4 knižní tipy aneb nakrmte svoji mysl správnou knihou!

0
1677

Co by si měli lidé číst před spaním, během dojíždění autobusem nebo cestou ve vlaku? Pokud čtete rádi, jistě máte svůj oblíbený žánr autora, nebo příběh. Co si ale přečíst, abychom se rozvíjeli v našem osobním životě? Ne že by beletrie neobohacovala naše duše a mysl. To ani náhodou. Naopak. Teď je však řeč o knihách, které se přímo věnují osobnímu rozvoji. Ty nejinspirativnější si zde představíme. Najdete mezi nimi tu, kterou si rádi přibalíte na dovolenou, do vlaku nebo se k ní uchýlíte při nejednom zimním večeru.

První knihou je dílo od Dona Miquela Ruize Čtyři dohody

Kdo hledá starověké učení, bude knihou nadšen. Její poselství i myšlenky vycházejí právě z historie a myšlenek starověkých mexických Toltéků. Je až neuvěřitelné, jak jednoduché a k tomu účinné myšlení to je. Kniha vás provede čtyřmi prostými tématy, nebo chcete-li principy. Vaším úkolem bude číst pozorně a přijímat tyto principy. Pokud je pochopíte, ulehčí vám sdělení knihy nejen život, ale inspiruje vás v naprosto jiném pohledu na dosavadní fungování a bytí. Pokud jste po práci či škole unavení a nedokážete vstřebat ani řádek, oblíbíte si namluvenou verzi od Jaroslava Duška. Slova vyřčená právě ústy Jaroslava Duška vám pomohou poznat vlastní nitro a nejspíš přehodnotíte i mezilidské vztahy s přáteli a navazování kontaktů s cizími lidmi.

Druhou knihou je dílo od Wallace D. Wattlese, které se jmenuje Jistou cestou k bohatství

Kdo by nechtěl být bohatý? Na otázku si každý z vás zodpoví sám. V knize se bude jednat o bohatství, ale o takové, na které si člověk musí přijít během četby. Ještě jsme vás nenalákali? Poselství knížky budete muset velmi dlouho převalovat v hlavě. Tato kniha je právě takovou, o které budete dlouho přemýšlet a možná si ji ještě párkrát přečtete, než budete s jejím poselstvím spokojeni a hlavně, než ho pochopíte a rozlousknete.

Třetím knižním tipem bude Svět bez hranic od autorské dvojice Joe Vitale a Ihaleakala Hew Len

Zarazilo vás druhé autorské jméno? Pak máte tu čest přečíst si knihu havajského původu. Zdá se, že je seznam tipů dosud zaměřen velmi ezotericky a nehmatatelně. Jedná se o velmi čtivé a povzbuzující učení z Havaje, které se nazývá Ho’oponopono. Nevíte, jak se čte? Důležitější bude, abyste mu při čtení porozuměli a rozšířili si tak své obzory a chápání sebe sama. Jedná se o velmi emocionálně založenou knihu, která se zaobírá duchovní stránkou našich životů.

Do čtveřice všeho dobrého zde máme knihu Sedm duchovních zákonů úspěchu

Autorem je Deepak Chopra, který zasvětil svůj literární úspěch právě díky svému myšlení. A co je to za zázračné myšlenky, které vedou k úspěchu? Záleží na tom, co si pod úspěchem každý z nás představíme. Avšak právě on pojal úspěch velmi spirituálně a založil ho na zdravém životním stylu. Kdo je Deepak Chopra? Američan, který má indické kořeny a věnuje se alternativní medicíně. Vydal již okolo padesáti knih a právě tato je jedna z nejúspěšnějších. Dočtete se o principech života, karmě a životním stylu, který autorovi pomáhá být vyrovnanou a šťastnou osobností.

,,Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem.“ – Jan Amos Komenský

© Barbora Mikysková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here