Aventador LP700-4: Nová vlajková loď Lamborghini

0
2479

lamborghini_aventador_lp700_4_off

Lamborghini Aventador LP700-4 je novinkou, která má být nástupcem oblíbeného Murciélaga. Oficiálně byl nový model přestaven u příležitosti ženevského autosalonu. Kdy si ho ale budou moci nedočkaví majitelé vyzvednout a přeparkovat do svých garáží je stále ještě ve hvězdách. Termín se stále posouvá.

Nový model od Lamborghini má na svědomí designérský tým Centro Stile Lamborgihi, který sídlí přímo v Sant Agatě jako celá společnost. Vzhled má navazovat na ostré tvary Lamborghini Countach ze sedmdesátých let. Dále se designéři nechali inspirovat prvky leteckého průmyslu, které jsme měli možnost zhlédnout již na konceptu Sesto Elemento. Lamborghini se ale rozhodně nepustilo svých tradičních hodnot, a proto se můžeme těšit na klasické Lambo tak, jak ho známe.

Design automobilu se vyznačuje ostrými a agresivními prvky a dokonalým aerodynamickým tvarem. Dveře se otvírají směrem nahoru, ale je zde zvolen jiný úhel než u ostatních modelů. Celý vzhled Lamborghini Aventador umocňují krásná kola s novým pětipaprskovým designem. Vpředu naleznete 19ti palcová, vzadu dokonce 20ti palcová. Přes celou šířku zadku auta se rozpíná elektricky ovládaný spoiler.

V interiéru se můžete těšit na větší prostor a modernější doplňky. Celá kabina je vyrobena ze směsi karbonu a plastu CFRP (Carbon Fibre Reinforced Plastic), která byla představena právě na konceptu Sesto Elemento. Automobil nastartujete velkým červeným tlačítkem, což má simulovat start stíhačky. I řízení je velmi citlivé a přesné. Lamborghini ho dokonce přirovnává k závodním automobilům. V interiéru je také k dispozici sedmipalcová obrazovka.

Pod kapotou se můžete těšit na vidlicový dvanáctiválec o objemu 6.5 litrů, každý válec se čtyřmi ventily. Výkon motoru je 515kW (700 koní) při 8250 otáčkách/minutu a hodnota točivého momentu je 690 Nm při 5500 otáčkách/minutu. O řazení se starat nemusíte, jelikož je zde k dispozici sedmistupňový automat ISR. Lamborghini ji vidí jako závodní převodovku v sériové výrobě. Vybrat si můžete z třech modulů. Pohodlnou jízdu nabízí Strada, dynamickou jízdu můžete očekávat u modulu Sport a nejrychlejší je Corsa, která má i Launch Control.

Z 0 na 100 km/hodinu se s tímto ďáblem na silnici dostanete za 2,9 sekund. Maximální rychlost si můžete užívat pouze na německých dálnicích nebo závodním okruhu, její hodnota je 350 km/hodinu.

Nová vlajková loď Lamborghini se zřejmě stane velmi oblíbeným modelem. Už teď je vyprodáno na více než rok dopředu. Jestliže vás také Aventador okouzlil, připravte si 6,5 milionu korun a zařadíte se tak na seznam čekajících na své auto.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here