – interakcí. A i naše životy jsou od prvního okamžiku vzniku až k miliardám let, které mu předcházely, zcela určovány tímto Zákonem.

clock-1031503_1280Je přítomen všude kolem nás, ať v něj věříme nebo ne. Má vliv na náš život tisíckrát za den. Můžete jej popírat, ale nemůžete mu uniknout.

Nejsnazší způsob, jak jej opravdu pochopit, je pohled od přítomnosti zpět do minulosti. Teď jste zde, čtete tyto řádky. Jak jste k tomu ale dostali? Zaujal vás obsah magazínu Dreamlife, na který jste narazili poprvé. Co tomu předcházelo? Třeba jste se chtěli dozvědět, jak zjistit, co vás opravdu baví a naplňuje a ve vyhledávači byl nejvýše umístěný odkaz na článek z Dreamlife. A co bylo příčinou hledání? Možná přečtení titulku v novinách pána, který seděl vedle vás v autobuse. A takto můžeme kráčet zpět… Po dnech, měsících, desetiletích, až se dostaneme k mladíkovi, který pochválil jedné dívce kabát a na jejich třetí schůzce započal váš život.

Možná to zní trochu nadsazeně, ale není ani v nejmenším. Miliardy let padaly jako domino miliardy interakcí, které daly vzniknout všemu známému až postupně k vám, tady, teď, kdy čtete tento článek. Každý čin v dějinách nevyhnutelně vedl ke všemu, co bylo a co právě teď je. A vy to zpětně nemůžete ani v nejmenším změnit. Dnes je ovšem velmi speciální den a v něm tento okamžik. Minuta v níž si uvědomíte, že pokud akce a reakce minulosti měly za následek přítomnost, pak akce a reakce přítomnosti mají za následek budoucnost.

Není totiž důležité, co se nám stane, ale jak se k tomu postavíme. Jinými slovy – více než to, co se nám děje, nám ubližuje to, jak na to reagujeme. Pokud z určité naší reakce vytvoříme zvyk, vzniká reflex. A reflexy si můžete vyrobit vy sami. Vlastně už teď jich máme všichni hodně naděláno. Už jste se setkali s někým, komu pochválíte barvu trička a on hledá, co je na ní špatně? Reflex! Pověděli jste někomu, že to dokáže, a on odpověděl: „Tobě se to říká.“ Reflex! Zvoní telefon – „Kdo zase co chce?“ Reflex! A jsou jich tisíce a každý jeden má vliv na celý zbytek našeho života a často i životů mnohých lidí.

Většina lidí má přednastavené reflexy tak, aby je udržovaly v současném stavu. Věci se prostě dějí a oni si v nejmenším neuvědomují, že na ně mají vliv. Jsou zkrátka reaktivní a častokrát velmi negativně. Viz. příklady výše. Vy ale máte možnost stát se pánem svých reakcí a tudíž pánem svých reflexů. A jediné, co je k tomu třeba, je myslet. Přemýšlet nad svými reakcemi, nenechat je samovolně jednat a místo toho zvolit vědomě svoji odezvu. Pokud to budete dělat opakovaně, zapíšete tuto do podvědomí a ona pak pro vás začne pracovat. „Na to já nemám trpělivost.“ Reflex! „Já mohu.“ Reflex!

Lidé úspěchu, jsou lidé pozitivních mentálních reflexů. Volí své odezvy, jako by byli hráčem šachů, ne jen figurkou. Vy se rozhodněte, že projevíte pozitivní emoci, pozitivní myšlenku jako vaši odpověď a tím spustíte novou interakci. Ta se začne násobit s dalšími napříč Zemí a sama se stane akcí vzhledem k druhým lidem. A ti, kteří na ni projeví pozitivní reakci, vytvoří novou interakci a ta se blíží přes mnoho jiných zpět k vám. Vzniká tak ping pong pozitivních reflexů. Cesty interakcí se zkracují a najednou přijde „náhoda“, setkáte se s někým, kdo Vám změní život. Nový zákazník, nový přítel, vysněný partner, nebo člověk s nímž založíte vlastní byznys. Pokud vám to přijde přitažené za vlasy, tak si pouze uvědomte, jak je to možné, že jste se dostali sem na Dreamlife, právě dnes, právě teď , a kolik „náhod“ bylo po cestě. Ať už tomu ovšem věříte nebo ne, miliardy let evoluce vedly k tomu, abyste dočetli tento článek do konce. Nyní je volba vaše… …Reflex!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here