Poznejte své IQ a ovládněte budoucnost…

1
1682

Jaký test si vybrat, aby byl výsledek opravdu kvalitní?

Na internetu najdete nepřeberné množství IQ testů, a mnozí z nás jistě tápou, který je ten správný. Možná jste si jich už několik vyzkoušeli, ale pokaždé vám vyšel odlišný výsledek. A jak se tedy potom vyznat, který je opravdu relevantní? V mnoha případech není u testu ani uvedeno, kdo ho sestavil, avšak to je právě to nejdůležitější. Internetový IQ test, který byl sestaven přímo předsedou Mensy ČR, panem Václavem Fořtíkem, má stejnou váhu i zaručeně stený výsledek, jako kdybyste si udělali test přímo v centru měření IQ. A proto vám společně s panem předsedou vřele doporučujeme navštívit tento IQ test od Mensy ČR z pohodlí vlastního domova.
Proč je právě tento test nejlepší? Dostatečnou výpovědí je již zmíněný fakt, že test sestavoval předseda Mensy ČR, který je v této oblasti osobou nejpovolanější. Mensa je organizace, která sdružuje lidi s nejvyššími hodnotami inteligenčního kvocientu. Podmínkou pro vstup je alespoň 130 inteligenčních bodů. Takže pokud vám v testu tato hodnota, nebo dokonce vyšší, vyjde, pak máte dveře Mensy otevřené. Další výhodou IQ testu je i upravená verze ve slovenštině.
Pokud jste se rozhodli test podstoupit, měli byste si vyhradit dostatek času, oprostit se od běžných starostí a mít klid, abyste se mohli výborně soustředit. Požádejte okolí, aby vás nerušilo a povypínejte takové ruchy jako třeba rádio nebo televizi. Také bude vhodné připravit si psací potřeby a papír, protože mnoho z nás si při řešení úloh bude chtít dělat poznámky, či kreslit náčrtky pro lepší orientaci.
Výše zmiňovaný test jsme si sami vyzkoušeli a můžeme jej vřele doporučit. Jde většinou o nejrůznější řady grafických symbolů, kde vždy jeden chybějící obrazec musíte doplnit. U odpovědi je šest možností, ze kterých si vyberete pokud možno tu správnou. Žádného počítání složitých úloh se bát nemusíte. Test má třicet otázek a zabírá pouze půl hodiny.

Co je IQ?

Testy měří vaší inteligenci, ale co to vlastně ona inteligence je? Co říká zjištěné číslo? Vypovídá, jak jste schopni řešit obtížné situace, zda se umíte rychle přizpůsobit novým okolnostem, jak dokážete využít nových zkušeností a poučit se z nich a umíte-li správně určit podstatné souvislosti a vztahy. U IQ testů je úplně jedno, zda jste muž nebo žena, jaké máte vzdělání, či v jakém prostředí vyrůstáte nebo žijete. Jde pouze o schopnosti vašeho mozku.

Historie IQ testů

První takovýto test byl vytvořen v roce 1905 Alfrédem Binetem. Měl za úkol vyčlenit méně schopné děti, které by ve škole nestíhaly. Vznikla rovněž první tzv. Binet – Simonovo inteligenční stupnice. Lewis M. Terman pak v roce 1916 začal používat termín „inteligenční kvocient“. První výrazné uplatnění IQ testů nastalo již za první světové války, kdy se díky nim vybírali správní vojáci, kteří byli schopni podstoupit rychlý výcvik.

Proč je důležité znát své IQ?

V dnešní době se můžete s podobnými úkoly setkat u přijímacích zkoušek na vysokou školu nebo také u pracovního pohovoru. Mnoho zaměstnavatelů dnes dá na psychologický posudek uchazeče o zaměstnání, a tím je většinou test IQ, nebo test jemu podobný. Pokud ho podstoupíte předem, rostou tak výrazně Vaše šance. Budete připraveni řešit podobné úkoly a už vás takovéto testování nijak nezaskočí.
Ačkoliv je IQ test určen zejména pro dospělé, mohou si jej vyzkoušet i vaši potomci. Díky výsledku totiž můžete snáze utvářet jejich budoucnost. Zjistíte jejich přednosti a nedostatky a určíte jim tak správný životní cíl. Často se totiž stává, že mnozí rodiče své děti přeceňují a nutí je k výbornému prospěchu ve škole, ačkoliv na to nemají. Ale i naopak mnozí neumí své dítě správně odhadnout a rozpoznat v něm výjimečné, zatím ukryté vlastnosti. Platba za výsledek testu je formou sms zprávy.

1 komentář

  1. Ano, přesně tak, čtete správně. Jak ubohé jsou Vaše odezvy na směšnou částku za sms. Tyto webové stránky Vás mají pobízet k většímu úspěchu a svobodě a Vy se tu dohadujete a nicotných pár korun. Proč sem tedy vůbec lezete, Vy mamelukové. Vy krysy plazící se u zdi. Nemáte ani představu co můžete získat pouhým zjištěním výše své inteligence. Jak Vám byť jen lehce nadprůměrný výsledek zvedne sebevědomí a dodá odvahu do budoucna. Ach ano, ovšem, vzhledem k Vašim zhoubným komentářům asi nelze očekávat příliš vysoká čísla. Nestůjte však v cestě lidem deroucím se za úspěchem, nenechajíc se zastavit bezvýznamnými překážkami. Kliďte se nám z cesty, sic Vás smeteme a zašlapeme do země svými mocnými sny a vizemi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here