V8 Vantage Roaster: Další zbraň Aston Martin

0
1311
Jak už u továrny v Gaydonu  bývá zvykem, nový Aston se nazapojí do vášnivého boje jiných značek o vůz s nejvyšším točivým momentem nebo žíly trhajícím zrychlením. Tyto pře byly odnepaměti pod úroveň znovuvzkříšené britské značky. Což ovšem neznamená, že si nechá vše líbit. Pouhých několik měsíců poté, co Porsche oznámilo svou vizi čtyřdvéřového kupé, továrna v Gaydonu nastartovala plně funkční prototyp překrásného Aston Martin Rapide, který vizi Porsche s nadhledem rozprášil. Než se ovšem této limuzíny dočkáme, z výrobních linek bude sjíždět Aston Martin V8 Vantage Roadster.
Původní platforma modelu V8 Vantage je patrná. K ostrým a jasně definovaným rysům přibyla stažitelná kožená střecha. Ta dává vozu až překvapivě nový ráz. Aston nepodlehl volání kovových origami a vyhnul se tak zbytečnému nárůstu hmotnosti. Třívrstvá střecha poskytne stejně dobrou ochranu před počasím a lze jí elektricky stáhnout i zavřít i při jízdě – pokud nepřekročíte rychlost 50 km/h. Mechanismus střechy a dodatečné vyztužení karosérie zapříčinilo nárůst hmotnosti o pouhých 140 kg na celkových 1710 kg.
Filozofie Vantage Roadsteru je zaměřena na mladé, úspěšné a nekonformní muže a ženy. Svědčí o tom i první fotografie, které zasadily vůz do nordického severu. Islandské silnice táhnoucí se působivou sopečnou krajinou skvěle doplňují chladnokrevný vzhled a studené barvy nového Astonu.
V8 Vantage Roadster nabízí vše, co činí značku Aston Martin světovým unikátem. Každý vůz je pečlivě ručně sestavován, od lepení hliníkové konstrukce, přes zasazení tlačítka „engine start“ z čistého křišťálu, až po ruční prošívání perfektně padnoucí kůže na skořepiny sedadel. Tam, kde by stroje byly neohrabané a stopy po jejich činnosti musely zakrývat pláty plastu, jak tomu bývá u jiných značek, tam Aston Martin přivádí dílo k dokonalosti. V továrně v Gaydonu je věnována každému úkonu stejná pečlivost s jakou švýcarští hodináři sestavují své horlogerické unikáty. Pro V8 Vantage Roadster se dokonce angažovala hodinářská legenda Jaeger-Lecoulter a připravila pro něj luxusní hodinky s názvem Reverso.
V jednotce V8 4.3l je zapuštěno 380koní, jejichž plnou sílu ochutnáte při 7000 otáčkách. Točivý moment 410Nm je Vám plně k službám při 5000 otáčkách. Továrna v Gaydonu se nikdy nehnala za ultimátním výkonem, až na vyjímku závodního speciálu DBR, proto i V8 Vantage Roadster zrychlí z 0 na 100 za pro Aston standartních 5 vteřin. Maximální rychlost vozu je 280km/h. Vantage Roadster bude k dispozici se dvěma převodovkami. Fajnšmekři zvolí rychlý a přesný manuální šestikvalt Graziano, zatímco ostatní mohou mít nový automatizovaný manuál Sportshift s řazením pádly pod volantem.
Aston Martin V8 Vantage Roadster se ke svým majitelům dostane nejdříve v polovině roku 2007, kdy budou dokončeny první kousky. Cena zatím nebyla potvrzena, ale odhadem se bude pohybovat 10% nad cenou Vantage Coupé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here