Icare Motorcycle: Šílené mašiny budoucnosti? Dost možná

0
1460
Fascinovaný pohled letmo spadá na přiložené vizualizace. Podezření, že temnotu noční oblohy prořízne světelný kužel zformovaný do siluety netopýra, je více než opodstatněné. Těm, kteří již shlédli kasovní ultratrhák s Temným rytířem, je všechno jasné – Batman musí být nablízku! Omyl… věrohodnou iluzi svým konceptem Icare stvořila francouzská společnost Enzyne Design. Již byla znavena výhradním privilegiem superhrdinů sedlat nejmodernější a více než nadčasové stroje. Učinila první kroky, aby se kreace podobné klenotům filmových mágů promítly do městských ulic a přírodou obklopených nekonečných asfaltových tepen. Toliko ke střídmému rodokmenu. Nyní trocha anatomie a charakteru.

Pokud nejste samotný Lucifer, dokáže Icare vrhnout do tváře spalující strach. Ten se nekontrolovatelně mísí s nekompromisní odvahou si s touhle stvůrou poradit. Upřeně jí hledíte do světlometů. Ďábelská grimasa přídě odkazuje na zlostné komiksové postavy. Velká hlava. Ostré oči. Černočerná postava nadopovaná muskulaturou. Profil vetřelce. Jednoduše bestie, která chladnokrevně rozerve vše, co jí pod kola přijde.

Pomyslné plameny šlehají z výfukové delty o dvou hlavních a taví poslední usazeniny adrenalinu na stěnách arterií. Ty se ochotně vyplavují do krevního řečiště, aby v dlaních sevřeli kuráž nakopnout šestiválec Honda o objemu 1,8 litru a otestovat lidské limity, potažmo mozkovny konstruktérů. Neporazitelná výkonnost a síla hřmí okolím a otřásá půdou. Přítomné ptactvo vyděšeně odlétá do teplých krajin, ačkoliv je červenec. Výkon se přenáší na robustní kola, chodidla se hbitě odlepují od země a pevný skeleton vyráží do boje o přežití v konvenčním světě vyjetých kolejí.

Ačkoliv se jedná o koncept, srdce válečníka, schopného v takové bitvě obstát, zjevně nezastírá. Ukrývá technologie, které jsou již kompletně na dosah i v dnešních technologických dimenzích. I když zadní kolo, možná výstižněji řečeno masivní válec, je samo o sobě dost široké, aby udrželo rovnováhu, spekuluje se o možnosti magnetických stabilizačních polí, které by problematiku ovladatelnosti při nulové či minimální rychlosti rázně smetly ze stolu. Mohli bychom pokračovat, nechme se však překvapit.

Ani Steven Spielberg by s obsazením takového dvoukolého svalovce a manekýna uhrančivého zjevu jistě nedělal bůhvíjaké okolky. Poslání Icare je však jiné. Zahájit budoucnost již dnes. „Jsme šílení? Ano! Jsme odvážní? Ano! Věříme, že je toto hudba budoucnosti? Ano! Zeptejte se na tyto otázky kteréhokoliv úspěšného snílka lidské historie a jsem přesvědčen, že rovněž obdržíte třikrát ano,“ s šibalským úsměvem vysvětluje šéf realizačního týmu. Život vdechnutý předešlému konceptu ze stejné dílny, projektu L´atomo, přidává těmto slovům další špetku reálnosti, ačkoliv budoucnost ještě není pevně předpovězena.

Pokud se Icare či podobné vizionářské skvosty, kterým se tímto pootevírají brány zamlžené budoucnosti, zhmotní v našem každodenním životě, pak se jistě máme na co těšit. Mít takové stroje na seznamu snů již více nebude příležitostí zmonopolizovanou filmovými postavami. Ovšem vězte, že až se tak skutečně stane, nebude to ani náhodou levné. Koncept Icare volá po hrdinech, kteří jsou hodni přijetí takové výzvy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here