Dělejte to, co vás baví a nikdy neprohrajete

0
2230

U významných spisovatelů, vynálezců, malířů, podnikatelů a mnohých dalších vidíme jen konečný výsledek dovršený až nečekaným úspěchem a domníváme se, že nám stačí, tak jako jim, jen jeden dobrý nápad a úspěch se dostaví. Co na to říct?… “Kéž by!” Za úspěchem nestojí jeden, ale zástupy dalších, které skončily neúspěchem a byly odmítnuty…nevěříte, čtěte dál.

Pablo Picasso vytvořil přes 200 uměleckých děl, Albert Einstein přes 248 prací, Thomas Alva Edison si nechal zaregistrovat 1093 patentů, William Shakespeare složil 154 sonetů a vydal 37 divadelních her, Wolfgang Amadeus Mozart 600 skladeb a 40 symfonií. Známe však všechny a slaví všechny úspěch? Ani zdaleka.

Edison dokonce udělal přes 2000 pokusů k nalezení správného žhavící vlákna a dalších 6000 na rozsvícení žárovky. Jak to dopadlo? Nakonec po těchto pokusech, mu vydržela první svítit jen 13,5 hodiny. Přesto to dál zkoušel, naštěstí pro nás.

Proč to on a mnozí jiní nevzdali, vždyť si mohl říct, vydržela svítit skoro 14 hodin, to je maximum. Rozdíl totiž mezi jimi a ostatními je v tom, že našli co je baví a rozhodli se tomu věnovat. Nedělali to pro peníze, pro úspěch samotný, ale pro to, že to zkrátka byla jejich vášeň. Proto to nikdy nevzdali. Neměli důvod. Základem pro úspěch je milovat to, co děláte. 

A časem zjistíte, že velké nápady vznikají z malých a úspěšné z neúspěšných. I když tisíckrát selžete, nebolí vás to tolik, protože práce sama o sobě vám přináší naplnění.

Zvolit obor, který vám sedí zvyšuje vaše šance na dosažení úspěchu. Díky tomu máte výdrž přečkat i možné těžší časy. Když děláte, co vás baví, vzrušením nespíte, brzy ráno jste nedočkavostí na nohou, plní síly. Dobíjí vás nejen spánek, ale činnost sama o sobě. Proto se nedivte, když nemůžete uspět i přes různé vizualizace v práci, která vás nebaví.

Zapomeňte na to, co po vás chce okolí, nebo co by bylo správné dělat. Je to váš život, a je na čase dělat to, co vás baví. A úspěch? Tak ten se určitě dostaví!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here