Vizualizace vám pomůže dosáhnout vašich snů, zhmotněte je na papíře!

0
3672

Kam si ale napsat takové sny. Je vůbec vhodné místo, kde si můžete umístit veškeré plány a představy, abyste je měli stále na očích? Jednoduše si vyrobte vlastní nástěnku, která vás bude každý den motivovat. Když se posadíte ke stolu, uvidíte před sebou všechno pohromadě. Inspirujete se a znovu se přesvědčíte, že chcete přesně vymezené body odškrtnout.

„Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít.“ – Mark Twain

A jaká by to byla existence, kdyby člověk nežil naplno. Snažte se proto snít a své sny si zároveň plnit. Dnes tu pro vás máme různé tipy, jak si vytvořit nástěnku snů, která přímo volá o jejich plnění!

Než začnete tvořit, udělejte si v práci systém a postup. Jedním takovým systémem by mohla být vlastní mapa snů, která vás vždy nakopne a donutí myslet pozitivně a hlavně vás motivuje. Jedná se o velmi snadný návod a pomocníka, který ponese vizualizované sny, a díky tomu je budete mít neustále na očích.

Jak je možné, že se sny ne a ne splnit? Možná proto, že se jim dostatečně nevěnujete. Nebo také proto, že o nich nepřemýšlíte a neberete je vážně. Pokud si je někam napíšete, zapomenete daný papír někde v šuplíku, nebude to nikdy fungovat. Aby se sny mohly stávat skutečnými, musíte v ně pevně věřit a být přesvědčeni, že se splní. Tak, jako existuje fyzikální zákon přitažlivosti, existuje i v tomto případě. Mapa snů vám pomůže. Budete mít své sny před očima a budete v ně věřit.

Bude záležet, jaký máte rádi styl, barvy, kombinace a vzory. Tak, jako existují designové a stylové diáře, můžete mít i vy svoji nástěnku u stolu, na dveřích nebo kdekoliv, kde ji budete denně vídat. Je jedno, zda ji budou zdobit čisté linie, geometrické vzorce, nebo jednoduše papírky se sny a přáními. Nástěnka je prezentací, koláží a vizualizací, která vám má pomoct a má být přesně podle vašich představ. Bude vám ukazovat, kde se ocitnete za pár týdnů, měsíců či roků. Bude vám ukazovat, co se musíte naučit, abyste se dostali tam, kam potřebujete. Napoví vám, jakým postupem musíte začít. Co k tomu budete potřebovat.

Nejprve si napište své sny, touhy, místa, která chcete navštívit, profesi, kterou chcete jednou dělat, cvičení, které si chcete vyzkoušet a místo, kde chcete bydlet. Je jedno, zda si je napíšete, nakreslíte nebo vyjádříte originální grafikou. Nejsou mimo ani fotografie. Můžete vystřihovat obrázky, malovat, stříhat a skládat. Dejte si záležet, protože jsou to sny, které jednou chcete uskutečnit.

Samozřejmě, že úspěch vašich snů bude záležet především na vaší vůli, práci a motivaci, ale nástěnka a především správně udělaná nástěnka vás probudí a rozproudí vaše myšlenky. Aktivuje vnitřní sílu a dodá vám tu správnou motivaci. Ale jedno si pamatujte, i když se sny ne vždy vyplní, nevzdávejte se jich. Je důležité snít! A bez snění bychom byli prázdní, bez radosti a motivace.

„Někteří lidé vidí věci takové, jaké jsou, a ptají se: Proč? Já raději sním o věcech, které nikdy neexistovaly, a ptám se: Proč ne?“ – George Bernard Shaw

„Život je zajímavý právě pro tu možnost uskutečnit nějaký sen.“ – Paulo Coelho

Tak si ho udělejte zajímavější.

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here