Gratitude Book: Tajemství Rhondy Byrne

3
1755
O kterém jiném slově bychom dokázali vypovědět, že se stalo skutečnou esencí nejvýznamnějších knih osobního růstu napříč dějinami psaného slova? Nový zákon je výzvami ke vděčnosti plně nasycený. Jistou cestou k bohatství od Wallace D. Wattlese, která se stala pramenem největších úspěchů 20. století, má slavnou kapitolu číslo sedm – Vděčnost. Pročítáte-li slavná díla Napoleona Hilla, Williama Clementa Stonea nebo i Billyho Grahama, objevíte, že právě postoji vděčnosti je připisována doslova nadpřirozená moc.

Úpatí 21. století pohltil fenomén The Secret – Tajemství. Každý, kdo se jej odhodlal objevit a správně aplikovat ve svém životě, zažil záplavu radosti, úspěchu a smysluplnosti života. Příběh Rhondy Byrne obletěl svět a inspiroval miliony diváků a čtenářů. Dnes ale opustíme slavné knihy a snímky, které k životu přivedli druzí lidé. Nalezli jsme nejmocnější emoci, vděčnost, nyní již jen potřebujeme najít nejlepší způsob, jak ji oživíte právě vy.

Mnoho psychologických výzkumů prokázalo, že zapisováním vlastních myšlenek člověk plně aktivuje dostupný mozkový potenciál. Pokud text pouze čteme, například naši afirmaci, myšlenkami snadno odbíháme do spleti mentálních telenovel. Jedna asociace vyvolává druhou a na konci dlouhého řetězce se přistihnete při dumání nad podstatou fungování teploměru v horkovzdušné troubě. Vezmeme-li ale v úvahu, že při psaném projevu mozek transformuje myšlenku do soustředěného pohybu desítek svalů paže, která v prstech třímá pero zakončené hrotem, jako nejjemnější oscilometr zapíše slovo, které ve stejném okamžiku čteme a opět na něj myslíme, vznikne cyklus, jenž se pro napsání jediného slova zopakuje stotisíckrát. Veškerá aktuální tvořivá energie podpořená lidskými smysly je orientována do drobné plošky styku papíru s perem.

Nalezli jsme tedy dva, jejichž spojenectví propukne v životní rozkvět, vděčnost a psané slovo. Mohlo by být tajemství úspěchu a radosti skutečně tak nepatrné a již od pohledu snadné. Jistě, neboť právě nepatrné a snadné je to, co odděluje jedince život milující a tvořící od těch, kteří život pouze konzumují. To položilo základ vzniku Gratitude Book – Deníku vděčnosti.

Vezměte nový sešit formátu A5 a každý ráno, hned po probuzení, zapište na jednu stránku vaše slova vděčnosti – za to, čím váš život oplývá dnes a za vše, čím si přejete, aby byl zaplaven. Pište v přítomném čase, pište z hloubi srdce, používejte pouze pozitivní výrazy a dobře volte svá slova. Nyní totiž tvoříte v té nejčistší formě. Pište své touhy, své modlitby, pište své odhodlání, děkujte. Den za dnem, týden za týdnem, bude vše dobré, oč požádáte, vyplněno.

Máte-li ale chuť si z těchto ranních patnácti minut vytvořit dobrý zvyk, váš malý poklad i nejmocnější chvíli dne, neuvažujte o založení sešitu, ale přímo deníku s atmosférou. Může jím být zápisník Moleskine nebo přímo originál The Secret Gratitude Book, která je již od pohledu nejpřitažlivějším kouskem vaší knihovny. Tak i tak to nebudou papír a pero, ale vy, kdo učiní deník vděčnosti mocným životním zlomem.

3 KOMENTÁŘE

 1. Kniha Tajomstvo. Nepresviedca nas len, aby sme mysleli na pekne veci,
  tesili sa zo zdravia a mysleli pozitivne aj v chorobach.

  Presviedca nas, ze by sme mali zmanipulovat vesmir v svoj prospech a to napriklad tak,ze si prilakame k sebe toho spravneho partnera. Uvadza priklad zeny, ktora sa “zacala spravat tak,akoby uz partnera mala”…nechavala partnerovi miesto v posteli aj v garazi a potom naozaj nejakeho nasla.

  Je pravda,ze ked myslime pozitivne a ocakavame ze sa do nas niekto zamiluje, splni sa nam to. Ano, ludia pritahuju ludi, ked ocakavaju naklonnost a vyzaruju spokojnost aj tuzbu. Tak prirodzene funguje biologia a chemia.

  Otazka znie, ci ten partner ale ozaj vydrzi dokonca zivota. Vydzral tejto zene aspon rok? Je to ozaj partner, ktory nas miluje so vsetkym,takych aki sme, a neopusti nas v nestastiach a chorobach? Je to ten pravy?

  Alebo je to len prvy krasavec ktory citi sexualnu tuzbu, ktoreho sme si tymto pozitvnym vyzarovanim prilakali?

  Ja osobne nechcem manipulovat vesmir aby mi plnil zelania vdaka Tajomstvu. Pretoze moje zelania sa mozu zajtra zmenit.

  A ja budem mat na krku napriklad chlapa, ktoreho nechcem, ktoreho som vcera vdaka Tajomstvu dostala.

  Co urobim? Budem opät manipulovat vesmir “Tajomstvom”, aby poslal toho chudaka chlapa zase prec? A takto potom vznikne desat opustenych chlapov a vsetci budu vdaka mne a “Tajomstvu” nestastni a zraneni a ja budem stastna a vesela a budem si uzivat s jedenastym chlapom?

  Podobne paradoxy sa vyskytuju aj pri ostatnych oblastiach,ktore kniha Tajomstvo spomina: Zdravie, Peniaze a iné.

  A este jedna zasadna otazka: Ked budem pomocou Tajomstva verit ze nikdy nezomriem, splni sa mi to? Dokazem pozitivnym dufanim v to najlepsie prilakat si dokonca aj vecny zivot?

  Tajomstvo nas v poslednej kapitole uci, ze my sme bohovia. Ze dokazeme vsetko co chceme. Ze vesmir je vraj plny dobrych veci a my si mozeme pritiahnut vsetko co len chceme a “vyriesit vsetky nase problemy”.

  Tu je ale potrebne sa opytat: Odkial vieme co je pre nas ozaj dobre? Odkial mozeme my vediet co je ozajstne riesenie niektoreho problemu?

  Podla “Tajomstva” si mozeme prilakat co len chceme. Takze to znamena, ze si dnes mozem prilakat za manzela napriklad Richarda od susedov, ktory sa mi paci, som do neho zalubena.

  Vdaka Tajomstvu to dokazem. Dobre. Ale kde mam istotu ze Richard ma nepodvedie? Alebo nezbije? Kde mam istotu ze som si prilakala toho spravneho partnera?
  Prilakala som si “to co chcem”, a co CHCEM, to je Richard, ale co ak to nie je to najlepsie pre mna?

  Rovnako si vdaka “Tajomstvu” mozem prilakat dovolenku, pouzijem princip “spravajte sa akoby ste to uz mali”, ako radi Tajomstvo. Budem mysliet pozitivne a spravat sa akoby som to uz mala, dostanem dovolenku.

  Ale kde mam zaruku ze na tej dovolenke, ktoru som si vydupala od vesmiru, nedostanem chorobu, alebo niekomu neublizim, niekoho nezranim?

  Podobne si mozem cez “Tajomstvo” ziskat velky dom a mnozstvo cokolady. Ale co ak tym ublizim niekomu, komu ten dom povodne patril?

  Kde je zaruka ze ziskam ten dom a cokoladu bez toho, aby iny clovek tym utrpel? A kde je zaruka, ze ma nebude boliet brucho z tej cokolady?

 2. Ahoj děvče. Neboj se toho, že něco co by ublížilo Tobě nebo jiným by ti zdroj, který nás stvořil z lásky k Tobě dovolil. Je to jako s rodiči: nechají své děti, aby si hrály na cokoliv a kdekoliv a v okamžiku, kdy to začíná být nebezpečné zasáhnou a vhodnou formou například nesplnění přání zamezí možnosti ublížení. Pokud máš zájem o více než jen Tajemství, přečti si knížku Svět bez hranic, kde Dr.Joe Vitale zmiňuje některá své další poznání po tom, co natočil tento film a napsyl tehdejší díla. 🙂

 3. Myslím si, že takhle uvažovat v detailech u všeho co dělám, je bláznivé. Kdybych pochyboval o svých činech, o svých schopnostech a o bezpečí kolem mě, už bych nikdy nevylezl ze svého domu, nemohl bych nic sníst, nic dělat, protože všude by byla hrozba, že se něco špatného stane.
  Každá představa má své hranice. Takové hranice, které si člověk sám určí. Kdyby představa neměla hranice, nebyla by to představa, ale chaoz myšlenek. Žena, která použije tajemství k nalezení životní lásky, si představuje muže s určitými hranicemi, vlastnostmi, atd. Pokud ví žena konkrétně co chce, není problém, protože podle intuice pozná a najde muže, a brzy pozná že našlai toho pravého. Pokud neví žena konkrétně koho chce najít, pak se může stát, že najde někoho, ale později se s ním rozejde.
  A u té dovolené vůbec nechápu, kdo by se měl zranit? Já nikdy nepomyslel před dovolenou na takové věci. Proč? Vždyť je to dovolená! Pokud nedovolím aby se v mé hlavě zrodila pochybnost, nebo obava, tak vše se podaří, protože všechno směřuji včetně myšlenek a činů k tomu, abych si dovolenou užil, a aby si ji užili i všichni kolem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here