Vymažme ze svého slovníku slovo kdyby

0
2717

Kdybych se tehdy rozhodl… Kdybych neřekl… Kdybych udělal… „Kdyby“ nás bohužel životem provází až příliš často. Ale myšlenkami „co by bylo, kdyby“ si jen vytváříme překážky v současnosti.

ready

Ohlédneme-li se zpět, vidíme mnoho situací, které bychom dokázali změnit. Žijeme v naději, že kdybychom se tehdy rozhodli jinak, náš život by se ubíral jiným, „lepším“ směrem. Možná. Jistě to nemůžeme vědět.

„Nikdy neuvidíš ty nádherné věci, které stojí před tebou, pokud se budeš neustále dívat na ty zlé věci, které stojí za tebou.“ Osho

Přijměme fakt, že naše tehdejší chování bylo tím nejlepším možným řešením v dané situaci. Dříve jsme neměli takové zkušenosti a vlastnosti, jaké máme teď. Minulost nelze posuzovat z dnešní pozice.

A proto nemáme důvod litovat toho, co se v minulosti stalo.  To, že se dnes na dřívější události díváme s větší moudrostí a více o nich přemýšlíme, minulost nikterak nezmění.

„Nejsou žádné náhody, všechno má nějaký účel, který jsme zatím nepochopili.“ D. Chopra

Vždy jednáme, jak nejlépe v dané situaci dovedeme. Díky našemu dřívějšímu rozhodnutí jsme tím, kým jsme dnes. Našli jsme jinou cestu, objevili nové zájmy, seznámili se se zajímavými lidmi, poznali životní lásku. Být to jinak, nic z toho by se nestalo.

Oprostěte se od všech myšlenek na promarněné šance. Můžete je oplakat, ale pak je nechejte jednou provždy jít. A věřte, že každá „promarněná“ šance má v sobě i určité štěstí. Minulost už nezměníte, ale budoucnost ano, a ta naše začíná právě teď. Dejme svému životu nový směr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here