Willard Barth: Kurz sebeuvědomění je u konce!

0
1807

Jak jsme tuto cestu za úvodem do sebeuvědomění započali (specializovaná stránka věnovaná Kurzu sebeuvědomění), tak ji také uzavřeme. Požádali jsme tedy Willarda o rozsáhlejší interview, s nímž s radostí souhlasil. Zde jsou tedy slova muže, který ještě před jednadvaceti lety trpěl alkoholismem, závislostí na drogách, všechny vztahy měl rozvrácené a žil tak naprosto nešťastný život. A jen on sám ví, jak blízko měl dokonce ke smrti. To se však nestalo, jelikož přišlo rozhodnutí změnit to! Rozhodl se, že takto dál nemůže pokračovat. Toto rozhodnutí ve výsledku způsobilo, že zasáhl život mnoha tisíců lidí po celém světě. A kdo ví, kolika lidem lidem tak pomohl k lepšímu životu. A kolik životů vůbec tímto rozhodnutím a usilovnou prací zachránil. Nyní už ale pojďme na slíbený rozhovor.

Dreamlife.cz: Willarde, jak bys zhodnotil uplynulý rok natáčení Kurzu sebeuvědomění 101?

Willard: Uplynulý rok pro mě byl naprosto úžasný. Skutečně jsem dosáhl velkého osobního růstu, pocházejícího z natáčení kurzu. A právě proces natáčení těchto videí bylo krokem mimo mou komfortní zónu. Například v tomto: Po celý rok jsme museli každý týden vydávat díl, zatímco jsem také psal a zveřejňoval články na našich stránkách. Jednou věcí, která mi skutečně dala zabrat, bylo přicházet neustále s novým materiálem. Mezitím jsem se musel ujistit, že kurz zůstává na úrovni “úvod” pro každou z epizod, jelikož byl označen jako “101” (pro začátečníky).

Další věcí, kterou tento proces přinesl, bylo mé znovuspojení s osobním příběhem. Před několika lety jsem učinil rozhodnutí, že přestanu hovořit o své minulosti (zápas se ztrátou nohy, užívání drog a alkoholu), jelikož jsem chtěl hovořit o úspěších, kterých jsem dosáhl a sdílet nové zkušenosti a informace, k nimž jsem se dopracoval. Cítil jsem, že při neustálých hovorech o své minulosti jsem odepíral svou pozornost od přítomnosti. Kurz sebeuvědomění 101 mne však donutil si uvědomit, že je to právě ten příběh, jemuž jsem se chtěl vyhýbat, který mne spojuje s lidmi a dává jim naději.

Dreamlife.cz: A co ty a tvůj růst? V čem ti kurz pomohl na tvé cestě?

Willard: A můj vlastní růst… Wow… Vůbec nevím, čím bych měl začít. Celý proces mne v konečném důsledku zavedl k mnoha různým poznatkům. Učinil mne lepším prezentérem, jelikož jsem se opět spojil se svým poselstvím. Vedl mne věřit v trénink od Jerryho, který mne trénoval a pomáhal mi ještě více se spojit se svými vlastními zkušenostmi a poselstvím, jež předávám. Rostl jsem proto, že jsem obrovsky rozšířil svou komfortní zónu tím, že jsem některé osobní informace nechal umístit přímo na internet – jako například v epizodě Jedovatý stud, kde jsem hovořil o tom, jak jsem byl zneužíván jako dítě. Myslím si však, že jednou z největších oblastí mého růstu bylo opětovné spojení s tím, co lidem předávám. Potkal jsem mnoho skvělých lidí, kteří se ozvali po sledování videí nebo čtení článků. Následně se otevřeli a dovolili mi dozvědět se více i o jejich příběhu. Byla to velice pokorná zkušenost.

Dreamlife.cz: S Jerrym jste pomohli velké spoustě lidí. Mnoho z nich s tebou sdílelo svůj osobní příběh. Bylo zde mnoho příběhů, ve kterých ti lidé psali, že tento kurz změnil od základů jejich život?

Willard: Ačkoliv jsem vyslechl mnoho vynikajících příběhů, tak jelikož chci udržet respekt vůči autorům těchto příběhů, nemohu jich zde uvádět mnoho. Mám však alespoň jeden příběh, který s vámi mohu sdílet. Tento člověk totiž vytváří o svém příběhu video, tudíž vím, že mu nebude vadit, když jej zde budu vyprávět.

Tento muž pochází z Indie a poprvé mi napsal po zhlédnutí jednoho z prvních videí. Podělil se se mnou o svou zkušenost. Sice si nemohu vzpomenout na to konkrétní video, ale sdílel se mnou následující příběh. Navštěvoval místní vysokou školu a po zhlédnutí tohoto videa se rozhodl, že se zúčastní soutěže jedné z nejprestižnějších univerzit v Indii. Psal mi, že tehdy neoplýval žádným sebevědomí a nadějí na nějakou budoucnost, ale z nějakého důvodu mu video dodalo inspiraci dát té soutěži šanci. Dále popisoval, že i jeho profesoři ho označili za blázna, jen kvůli nápadu zúčastnit se. Poté popisoval, jak se svým partnerem zůstali kvůli studiu a přípravám vzhůru celou noc před soutěží a jak v soutěži následně propadli. ALE… na jejich prezentaci bylo něco, čím upoutali pozornost profesorů a on byl pozván k návštěvě semináře o stipendiu na tuto univerzitu. Nejen že byl sám naprosto ohromený, ohromení byli i jeho profesoři. Napsal mi, že moc děkuje za to, jak jedno z mých videí dodalo naději osobě, která v sebe nikdy nevěřila a nikdy si nedovedla představit, že je něco podobného vůbec možné.

Příběh tu však nekončí. O několik měsíců později mne kontaktoval znovu, aby mi sdělil, že účast na tomto semináři mu otevřela příležitost a on měl možnost stát se lídrem týmu designérů projektu tvorby robota, který sám vymyslel. Tento robot je určen k hledání lidí, kteří byli uvězněni v pasti. Inspirace k tvorbě projektu robota vzešla kvůli bombovým útokům v Bombaji, nikdy dřív však neměl důvěru se do toho pustit. Také připojil kopii novinového článku, v němž předváděl prototyp tohoto robota studentům v místní škole.

Tento příběh však stále ještě nekončí (smích). O několik měsíců později mi napsal email, ve které se ptal na některé otázky ohledně leadershipu a budování týmu. To proto, že se chystal na setkání s předními indickými vědci kvůli diskusi nad financováním jeho projektu indickým ministerstvem obrany, pokud vědci jeho projekt podpoří.

A hádejte co… tento příběh stále ještě nekončí. Nejen že významní indičtí vědci začali zaštiťovat tento projekt, pomohli mu také dostat dotace od ministerstva obrany. Právě dnes mi psal email, aby mi oznámil, že se opět setkal s vědci na univerzitě a kvůli velikosti projektu mu byla dokonce poskytnuta jeho vlastní laboratoř!

Zde je tedy příběh dítěte, které nemělo žádnou sebedůvěru a kterému všichni okolo říkali, že nemá vůbec žádný potenciál, jež v současné době vede vlastní laboratoř a pracuje na projektu k záchraně lidských životů pro ministerstvo obrany s nejúspěšnějšími a nejrespektovanějšími vědci své země. A tohle všechno se odehrálo zhruba za 1 rok!

Dreamlife.cz: Jaké máš plány na rok 2011?

Willard: Pokud jde o mně, v roce 2011 bude mým hlavním cílem začít přednášet na středních a vysokých školách po celých Spojených státech. Jednou z věcí, kterou jsem si jasně uvědomil, jakmile jsme dokončili Kurz sebeuvědomění 101, je to, že mým “nejhlubším posláním” je skutečně sdílet s lidmi příběh změny v mém životě. Také jsem díky ohlasům objevil to, že mnoho lidí, kteří byli obeznámeni s mými zkušenostmi, jsou právě studenti vysokých škol. Zdá se, že jsou schopni se velice dobře vcítit do mé osoby po ztrátě nohy a následného zmatení, které jsem zažíval před tím, než jsem se vydal na cestu za sebeuvědoměním. Měl jsem mnoho velice hlubokých hovorů s Jerrym a začalo mi být naprosto jasné, že hovořit k tomuto druhu publika je tím, co mne naplňuje úplně nejvíc. A tak jsem se pustil do práce nad plány a nyní se připravuji na svou pouť přednášek pro studenty, která se uskuteční na počátku roku 2011.

Dreamlife.cz: A co takhle nový video kurz? Plánujete Kurz sebeuvědomění 102?

Willard: V současné době neplánujeme žádnou novou video sérii. Budu pokračovat v umisťování nových článků na naši stránku www.yourdailylifecoach.com, nyní však nejsou v plánu žádná videa. Důvodem je, že jakmile jsme dokončili natáčení Kurzu sebeuvědomění 101, dali jsme si s Jerrym nějaký čas na ohlédnutí se zpět na tento rok, abychom mohli spatřit, co jsme mohli udělat lépe. Ačkoliv jsme si oblíbili tvorbu těchto videí, rozhodli jsme se, že jsme schopní lidem předat více užitečných materiálů, pokud budu tyto informace vydávat ve formě článků a audio nahrávek. Omezení délky videí, pokud bychom je chtěli publikovat i na YouTube a podobných službách, je jen 10 minut. A to mi skutečně neumožňuje tak detailní cvičení, jak bych si přál. Dalším problémem s videem je to, že lidé musí sedět u počítače a mít rychlé připojení k internetu. Články si lidé mohou vytisknout a vzít si je kamkoliv s sebou. A audio nahrávku si mohou stáhnout a poslechnout si ji v autě, zatímco řídí. A tak jsme s Jerrym hovořili jen o video projektech do budoucna… Ty budou však úplně odlišné a rozhodně to nebudou roční kurzy. (smích)

Dreamlife.cz: Jsou nějaká slova, která bys chtěl našim čtenářům (ale nejen jim) vzkázat a podpořit je tak do roku 2011?

Willard: Závěrem vám všem chci popřát ÚŽASNÝ ROK 2011!, do kterého právě vstupujeme a chci po vás, abyste si pamatovali, že nezáleží na tom, v jaké situaci se v současné době nacházíte, VY máte tu moc ji změnit. Nezáleží na tom, jak špatné zkušenosti máte v osobním životě… nezáleží ani na tom, jak špatné věci se dějí ve vaší společnosti… nebo dokonce v celé vaší zemi… VY máte tu moc učinit změnu. Mějte neustále na paměti, že i jediná myšlenka může změnit váš život… a co je ještě důležitější, může dokonce změnit celý svět. Upřímně věřím v to, že je to přímo naší zodpovědností v těchto časech zmatků, kdy mnoho lidí zažívá ekonomické a sociální rozvraty. Je tedy naší zodpovědností se sebrat a využít naplno svůj potenciál. Jakmile začnete žít svým plným potenciálem, budete inspirovat druhé, aby konali také tak. Ano, budou to časy nahánějící strach. Ano, budete dělat chyby. Pamatujte si však tohle… Já vám věřím. Pamatujte, že oplýváte potenciálem, který si sami ani nedovedete představit. A pokud přijdou časy pochyb o vašich schopnostech, ať to zní jakkoliv hloupě, vypůjčte si mou víru ve vás. Pamatujte: JÁ VÍM, že v sobě máte úplně vše, co kdy budete potřebovat!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here