Fascinace: Ultratenké Piaget na SIHH 2011

0
1281

K představení tohoto modelu došlo na výstavě luxusu Salonu Internationale de la Haute Horlogerie 2011 (SIHH 2011) ve švýcarské Ženevě. Letos probíhá již 21. ročník této prestižní události a stále je co nabídnout. Výstava trvala od 17. do 21. ledna a návštěvníci rozhodně nebyli zklamáni. Jde sice jen o devatenáctku vystavovatelů, ale zato tu nejluxusnější devatenáctku, jakou si kdo umí představit.

Výrobce luxusních hodinek a dnes už i šperků Piaget funguje již od roku 1874. Primárně se sice zabýval pouze navrhováním a výrobou hodinových strojků, tyto doby ale dávno minuly. Již v roce 1960 už hodinky od Piagetu nebyly jen klasickými hodinkami, ale měli i svůj umělecký význam a začaly se také vyrábět kolekce samotných šperků.

Piagetova filozofie výroby hodinek i šperků se snaží proniknout do složitosti technického umění, důraz je zde kladen především na kreativitu a smysl pro detail. Piaget má velké sebevědomí, a proto se nebojí experimentovat. Z jeho kousků přímo čiší odvaha, ale také velká představivost a dokonalé znalosti v oboru. Konečný výrobek se vždy musí pyšnit dokonalostí.

Právě nový model Piaget Emperador Coussin Tourbillon Automatic Ultra-Thin je dokonalým představitelem celé filozofie Piagetova umění. A navíc jsou to nejtenčí hodinky na světě v kategorii Tourbillon. Jejich tloušťka je pouze 10,4 mm, a to je i nový rekord ve své kategorii.

Poslední model od Piegata v kolekci Emperador v provedení Black Tie se chlubí vytříbenými materiály, jakými jsou 22karátové zlato, 18karátové bílé zlato a safírové sklo. Je zde použit nový designový prvek. Krása samotného hodinářského mechanismu je prezentována přes průhledný ciferník. Výsledek tohoto nápadu je obdivuhodný.  Pohled na hodinky vám dává velkou moc toho, že vidíte do tajemství hodinářského umění.

U Piaget Emperador Coussin Tourbillon Automatic Ultra-Thin to detaily jen hýří. Třešničkou na dortu je vyryté P (Piaget) na bočním seřizovacím kolečku. A dokonalost je dotažena do posledního detailu. Ani řemínek hodinek není z jen tak nějakého materiálu. Zde byla použita kůže z aligátora, kterou zdobí spona z 18karátového zlata. V celkovém vzhledu bude na výběr ze dvou provedení. Vybírat můžete buď z bílého, nebo z růžového zlata.

Piaget Emperador Coussin Tourbillon Automatic Ultra-Thin vám nabídnou klasické funkce ukazatele času. Kdo si tedy potrpí na rozsáhlé funkce moderních hodinek, není Piaget nic pro něj. Když si totiž kupujete hodinky od Piagetu, nezískáte jen hodinky, ale také určité postavení ve společnosti.

A jaká je cena této krásy? Cena zde nehraje vůbec žádnou roli…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here